Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Záložný zdroj pre kotol a obehové čerpadlo

Najpredávanejšie

Avansa 500 W
–3 %
Avansa 500 W
Skladom ZA (29 ks)
AVANSA 500W
 (–3 %)
€261,73
mall
Avansa 500 W + batéria 46Ah
Skladom ZA
AVANSA SET
 
€268
mall
–3 %
Avansa 700 W
Skladom ZA (10 ks)
AVANSA 700W
 (–3 %)
€342,62
mall
Avansa 700 W + batéria 55Ah
Skladom ZA
AVANSA SET I.
 
€288
Avansa 300 W
–3 %
Avansa 300 W
Skladom (14 ks)
AVANSA 300W
 (–3 %)
€225,07
mall
–3 %
Avansa 1050 W
Skladom ZA (16 ks)
AVANSA 1050W
 (–3 %)
€375,94
6 položiek celkom
Avansa 500 W
Akcia
–3 %
Avansa 500 W
Skladom ZA (29 ks)
€261,73

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 500 W   Technické údaje Maximálna...

AVANSA 500W
mall
Akcia
€268

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 500 W + Akuma VORTEK 12V 46Ah 450A...

AVANSA SET
mall
Akcia
–3 %
Avansa 700 W
Skladom ZA (10 ks)
€342,62

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 700 W   Technické údaje   Maximálna...

AVANSA 700W
mall
Akcia
€288

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 700 W + Akuma VORTEK 12V 55Ah 480A...

AVANSA SET I.
Avansa 300 W
–3 %
Avansa 300 W
Skladom (14 ks)
€225,07

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 300 W   Technické údaje Maximálna...

AVANSA 300W
mall
–3 %
Avansa 1050 W
Skladom ZA (16 ks)
€375,94

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 1050 W !!!! UPOZORNENIE !!!! !!!!...

AVANSA 1050W

Zaujíma Vás, prečo by vo vašej kotolni nemal chýbať záložný zdroj pre plynové kotly či obehové čerpadlá? Ak vlastníte kotol na drevo či iné tuhé palivo, istotne viete, že tieto pevné látky v ňom horia dlhšie. Tým, že sa nimi Váš kotol neustále zahrieva, môže do niekoľkých minút od zastavenia obehového čerpadla dôjsť k jeho prehriatiu. To môže mať za následok prasknutie zvarov a viesť až k vzniku požiaru vonkajšej izolácie kotla. V takomto prípade nastupuje ako prevencia nežiaduceho poškodenia kotla, či rovno celej vašej nehnuteľnosti záložný zdroj pre obehové čerpadlo. Ten bude poskytovať dostatok elektrickej energie počas niekoľkých hodín prevádzky pri jej výpadku a bude tak poháňať reguláciu či obehové čerpadlo.

Dôležitosť záložného zdroja nielen pre vaše kúrenie

Charakteristickou vlastnosťou záložného zdroja je napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného prívodu elektrickej energie. Záložný zdroj tak kotlu poskytne okamžitú energiu z batérie a tým bude obehové čerpadlá udržiavať v chode. Kotol sa tak bezpečne ochladí.

Prevádzka záložného zdroja na batériu je možná počas niekoľkých hodín. Záleží však na počet odberných miest a výkonu zariadenia. Ak sa vo vašej domácnosti totiž nachádzajú aj ďalšie elektrické spotrebiče, ktoré vyžadujú stabilné parametre elektrickej energie, pokojne môžete tento záložný zdroj použiť aj na zabezpečenie ich chodu.

Niektoré záložné zdroje disponujú funkciou hlasitého alarmu pri výpadku elektrickej energie. Súčasťou väčšiny záložných zdrojov je ochrana proti skratu. V prípade jej hrozby sa prevádzka záložného zdroja zastaví. Všetky záložné zdroje navyše obsahujú prepäťovú ochranu, ktorá chránia kotol, reguláciu a obehové čerpadlo proti prepätiu.

Záložný zdroj Avansa 500W pre obehové čerpadlá

Záložný zdroj Avansa 500W patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov, vhodných pre obehové čerpadlá. Je dodávaný spolu s klasickou 12V autobatériou Akuma Komfort Plus 46 Ah. Pre predĺženie životnosti batérie sa odporúča vykonať cyklus prázdneho a plného nabitia batérie aspoň raz za dva mesiace. Túto operáciu by ste pritom mali vykonať aj vtedy, ak počas tohto obdobia neboli žiadne výpadky a akumulátor bol stále plne nabitý .

Hlavnou črtou tohto zariadenia je vstupný výkon sínusoidnej krivky pri prevádzke na batériu. Tá je pritom totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Počas prísunu elektrickej energie v rámci vašej nehnuteľnosti bude záložný zdroj nabíjať batériu, vďaka čomu zabezpečí jej dlhú životnosť.

Treba si však uvedomiť, že záložný zdroj funguje len v prípade, ak je pripojený k externej batérii. Pri výpadku elektrickej energie sa automaticky prepne na batériu, pričom sa toto prepnutie zobrazí aj na displeji záložného zdroja. Súčasne vás na túto zmenu upozorní zvukový signál záložného zdroja. Ak však začujete rýchly zvukový alarm, zariadenie vám signalizuje aktiváciu ochrany proti preťaženiu. Zväčša sa tak stane v prípade, že zaťaženie záložného zdroja prekročí 110% menovitého výkonu. Vtedy sa záložný zdroj zastaví, aby sa zabránilo jeho poškodeniu.

Na prednej strane záložného zdroja Avansa 500W sa nachádza displej a tlačidlo „On/Off“. Na jeho zadnej strane nájdete napájací kábel a ďalšie dva káble „+“ a „–“, ktoré slúžia na pripojenie k batérii. Rovnako sa tam nachádza aj ventilátor, pod ktorým sú umiestnené dve výstupné zástrčky. Keďže ide o zariadenie s elektrickým napätím, počas prevádzky by ste sa  za žiadnych okolností nemali dotýkať svoriek akumulátora. Takisto ho nenechávajte v blízkosti paliva.

Záložné zdroje sú dostupné vo viacerých prevedeniach s ohľadom na výkon či batériu. K dispozícii sú aj zdroje bez batérie. Celý sortiment záložných zdrojov nájdete na našej stránke a v prípade, ak sa potrebujete poradiť s odborníkom, neváhajte nás kontaktovať na info@atria.sk.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.