Protherm Tiger Condens 20/26 KKZ 42

Protherm Tiger Condens 20/26 KKZ 42
Naša cena s DPH:
1 748,28 €
Naša cena bez DPH:
1 456,90 €
Cenníková cena s DPH:
2 040,00 €
Ušetríte:
291,72 €
Zľava obchodu VYKURUJEM.SK:
14%
Dostupnosť:
3 - 4 týždne
Katalógové číslo:
0010025225
Záruka:
3 roky s možnosťou predlženia na 5
ks

    
Popis tovaru

Závesný plynový kondenzačný kotol Protherm Tiger Condens 20/26 KKZ 42

(verzia do 2020 pod názvom Protherm Tiger Condens 18/25 KKZ 42)

S novým kondenzačným kotlom Tiger Condens získate systém vykurovania, ktorý vás nesklame. Objavte s nami výhody a prednosti špičkovej kondenzačnej technológie pre komfort prípravy teplej vody a zníženie nákladov za vykurovanie.

 

NOVÝ DIZAJN KOTLOV TIGER CONDENS

 
“Nový plochý dizajn kotlov Protherm je zvýraznený tiež novým riadiacim panelom v tvare štvorca”: Súčasťou dizajnu nového riadiaceho panelu je aj umiestnenie názvu kotla v jeho hornej časti.
 

NOVÉ VLASTNOSTI

 
Nová technológia optimálneho spaľovania FlameFit - vyššia účinnosť, nižšie emisie spalín, nižšia spotreba plynu, technológia zameraná na optimálne spaľovanie rôznych typov plynov dodávaných z rôznych zdrojov s rôznou kvalitou a zložením. 
 
Nový dizajn skrinky - vynovený dizajn kotlov (skrinka, riadiaci panel) pričom sa zachoval pôdorys a rozmery pripojení ako v predošlej verzii kotlov, aby sa uľahčila jednoduchá rýchla výmena kotlov.
 
Nový dizajn riadiaceho panelu - vzhľad panelu v zhode so vzhľadom nových eBUS regulátorov, dotykové tlačidlá, podsvietený displej, jednoduché a intuitívne ovládanie a nastavovanie, či už pre zákazníka alebo pre servisného technika.
 
Nová inteligentná technológia ohrevu zásobníkov Isodyn3 - nový inteligentný ohrev zabudovaných zásobníkov, zaručuje mimoriadny komfort dodávky TV. Vyskúšaná a patentovaná technológia. Ešte väčšia úspora energie ako s predošlou technológiou ohrevu Isodyn2.
 
Funkcia „chytrá sprcha“ - kombi kotol zaručí pri sprchovaní komfort prípravy TV tak, že aj počas prerušenia dodávky TV do sprchy (v čase namydlenia) stále čaká na ďalší odber TV a neprepne sa do vykurovania aj keby bola požiadavka (čaká 3 minúty).
 
Pripojiteľnosť príslušenstva - jednoduché pripojenie a rýchle upevnenie externého riadiaceho príslušenstva ako internetová brána a/alebo bezdrôtový izbový regulátor bez nutnosti otvárania skrinky kotla aj pre koncového zákazníka.
 
Kompatibilita s najnovšími eBUS regulátormi - vzhľad riadiaceho panelu v zhode so vzhľadom nových eBUS regulátorov, podobné ovládanie a jednoduchá obsluha.
 
 
 
NOVÉ TECHNOLÓGIE KOTLOV TIGER CONDENS
 
Technológia FlameFit - zaručuje trvalú a automatickú optimalizáciu spaľovania plynu, čím sa znižuje spotreba plynu a tiež sú nízke emisie spalín. A to všetko bez ohľadu na kvalitu daného typu plynu. Mimo to technológia FlameFit podporuje zníženie minimálneho výkonu kotla a tiež zvyšuje jeho modulačný rozsah. 
 
 
 
Nová technológia FlameFit pozostáva najmä z
umiestnenia špeciálnej ionizačnej elektródy tesne
nad povrchom horáka. Pripojením napätia preteká
cez plameň medzi elektródou a horákom elektrický
prúd, ktorého veľkosť závisí od kvality plameňa. 
 
