Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Avansa 300 W

Kód: AVANSA 300W
€232,47 –3 %
Avansa 300 W
€232,47 –3 % €225,07 / ks
Skladom (27 ks)
Možnosť vrátenia do 30 dní ?
Záruka okamžitej výmeny ?

Detailné informácie

Podrobný popis

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 300 W

 

Technické údaje

 • Maximálna kapacita: 500 VA
 • Maximálny menovitý výkon: 300W
 • Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA
 • Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz
 • Výstupný výkon: 207 – 241 VCA
 • Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napätie pripojenej batérie: 12V DC  (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Maximálna kapacita pripojenej batérie: 90 Ah (batéria nie je súčasťou zál. zdroja)
 • Ochrana proti preťaženiu:110%  130% (30 sekúnd)
 • Spotreba v kľudovm režime: 22W
 • Rozmery (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm

 

Záložný zdroj neobsahuje batériu ! https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/

 

Tento výrobok patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov (UPS) špeciálne navrhnutých a vyrobených pre nepretržité napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného napájania. V prípade výpadku napájania záložný zdroj (UPS) poskytne okamžitú energiu z batérie, takže obehové čerpadlá bude udržiavať v chode a kotol bezpečne ochladí.

 

Tento záložný zdroj môže byť použitý na zabezpečenie chodu ďalších elektrických spotrebičov, ktoré vyžadujú stabilitu a stabilné parametre elektrickej energie.  Tento produkt by nemal byť používaný ako prevodník (s neobmedzenou prevádzkou z 12 V batérie).

 

Hlavným rysom tohto zariadenia je vstupný výkon krivky pri prevádzke na batériu. Krivka je čistá sínusoida, totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Keď je hlavná energia z vášho domu zapnutá, tak záložný zdroj bude nabíjať batériu a zabezpečí dlhotrvajúcu životnosť batérie. Záložný zdroj (UPS) pracuje len s externou batériou 12V (pre model 1050 W s batériou 24V). Mal by byť použitý len olovený typ batérie, pretože záložný zdroj je určený pre nabíjanie tohto typu batérie. Použitie gélových batérií sa nedoporučuje.

 

POZOR! Buďte opatrní pri manipulácií s batériou. Pri pripájaní  záložného zdroja si zložte kovové predmety (napr. náramky, retiazky, hodinky, prstene... atď.). Z dôvodu, že môže dôjsť ku skratu elektrického prúdu a k následnému rozstaveniu kovových materiálov na tele spotrebiteľa. Pri pripojení batérie zachovajte polarizáciu: červená (+pozitívne)  kábel bude pripojený ku svorke + a čierny (-negatívne) bude drôt pripojený ku svorke -.  Pre pripojenie  kábla k pólom akumulátora slúžia kovové konektory. Pred pripojením sa odporúča čistiť kontakty batérie kefou. Konektor utiahnite pomocou kľúča, aby bol zabezpečený pevný kontakt.

 

Inštalujte záložný zdroj (UPS) na suchom mieste, bez vlhkosti, mimo dosahu vody alebo snehu. Miesto inštalácie záložného zdroja(UPS)  musí byť dostatočne veľké, aby nebránilo chladiacemu systému záložného zdroja. Ďalej by malo byť toto miesto zbavené prachu alebo uhoľného prachu, ktorý by mohol blokovať ventilátor záložného zdroja. Na mieste inštalácie by malo byť dobre vetrané, aby sa zabránilo prehriatiu systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom skontrolujte, že všetky káble sú v dobrom stave a bez častí bez izolácie. Prevádzka záložného zdroja (UPS) môže spôsobiť iskrenie. Záložný zdroj by nemal byť inštalovaný v horľavých prostrediach.

 

POZOR! Záložný zdroj (UPS) funguje len vtedy, keď je pripojený k externej batérii. Nemal by byť používaný bez pripojenia batérie. Po pripojení akumulátora, zapojte hlavný napájací kábel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemnením do siete. Na zadnej strane zdroja pripojíte zariadenie, ktoré chcete, aby fungovalo pri výpadku napájania. Postupujte podľa nasledujúceho poradia: pripojte batériu, pripojte hlavné napájanie a potom pripojte spotrebiteľa (zariadenie) k záložnému zdroju (UPS). Ak chcete zdroj zapnúť, tak stlačte a podržte tlačidlo napájania (ON/OFF) pod dobu 4 sekúnd.

Prevádzka systému začína  automatickou detekciou stavu batérie sieťového napätia. V prípade, že napätie batérie klesne pod 10,8V , tak je možné, že batéria je poškodená a nemožno ju spustiť.

V prípade výpadku elektrickej energie alebo ak nie sú jej parametre v normálnom rozmedzí , tak sa záložný zdroj (UPS) automaticky prepne na batériu. Prepnutie záložného zdroja na batériu sa zobrazí na displeji záložného zdroja (UPS). Zariadenie (UPS) oznamuje prepnutie záložného zdroja (UPS) na batériu aj zvukovým signálom.

