Solárne sety a kolektory

Solárne sety, systémy, zostavy, slnečné panely a kolektory pre ohrev vody

 

Solárne systémy a kolektory sa najčastejšie používajú na ohrev vody na vykurovanie bazénov, skleníkov a pod. Je ich možné použiť aj na podporu vykurovania, také použitie je vhodné pre budovy s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové vykurovanie).

Celoročne fungujúce solárne systémy v našich klimatických podmienkach optimálne pripravujú 60-75% ročnej potreby ohriatej pitnej vody pre domácnosť (rodinné domy).

 

 

Pre väčšie inštalácie v iných zariadeniach (hoteloch, bytových domoch ap.) sa percento pokrytia energie solárnym systémom určuje ako najlepší pomer medzi výškou investície a výkonom solárneho systému.

Slnečné kolektory pracujú na princípe fototermálnej konverzie, teda premene slnečného žiarenia na tepelnú energiu. Absorbčná plocha transformuje dopadajúce slnečné žiarenie na tepelnú energiu a odovzdáva ho teplonosnej látke.

Solárne zostavy, sety

s plochými kolektormy

Solárne zostavy, sety

s trubicovými kolektormy

Solárne dvojrúry

potrubia pre kvapalinu

ostatné príslušenstvo

držiaky, samotné panely, atď

 

  Nižšie sú uvedené všetky položky kapitoly solárnych setov a príslušenstva. Pre detailnejší výber možete použiť filter.

  Zároveň možete použíť prehladné menu po ľavej strane.


Zoradenie:
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  22. 8. 2021

  Dobry deň chcem sa spýtať na Solárna dvojrúra TWIN DN16 20m ci to je spolu spojené tie rúry alebo to je každá zvlášť a jedna rúra ma 20 metrov a aj druhá rúra ma 20 metrov a k čomu slúži ten kábel dakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  22. 8. 2021

  Dobrý deň, sú spojené, vedľa seba a kábel na čidlo do kolektorov. Pekný deň.
 • Autor:
  Dávid
  Dátum:
  27. 6. 2021

  Dobrý deň mal by som záujem o solárne panely na ohrev vody akumulačnu nádrž mám 1000l ale neviem vypočítať koľko a aké solárne panely budem potrebovať nechcem ich dávať na strechu ale chcel by som ich dať na záhradu na stojan ktorý si spravím sám
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  27. 6. 2021

  Dobrý deň, u nás dostupné solárne kolektory môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  27. 6. 2021

  Dobry deň chcem sa spýtať na Solárna dvojrúra TWIN DN16 20m z akého materiálu to je lebo písané je poloplast
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  27. 6. 2021

  Dobrý deň, vnútro je nerez, izo je lpde izolácia. Pekný deň.
 • Autor:
  Petr
  Dátum:
  12. 6. 2021

  Dobrý den,jaké je dostupnost koupě,montáže,záruky,
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  12. 6. 2021

  Dobrý deň,o aký tovar máte presne záujem? Ďakujem.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  24. 4. 2021

  Kolko bi som potreboval solarne panel na celi dim
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  24. 4. 2021

  Dobrý deň, to záleží napríklad aj od počtu členov v domácnosti. Pekný deň.
 • Autor:
  Rudolf
  Dátum:
  18. 4. 2021

  Pekný deň potrebujem vymeniť solárne trubice.je možné u vás zakúpiť samostatné trubice? Prípadne celý panel s 30. trubicami. Ak áno aká by bola cena. Vopred ďakujem.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  18. 4. 2021

  Dobrý deň, u nás máme dostupné len ploché kolektory. Pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  11. 4. 2021

  Dobrý deň mal by som záujem o solárnu zostavu pre 2-4 osôb. Ktorú by ste mi odporučili strecha je škridla s sklonom okolo 40%.a vybavujete aj štátnu dotáciu plus montaz? Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  11. 4. 2021

  Dobrý deň, nie mrzí ma to, ale dotácie a ani montáž nevybavujeme. Zasielam Vám link na našich montážnych partnerov : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/montazni-partneri/ Vhodnú zostavu môžete nájsť napríklad tu : https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-viii-sklon-strechy-od-30/ alebo https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-ii-sklon-strechy-od-30/ Pekný deň.
 • Autor:
  Ján
  Dátum:
  20. 12. 2020

  Chcem rozmer kolektora 1,82
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  20. 12. 2020

  Dobrý deň, kolektor môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/plochy-slnecny-kolektor-so-strukturalnym-sklom-povrch-absorpcnej-plochy-1-82m2/ Pekný deň.
 • Autor:
  Marcel
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, potreboval by som nerezový vlnovec dlhý 210cm ukončený 3/8" prevlečnými maticami. Dá sa takéto prevedenie u vás kúpiť ?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  29. 11. 2020

  Dobrý deň, vlnovce môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/ a matice k solárnemu potrubiu DN12 : https://www.atria.sk/matica-k-solarnemu-potrubiu-set-dn12/ + 3/4" redukcia, chcete vyskladať? Ktorý vlnovec potrebujete? Ďakujem.
 • Autor:
  Erika
  Dátum:
  13. 5. 2020