 
 
 
 
 
Zmena veľkosti pretekajúceho elektrického prúdu sa využíva na optimalizáciu zmesi vzduch/plyn v riadiacej doske, aby sa dosiahlo optimálne spaľovanie.
 
 
 
 
 
 
Technológia Isodyn3 
 
 
- s inteligentným ohrevom vstavaného zásobníka
- zaručuje mimoriadny komfort dodávky teplej vody samotným závesným kotlom
- teraz aj s vylepšeným “Inteligentným spôsobom ohrevu zásobníkov” pre ešte väčšiu úsporu energie
 
 
 

5 kľúčových výhod technológie IsoDyn3:

1. Mimoriadny prietok TV pre závesný kotol (až 210L teplej vody s teplotou 40°C počas 10min)
2. Čas opätovného nahriatia zásobníkov 5 minút pre nasledujúci odber ďalších 210 L teplej vody
3. Vysoká teplotná stabilita odoberanej vody, bez ohľadu na počet súčasne otvorených odberných miest
4. Rýchla dodávka teplej vody k odbernému miestu (hlavne pri nízkych odberoch), minimálny čas čakania (úspora času a odtečenej vody)
 
 
 
5. Nové: inteligentný ohrev zásobníkov - nová technológia ohrevu zásobníkov len v čase, kedy je podľa zvyklostí domácnosti požadovaná teplá voda, čím sa šetrí energia a tým aj náklady na ohrev TV
 
 
 
 
 
 
ĽAHKÉ A INTIUTÍVNE OVLÁDANIE
 
Ovládanie je tak jednoduché a intuitívne ako ovládanie vášho smartfónu. Ovládací panel vám ukáže, aká je vaša spotreba, akú teplotu má voda alebo kedy je nutná servisná prehliadka. Ekvitermický regulátor Mipro Sense má rovnaký ovládací panel, takže budete mať všetky informácie a funkcie ľahko k dispozícii.
 
 
PRÍSLUŠENSTVO - Nové izbové a systémové regulátory
 
Nový rad regulátorov eBUS má podobný vzhľad ako má riadiaci panel kotlov:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
• MiPro Sense: systémový regulátor pre štandardné použitie v rozsiahlejších vykurovacích systémoch
 
• MiSet: s drôtovým pripojením alebo bezdrôtové izbové regulátory na riadenie jednokruhových vykurovacích systémov ekvitermicky (s pripojeným vonkajším snímačom teploty ako voliteľné príslušenstvo)
 
 
Poznámka: Príslušenstvo nie je súčasťou balenia, možnosť doobjednať.
 
 
PARAMETRE
 

Diskusia


 • Autor:
  Maria
  Dátum:
  23. 2. 2020

  Kotol prišiel v poriadku, už je namontovaný a dúfam, že bude dlho slúžiť.
 • Autor:
  Tibor
  Dátum:
  13. 3. 2018

  Super rýchle dodanie neviem či to nebolo aj menej ako 24 h . Ešte som ho ani nemal kedy rozbaliť ale obal je neporušený tak verím že je ok.Odporúčam tento obchod a nakúpim zas :-)
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  14. 3. 2018

  Ďakujeme krásne a prajeme nech kotol dlho slúži. Pekný deň.
 • Autor:
  F
  Dátum:
  28. 9. 2017

  spokojnost, rychle doručenie, dobra notifikacia cez sms
 • Autor:
  janw
  Dátum:
  18. 5. 2017

  s kotlom som velmi spokojny, dosiel na stvrtý den sice, ale to sa dá snad prepáciť
 • Autor:
  Marek
  Dátum:
  16. 5. 2016

  Super
 • Autor:
  Ladislav
  Dátum:
  6. 11. 2014

  kotol mi dosiel poskodeny, den po ododslani z Atrie som si ho nemohol prevziat a tak kotol putoval z jedneho auta do druheho pretoze kurier mi povedal, ze den predtym ho mal iny kurier na aute. Divim sa , ze spol. Protherm bali taketo kotle iba do kartona previazany dvoma nilonovymi paskami. mam tazke srdce zato na Protherm. Priklad Kupite si Pracku za 300 eur a je krasne zabalena v polystyrene a este napevno stiahnuta hrubou foliou ktoru mate problem pretrhnut rukou. Kupite si kotol za 1500 eur a je iba v kartone, ktory sa po nakladani a prekladani z auta do auta znici tak rychlo. Cize kotol ktory som si objednal bol nalozeny v Ziline potom druhy krat prelozeny v Presove v kurierskej spol. , cely den sa vozil na aute a do tretice bol prelozeny na ine auto, nilonove pasky uz neplnili svoj ucel a to kartonove balenie uz tiez nie. som sklamany ...
 • Autor:
  Jaro
  Dátum:
  21. 10. 2014