Keď napätie batérie klesne pod minimálnu hodnotu (batéria je vybitá), tak záložný zdroj (UPS) zvýši frekvenciu varovného zvuku a odpojí napájanie.

 

V prípade, že zariadenie ktoré je pripojené k záložnému zdroju (UPS) prekročí maximálny výkon o 110 %, tak záložný zdroj (UPS) začne vydávať prerušovaný akustický signál a automaticky sa vypne. Pri induktívnych zariadeniach (napr. vodné čerpadlá a elektromotory) sa odporúča použiť zariadenie až do 50% maximálneho výkonu zo záložného zdroja (UPS), pretože indukčné zariadenia môžu potrebovať dvojitú hodnotu výkonu pri štarte.

POZOR! Nebezpečenstvo! Počas prevádzky sa nesmiete dotýkať svoriek akumulátora.

Ak chcete zastaviť záložný zdroj (UPS), podržte tlačidlo ON/OFF po dobu 4 sekúnd. Následne záložný zdroj vydá zvukový signál a zastaví sa.

POZOR! Ide iba o bezpečnostné zariadenie, ktoré sa používa iba pri výpadku prúdu. Pri používaní tohto prístroja ho prosím nenechávajte v blízkosti paliva.

 

Hlavné funkcie:

 • Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade vybitej batérie. Ak je batéria vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložný zdroj odpojí napájanie, aby sa zabránilo zničeniu batérie. Rýchly zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti preťaženiu: V prípade, že zaťaženie záložného zdroja (UPS) prekročí 110% menovitého výkonu, tak sa záložný zdroj (UPS) zastaví, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Ochrana proti skratu: Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade skratu. – Regulátor napätia (AVR) zaisťuje konštantné napätie pre zariadenia v danom intervale. Zapnutie batérie: systém prepne na batériu a poskytuje nepretržité napájanie pre zariadenie. –Funkcia Bypass:
 • Automatizácia: pokiaľ je v siete neštandardne napájanie, tak záložný zdroj sa automaticky prepne na batériu. – Konverzia pre spustenie úlohy: v niektorých prípadoch je potrebný vyšší štartovací výkon ako menovitý výkon záložného zdroja (UPS). V tomto prípade záložný zdroj (UPS) vyrieši tento problém, tým že dodá 110% svojej kapacity. Po dodaní kapacity sa vypne.
 • Vysoký nabíjací prúd: počiatočný nabíjací prúd je asi 10A. Nabije batériu za kratší čas ako bežné nabíjačky.
 • Zachovanie batérie v režime pohotovosti: po úplnom nabití batérie záložný zdroj (UPS) udrží batériu nabitú. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  musí mať akumulátor kapacitu v rozmedzí hodnôt: 40 Ah -150 Ah. Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 40Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť

 

Pre spotrebu 100W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 3,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 6,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 8 hodín.

 

Pre spotrebu 200W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 2 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 4 hodín.

 

Pre spotrebu 300W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 1,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 2,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 3 hodiny.
   
 

Dodatočné parametre

Kategória: Záložný zdroj pre kotol a obehové čerpadlo
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6.5 kg
EAN: 5949040800186
Rozmer balenia (mm): 240/410/200

