Solárne sety a kolektory

Solárne sety, systémy, zostavy, slnečné panely a kolektory pre ohrev vody

 

Solárne systémy a kolektory sa najčastejšie používajú na ohrev vody na vykurovanie bazénov, skleníkov a pod. Je ich možné použiť aj na podporu vykurovania, také použitie je vhodné pre budovy s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové vykurovanie).

Celoročne fungujúce solárne systémy v našich klimatických podmienkach optimálne pripravujú 60-75% ročnej potreby ohriatej pitnej vody pre domácnosť (rodinné domy).

 

 

Pre väčšie inštalácie v iných zariadeniach (hoteloch, bytových domoch ap.) sa percento pokrytia energie solárnym systémom určuje ako najlepší pomer medzi výškou investície a výkonom solárneho systému.

Slnečné kolektory pracujú na princípe fototermálnej konverzie, teda premene slnečného žiarenia na tepelnú energiu. Absorbčná plocha transformuje dopadajúce slnečné žiarenie na tepelnú energiu a odovzdáva ho teplonosnej látke.

Solárne zostavy, sety

s plochými kolektormy

Solárne zostavy, sety

s trubicovými kolektormy

Solárne dvojrúry

potrubia pre kvapalinu

ostatné príslušenstvo

držiaky, samotné panely, atď

 

  Nižšie sú uvedené všetky položky kapitoly solárnych setov a príslušenstva. Pre detailnejší výber možete použiť filter.

  Zároveň možete použíť prehladné menu po ľavej strane.

Zoradenie:
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  13. 3. 2017

  dobry den mam zaujem o solarny system ohrev vody + kurenie aby som to trosku vysvetlil co mam zaujem mam zaujem o solarny ohrev vody , solar bude ohrievat akumulacnu nadrz + do akumulacnej nadrze pojde aj teplovodny krb a plynovy kotol ohrevy z akumukacnej nadrze pojde tepla voda na kurenie / podlahovka + radioatory / a tepla voda uzitkova / sprachovanie / viete mi spravit nejaku cenovu ponuku
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  13. 3. 2017

  Dobrý deň. Áno, radi Vám spracujeme cenovú ponuku, solár máme v ponuke aj reguláciu, ale poprosím Vás poslať konkrétnejšie informácie. Pekný deň.
 • Autor:
  Martin
  Dátum:
  13. 3. 2017

  Dobrý deň. Zaujímalo by ma , akú zostavu solárneho systému by ste mi doporučili. Mal by som záujem o solárny panel/panely na ohrev vody TUV. Mám kotolňu na tuhé palivo, kde je kotol napojený na akumulačnú nádrž o objeme 1000l, ktorá ohrieva vodu do podlahového kúrenia a aj bojlera TUV. Bolo by božné zaradiť do tejto zostavy aj slnečný kolektor?ktorý by ohrieval TUV mimo vykurovaciu sezónu? čo všetko by to obnášalo? Ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  13. 3. 2017

  Dobrý deň. Áno bezproblémov, ale neviem ako chcete riešiť reguláciu, tieto sú len na ohrev pitnej vody a pitná voda sa ohrieva v tej akumulačnej nádrži, tak tu by ste museli pravdepodobne odstaviť: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/ Pekný deň.
 • Autor:
  Mária
  Dátum:
  18. 10. 2016

  Dobrý deň. Bývam v byte, balkón mám na sever, kde celý deň svieti slnko. Zaujímam sa o konektory iba na elektrinu, kde spotreba sa nehlási do elektrárne. Ďakujem za radu a ponuku.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  18. 10. 2016

  Dobrý deň. Žiaľ, ale takýto tovar nepredávame. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  16. 8. 2016

  pekny den prajem, na vasej stranke som objavil produkty na upravu vody do ustredneho kurenia. Potreboval by som poradit produkt do mojho systemu. Jedna sa o uzavrety teplovodny system ktde v akumulacnej nadrzi / 1500 Litrov / je voda ktora je ohrievana: 1. solarny panel 2. teplovodna krbova vlozka 3. elektricka spirala a odtial ide do podlahoveho kurenia a radiatorov. Tepla uzitkova voda je riesena vnorenym nerezovym vymenikom priamo v akumulacnej nadrzi. pri reviizi sa na spirale objavila vrstva asi vodneho kamena alebo usadenin /mineraly?/ z vody a rad by som predisiel aby sa znehodnotil cely system teda rozvody, podlahove trubky, radiatory ako aj vymenik a spirala. tu je rozbor vody a jej negativne hodnoty, poprosil by som vas teda o typ aditiva pripade konkretny produkt z vasej ponuky, ktory by tento problem riesil.
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  16. 8. 2016

  Dobrý deň. Cenovú ponuku sme Vám zaslali na váš email. Pekný deň.chat 0917 133 662 info@netvega.sk Máte otázku?
Napíšte nám správuclear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
 
 
Kontakty
Vážený zákazník,
objednávky prijaté po 20.12.2018 budú expedované po 6.1.2019. Prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 30.8.2019 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.