  ďakujem za vybavenie objednávky kotol prisiel v neporušenom stave samozrejme, akurat sa mi nepodarilo na prvy krat napojiť cidlo do kotla. nevedel som ze musim použiť aj akusi koncovku, nevsimol som si ju hned. pekny den
 • Autor:
  jaroslav
  Dátum:
  23. 9. 2014

  super dodavka a velke dakujem za odporučenie montážnej firmy, ktorá mi kotol namonotovala a zároveň ho uvideli do prevádzky, takúto službu by ste mali s automatizovať pri odoslaní objednávky aj s cenou. Zákaznik by si hned vedel porovnať kolko spustenie kotla stojí u vás a kolko mu dáva iný servisný technik. Dalsia vec, hodilo by sa sem nejake tlačítko, sledovať cenu a vytváranie cenových ponuk. Ale inač dakujem, kupoval som viacej krát tovar to domu ale s takouto odbornosťou a elektivitou som sa este nestretol.
 • Autor:
  Luboš
  Dátum:
  28. 8. 2014

  ďakujem hlavne za rýchle vybavenie, pohodlný nákup, po celý cas som bol dobre informovaný cez smsku, kotol už máme aj namontovaný aj nastavený, dakujem ešte raz, akurát by som prívítal lepšie značenie firmy, nemohol som vás nájst.
 • Autor:
  Ivan
  Dátum:
  28. 4. 2014

  Kotol je perfektny pozor vsak pri objednavani kominu (koleno a vyvod cez stenu )80cm nam nestacil Kotol je hlboky a komin zacina v jeho prednej casti urcite este odporucam pouzit vonkajsi teplomer a vnutorny termostat s automatickou ekvitermikou Original protherm je na zbernici ktora ho aj napaja a vsetky fcie sa daju nastavovat bez nutnosti chodit do kotolne
 • Autor:
  Branislav
  Dátum:
  3. 3. 2014

  Dobry den.mam vas protherm tiger condens 2 roky.zatial sa nevyskytol vätcsi problem az do tohto tyzdna.vsimol som si ze mi nezhasina plamen,znamena to ze mi stale berie plyn,a to aj v uspornom rezime..vyskusal som aj reset ale nepomohlo,dakujem,s pozdravom
 • Autor:
  vlasto
  Dátum:
  10. 2. 2014

  som spokojny, kotol je hlavne tichý
 • Autor:
  Milan
  Dátum:
  4. 2. 2014

  Montaž uplne v poriadku a teplu vodu ohrieva neskutočne rychlo. Izbovy termostat sa pripaja na dva kable a ani servisak to nemusel urobit, len to skontroloval. V podstate nemam čo vyčitať, aj dodavka bola dobra. Prišiel za nejaky tri dni. Možno by som ale upozornil na použitie filtra, predyjdete tym zbytočnym problemom o par rokov, ked sa Vám može zaniest vymenník.
 • Autor:
  Igor
  Dátum:
  7. 11. 2013

  Dodanie bolo v celku rychlo, kotol funguje na 1OO percent, doslova teplu vodu nahreje asi za 5 minut, nerozumiem ale je to dobre. MOzno by mobol byt trochu menej hlboky, museli sme prerobit sadrokarton, ale je OK,