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 23.5.2023 15:21
Dobrý deň chcem sa opýtať ak ma založný zdroj okamžitý výkon 500VA a konštantný výkon 350W utiahne to čerpadlo s výkonom 70watov, kedže pri štarte potrebuje čerpadlo viac nasobné napätie. Ďakujem
Odpovedať
M Avatar autora 3.2.2023 14:07
Dobrý deň chcem sa spýtať na záložny zdroj AVANSA 300W,môže byť použitá AGM batéria?A pri dobíjaní batérie ide nejaký ventilátor( chladenie),chcem ho umiestniť v spálni,či nebude pri dobíjaní rušiť.dakyjem
Odpovedať
V Avatar autora 3.2.2023 14:07
Dobrý deň, áno môže byť použitá ale ventilátor tam je určite to nie je vhodné do spálne. Pekný deň.
M Avatar autora 19.1.2023 19:44
Dobrý deň,môžem k tomuto zaloz.zdroju použiť AGM batériu??dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 3.2.2023 14:08
Dobrý deň, áno môže byť použitá. Pekný deň
R Avatar autora 13.1.2022 08:43
Dobrý deň , vedeli by ste mi prosím poradiť aký záložní zdroj z vašej ponuky aj s batériou by mi utiahol čerpadlo kúrenia na pec s pevným palivom. Dobu zálohy by som potreboval minimálne 4 hodiny. Výkon čerpadla je 70W . Čerpadlo je napájané 220v/50Hz.
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:43
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ Nižšie na stránke si môžete vyrátať dobu zálohovania. Prajem pekný deň.
G Avatar autora 13.1.2022 08:42
Dobry den nrvem aki zalozny zdroj by som potreboval na takie to obechove cerpadlo. Napajanie 230v prikom motora stupen 1 46w stupen 2 67w stupen 3 93w pracovny pretlak 10bar. A este opytam sa na zalozny zdroj z vbudovanu baterku dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:42
Dobrý deň, z našej ponuky by Vám mohol vyhovovať https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ prípadne bez batérie https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
F Avatar autora 13.1.2022 08:42
Dobrý deň. Prosím Vás aký si silný záložný zdroj potrebujem..a aku silnu batériu k nemu ked by som chcel aby 2ks čerpadiel súčasne naraz, ťahali prevadzku 6 možno 8 hodin? 2ks čerpadiel Wilo-Star- RS25/6 12W40 230V 50Hz 0,36 A Ďakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:42
Dobrý deň, tento záložný zdroj Vám bude postačovať : https://www.atria.sk/avansa-700-w/ a budete k nemu potrebovať batériu 150 Ah. Pekný deň.
J Avatar autora 13.1.2022 08:41
Dobry den! Prosim vas potrebovali by sme k peletovym kachliam 12 kw nejaky zalozny zdroj. Rozmyslali sme nad avansa 700kw. Je to dobre riesenie? A treba + bateria alebo bez? Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:42
Dobrý deň, áno samozrejme môžete použiť tento záložný zdroj. Batéria je samozrejme potrebná. Zdroj je dostupný aj v sete s batériou : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Prajem pekný deň.
E Avatar autora 13.1.2022 08:41
Mám záložný zdroj LUMAR UPSL 600. Ak ho pripojím priamo k obehovému čerpadlu 35W (kúrenie z krbovej vložky) záložák mi pri výpadku el. nezopne toto čerpadlo a kontrolky sa rozsvietia na červeno. Ale ak ho pripojím ku plynovému kotlu Protherm, záložák zopne náhradný zdroj a funguje v núdzovom stave. V čom je problém?
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:41
Dobrý deň, toto nemôže robiť určite je potrebná reklamácia. Pekný deň.
J Avatar autora 13.1.2022 08:41
Dobry den prajem Poprosim ponuku na1ks Avansa 300 W + bateria 70Ah Vopred dakujem za skoru odpoved
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:41
Dobrý deň, zasielam Vám želanú cenovú ponuku mailom. Pekný deň.
Z Avatar autora 13.1.2022 08:41
Mam kotol na tuhe palivo 5clankovi 25 kw.apotreboval by som nahradny zdroj.ked my vipnu elektriku na obehove cerpadlo.ake my mozete doporucit.dakujem.
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:41
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň
M Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobrý deň, viete mi navrhnúť aký záložný zdroj + batériu pre obehové čerpadlo, ktoré má výkon od 46 - 67 - 93W. U mňa beží na 67W. Potrebujem to na čas, kým vyhorí pevné palivo v kotli. Ďakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobrý deň, vhodný záložný zdroj s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
P Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobry den. Chcem sa opytat ci 500w zalozny zdroj,ktory mate na Vasej webovej stranke mi potiahne aj peletovu pec a aj obehove cerpadlo. Mozu byt alebo daju sa napojit obidve veci naraz? Dakujem za odpoved.
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobrý deň, iba obehové čerpadlo, peletový kotol má horák, ktorý nepotiahne žiadny záložný zdroj. Pekný deň.
M Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobry den,mam 5 clankovy kotol Viadrus obehove cerpadlo ma odber 50,75 a 100W,vyuzite je prevazne na 75w aky nahradny zdroj mam pouzit 500 alebo 700w a taktiez sa chcem spytat ak pouzijem silnejsi akumulator 60 Ah,540A,12V neposkodim nahradny zdroj?
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobrý deň, nepoškodíte, môžete tento : https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ Pekný deň.
M Avatar autora 13.1.2022 08:39
Dobry den aky nahradny zdroj a bateriju odporučate.Mam kotol na plin a kotol na tuhe palivo
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:40
Dobrý deň, u nás dostupné záložné zdroje v sete s batériou môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/avansa-500-w-bateria-46ah/ a https://www.atria.sk/avansa-700-w-bateria-55ah/ na stránke môžete nájsť aj tabuľku pre výpočet doby zálohovania. Pekný deň.
L Avatar autora 13.1.2022 08:39
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme avansa záložný zdroj. Output nám zrazu ukazuje 213 V.. doteraz bolo vždy okolo 236 V - rovnako ako input. Je to v poriadku.Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:39
Dobrý deň, poprosím Vás o zaslanie krátkeho videa na info@atria.sk Ďakujem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.