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na ohrev vody v bazéne. Je taký systém na ohrev bazénovej vody. Ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  13. 5. 2020

  Dobrý deň, tieto sú len na vykurovanie, ohrev vody v bazéne sa s nimi dá ale je potrebný ešte výmenník na bazén, ale to u nás nemáme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Vlado
  Dátum:
  26. 4. 2020

  Poprosím vás o cenovú ponuku ohrevu vody komplet aj z montážou pre 6 osôb ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  26. 4. 2020

  Dobrý deň, vhodnou zostavou by pre Vás mohla byť zostava č. VII - avšak je potrebné ešte vybrať sklon Vašej strechy : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Stačí keď si zvolíte sklon na boku v menu na ľavo. Mrzí ma to, ale my nemontujeme. Zasielam Vám však link na našich montážnych partnerov : https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/montazni-partneri/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  20. 3. 2020

  Dobrý deň, doporučenie pre solárne ohrievanie teplej vody a doplnkový ohrev vykurovania, jedná sa o rodinný dom (dvojpodlažny s tepelnou izoláciou a novým vykurovaním (kondenzačný kotol), počet osôb 3- Dakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  20. 3. 2020

  Dobrý deň, Vo všeobecnosti platí, že 2 dospelým osobám postačuje zásobník o objeme 200L, k tomu 2 ks kolektorov. Pre 3 a viac osôb už je vhodný väčší objem zásobníka, a tým pádom aj väčší počet kolektorov. V ponuke je možné si vybrať aj rôzne kombinácie druhov kolektorov aj so zásobníkom či už pôjde o rozmery, alebo účinnosť. K tomu samozrejme zvolíte variantu s príslušnými nosičmi na Vašu strechu. Orientačne zasielam tieto zostavy ( sklon strechy do 15° ). https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-v-sklon-strechy-do-15/ https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-vi-sklon-strechy-do-15/ https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-vii-sklon-strechy-do-15/ Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  13. 3. 2017

  dobry den mam zaujem o solarny system ohrev vody + kurenie aby som to trosku vysvetlil co mam zaujem mam zaujem o solarny ohrev vody , solar bude ohrievat akumulacnu nadrz + do akumulacnej nadrze pojde aj teplovodny krb a plynovy kotol ohrevy z akumukacnej nadrze pojde tepla voda na kurenie / podlahovka + radioatory / a tepla voda uzitkova / sprachovanie / viete mi spravit nejaku cenovu ponuku
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  13. 3. 2017

  Dobrý deň. Áno, radi Vám spracujeme cenovú ponuku, solár máme v ponuke aj reguláciu, ale poprosím Vás poslať konkrétnejšie informácie. Pekný deň.
 • Autor:
  Martin
  Dátum:
  13. 3. 2017

  Dobrý deň. Zaujímalo by ma , akú zostavu solárneho systému by ste mi doporučili. Mal by som záujem o solárny panel/panely na ohrev vody TUV. Mám kotolňu na tuhé palivo, kde je kotol napojený na akumulačnú nádrž o objeme 1000l, ktorá ohrieva vodu do podlahového kúrenia a aj bojlera TUV. Bolo by božné zaradiť do tejto zostavy aj slnečný kolektor?ktorý by ohrieval TUV mimo vykurovaciu sezónu? čo všetko by to obnášalo? Ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  13. 3. 2017

  Dobrý deň. Áno bezproblémov, ale neviem ako chcete riešiť reguláciu, tieto sú len na ohrev pitnej vody a pitná voda sa ohrieva v tej akumulačnej nádrži, tak tu by ste museli pravdepodobne odstaviť: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Pekný deň.
 • Autor:
  Mária
  Dátum:
  18. 10. 2016

  Dobrý deň. Bývam v byte, balkón mám na sever, kde celý deň svieti slnko. Zaujímam sa o konektory iba na elektrinu, kde spotreba sa nehlási do elektrárne. Ďakujem za radu a ponuku.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  18. 10. 2016

  Dobrý deň. Žiaľ, ale takýto tovar nepredávame. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  16. 8. 2016

  pekny den prajem, na vasej stranke som objavil produkty na upravu vody do ustredneho kurenia. Potreboval by som poradit produkt do mojho systemu. Jedna sa o uzavrety teplovodny system ktde v akumulacnej nadrzi / 1500 Litrov / je voda ktora je ohrievana: 1. solarny panel 2. teplovodna krbova vlozka 3. elektricka spirala a odtial ide do podlahoveho kurenia a radiatorov. Tepla uzitkova voda je riesena vnorenym nerezovym vymenikom priamo v akumulacnej nadrzi. pri reviizi sa na spirale objavila vrstva asi vodneho kamena alebo usadenin /mineraly?/ z vody a rad by som predisiel aby sa znehodnotil cely system teda rozvody, podlahove trubky, radiatory ako aj vymenik a spirala. tu je rozbor vody a jej negativne hodnoty, poprosil by som vas teda o typ aditiva pripade konkretny produkt z vasej ponuky, ktory by tento problem riesil.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  16. 8. 2016

  Dobrý deň. Cenovú ponuku sme Vám zaslali na váš email. Pekný deň. 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.