Parametre

Parameter Popis
Výkon TUV 5,1 -25,5 kW
Priebeh zmeny výkonu modulovaný
Prevedenie komína TURBO
Určenie kotla s integrovaným zásobníkom
Veľkosť zásobníka TÚV 42 l
Odporučený regulátor Protherm Thermolink P 2
Hmotnosť prázdneho kotla 55 kg (bez vody)
Expanzná nádoba 12 l
Množstvo kondenzátu 1,7 l/hod
Rozmery 470x893x514 mm
Prípojka vody 3/4"
Prípojka TUV 1/2"
Spustenie kotla servisným technikom PROTHERM
Elektronika eBus 2.0 (od verzie 2014)
Pripojenie el. napätia 230V/50Hz
Elektrické krytie IPX4D
Odporučený solárny set HEWALEX
Odporučený filter vykurovania Total filter 3/4"
Palivo zemný plyn / propán
Výkon pri tepl. spáde 80/60 °C 2,5 - 20,0 kW
Výkon pri tepl. spáde 50/30 °C 2,8 - 21,9 kW
Normovaný stupeň využitia pri 40/30 °C max. 108,4 %
Nastaviteľný rozsah teploty VV 15 - 80 °C
Maximálny pracovný tlak 0,3 MPa (0,3 bar)
Objem zásobníka pre ohrev teplej vody 42 l
Výkon pri ohreve TV 26,0 kW
Maximálny tlak TV 0,03 - 1 MPa
Nastaviteľný rozsah teploty TV 45 - 65 °C
Špecifický prietok TV 18,5 l/min
Expanzna nádoba 2 l
Napätie/frekvencia 230V/50Hz
Príkon 115 W
Intenzita prúdu 0,75 A
Poistka 2 A
Elektrická trieda I
Číslo CE 1312BV5392
Hodnota spalín CO 98 ppm / 105 mg/kWh
Hodnota spalín CO2 105 %
Vážená hodnota NOx 22,0 ppm / 39,9 mg/kWh
Zemný plyn G20 - prietok plynu pri maximálnom výkone v režime teplej vody 2,70 m3/h
Zemný plyn G20 - prietok plynu pri maximálnom výkone v režime vykurovania 1,96 m3/h
Zemný plyn G20 - prietok plynu pri minimálnom výkone 0,54 m3/h
Propán G31 - prietok plynu pri maximálnom výkone v režime teplej vody 1,98 kg/h
Napájací tlak plynu 20 mbar/ 0,002 MPa
Propán G31 - prietok plynu pri maximálnom výkone v režime vykurovania 1,44 kg/h
Propán G31 - prietok plynu pri minimálnom výkone 0,40 kg/h
Napájací tlak plynu 37 mbar/ 0,0037 MPa
Zabudovaný filter vody nie
Vhodný pre podlahové kúrenie áno
Bezpečnostný termostat áno
Možnosť pripojenia zásobníka nie
Možnosť pripojenia bezdrôtového termostatu áno
Možnosť dvojbodovej regulácie nie
Možnosť rozšírenej záruky áno
Pripojenie koncentrického dymovodu áno
Pripojenie oddeleného dymovodu áno
Krajina pôvodu EU
Letný režim áno
Možnosť prestavby na PB áno
Možnosť pripojenia soláru nie
Možnosť úpravy výkonu kotla áno
Možnosť nastavenia výkonu čerpadla áno
Možnosť prevádzky bez termostatu áno
Automatický diagnostický systém áno
Elektronické zapaľovanie áno
Večný plamienok nie
Dodávané príslušenstvo elektrický kábel, sifón, návod, záručný list

Diskusia • Autor:
  MICHAL
  Dátum:
  13. 8. 2021

  Dobry den mal by som zaujem o tento kotol. Chcem sa opytat ci bude dostacovat na 190m2. Zatepleny dom jednopodlazny. Dakujem
 • Autor:
  Igor
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň mal by som záujem o tento kotol Protherm Tiger Condens 18/25 KKZ 42 Aká je doba doručenia kuriérom, dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, v prípade skorej objednávky by kotol bol u nás v priebehu budúceho týždňa a následne by sme ho hneď expedovali ku Vám. Pekný deň.
 • Autor:
  Michal
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, mat v ponuke zonovu reguláciu od spoločnosti Tech?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, mrzí ma to, ale nemáme. Pekný deň.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, budete potrebovať https://www.atria.sk/rozvodnica-saswell-scu209led/ a https://www.atria.sk/elektrotermicka-hlavica-230-v/ termostaty : https://www.atria.sk/avansa-2003/ , prípadne ak tam nemáte káble tak https://www.atria.sk/avansa-2003-tx/ Pekný deň.
 • Autor:
  Zdeno
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. V prípade, že by som to chcel aj mobilom ovládať tak by ste čo odporučili?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  29. 11. 2020

