Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Tlakové nádoby 

Tlakové nádoby slúžia ako zásobníky čerpanej vody pre domáce vodárne a priemyselné čerpacie stanice. Môžu byť priradené ku všetkým typom čerpadiel, ktoré nepresiahnu maximálny pracovný pretlak tlakovej nádoby.  

Tlakové nádoby v spojení s čerpadlami slúžia k zvyšovaniu tlaku vody v systéme a tým pomáhajú predĺžiť životnosť celého systému, v prvom rade životnosť samotného čerpadla. Vo vnútri nádoby je osadený gumený vak, ktorý tvorí zásobu načerpanej vody. Vzduch vyrovnávajúci tlak v systéme je v okolí gumového vaku. 

Z našej širokej ponuky tlakových nádob si môžete vybrať podľa ich objemu, materiálu, použitého vaku alebo konštrukcie. 

Podľa použitého materiálu:

  • Oceľové tlakové nádoby - sú vyrobené z kvalitného oceľového plechu a ich hlavné využitie je v domácnostiach, závlahových systémoch a v poľnohospodárstve. 
  • Pozinkované tlakové nádoby svojou funkciou zabezpečujú plynulý rozvod vody, prevažne z vlastnej studne. 
  • Nerezové tlakové nádoby  je možné ich využiť všade tam, kde je predpokladaný styk s pitnou vodou.

Podľa vaku:

  • Tlakové nádoby s vakom - v tlakovej nádobe nedochádza ku styku vody a stien nádoby, takže nehrozí poškodenie nádoby vnútornou koróziou. Vak rozdeľuje vnútorný priestor tlakovej nádrže na dve časti. Časť medzi vakom a stenami nádoby je stále natlakovaná. Vak slúži ako zásobáreň vody a je vymeniteľný. 
  • Tlakové nádoby bez vaku - v tlakovej nádobe nie sú voda a vzduch od seba oddelené, tlak sa preto musí do tlakovej nádoby dopĺňať častejšie ako v prípade nádrže s membránou, či vakom.

Podľa konštrukcie:

  • Horizontálne tlakové nádoby - sú ideálne na použitie pri domácich vodárňach. 
  • Vertikálne tlakové nádoby - uplatnenie nájdu v studniach.

Gumový vak a starostlivosť oň: Gumový vak sa používaním rozťahuje a tým aj opotrebúva. Jeho opotrebenie závisí nielen od intenzity používania, ale aj od predfúkaného protitlaku, ktorý je v nádrži. Ak nie je tento tlak dostatočný, vzniká intenzívnejšie trenie vaku o stenu nádoby. Treba ho preto pravidelne kontrolovať a v prípade potreby dofúkať.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.