  V tom prípade wifi termostat : https://www.atria.sk/saswell-t19-7-rf-app/ alebo https://www.atria.sk/salus-it500/
 • Autor:
  Palo
  Dátum:
  3. 2. 2020

  Je uvedena cena 1572,20 plátna s dopravov zdarma,.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 2. 2020

  Dobrý deň, nie uvedená cena je bez dopravy. Informácia o cene dopravy sa zobrazí po vložení tovaru do košíka. Pekný deň.
 • Autor:
  peter
  Dátum:
  19. 4. 2019

  ten produkt je tam v tej cene filter termostat
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  23. 4. 2019

  Dobrý deň, v cene je samostatný kotol. Filter nečistôt a termostat v cene niesú. Vhodný filter nečistôt môžete nájsť napríklad tu : https://www.atria.sk/caleffi-5453-dirtmag-3-4/ Termostat je možné si vybrať z viacero možností. Napríklad aj : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/regulacie-pre-kotle/regulacie-protherm/ Pekný deň.
 • Autor:
  Dušan
  Dátum:
  22. 2. 2017

  Zdravim.je kotol protherm tiger condens 42 s elektro cerpadlom ?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  22. 2. 2017

  Dobrý deň. Áno, všetky majú ele. čerpadlo. Pekný deň.
 • Autor:
  Dušan
  Dátum:
  20. 2. 2017

  Dobry den.mam zaujem o kotol protherm tiger condens 42 od vas.co je potrebne k nemu dokupit na spustenie ohrevu vody a radiatorov.okrem komina.aby som to vsetko objednal rovno naraz ak sa uvas da
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  20. 2. 2017

  Dobrý deň. Potrebujete regulátor buď Thermolink P: https://www.atria.sk/protherm-thermolink-p-2-2/ alebo Thermolink RC: https://www.atria.sk/protherm-thermolink-rc/ a potom dymovod: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/odtahy-spalin-dymovody/. Niektorý zákazníci si ešte objednávajú aj Total Filter 3/4: https://www.atria.sk/total-filter-tf1-3-4/ Pekný deň.
 • Autor:
  Dušan
  Dátum:
  22. 2. 2017

  Ktory regulator je lepsi?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  22. 2. 2017

  Dobrý deň. Protherm Thermolink P je drôtový regulátor a Thermolink RC je bezdrátový. Pekný deň.
 • Autor:
  Erika
  Dátum:
  10. 2. 2017

  Dobrý deň, Protherm Tiger Condens 18/25 KKZ 42 je so vstavaným zássobníkom? a ak ano s akým veľkým,cena je 1576.12? Ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  10. 2. 2017

  Dobrý deň. Áno, 42 l zásobník cena je 1576,12 €. Pekný deň.
 • Autor:
  Pavol
  Dátum:
  21. 10. 2016

  Dobrý deň u nas je veľmi tvrda voda .Nezanesie sa vymeník na ohreve vody? A či je nejsky zmäkčovač vody
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  21. 10. 2016

  Dobrý deň. Žiaľ, ale v tomto Vám neviem poradiť, ale určite použite zmäkčovač vody. Pekný deň.
 • Autor:
  Erika
  Dátum:
  28. 9. 2016

  Dobry den, mam kotol Tiger Condens 25 42KKZ - mozem pouzit Protherm Thermolink RC a Protherm snímač vonkajšej teploty 4180 alebo odporucate nieco ine?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  28. 9. 2016

  Dobrý deň. Môžete použiť Thermolink RC ale k nemu musíte dať tento snímač: https://www.atria.sk/protherm-0020040797/ Tento jedine bude fungovať. Pekný deň
 • Autor:
  Antón
  Dátum:
  27. 9. 2016

  Dobrý deň. Rodičia by mali záujem o kúpu kotla: Aká je tam cena s DPH? Vedeli by ste ho v prípade záujmu dopraviť do Levoče? Platba by prebehla pri preberani tovaru? Ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  27. 9. 2016

  Dobrý deň. Cena kotla s DPH je 1576.12 € : https://www.atria.sk/protherm-tiger-condens-18-25-kkz-42/ . Áno vedeli by sme kotol dopraviť, cena dopravy je 13 €. Kotol máme skladom. Tovar je možné zaplatiť pri prevzatí. Pekný deň.


 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.