Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

potrubie pre vykurovanie Pex-Al-Pex

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
Potrubie pex al pex
Akcia
–64 %
€0,60

Plastohlinikové potrubie na vodu, kúrenie a podlahové vykurovanie. Potrubie...

PEXALPEX 162
Potrubie pex al pex
Akcia
–67 %
€0,89

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex je určená na: rozvody teplej a...

PEXALPEX 203
Potrubie pex al pex
Akcia
–36 %
€2,04

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex je určená na: rozvody teplej a...

PEXALPEX 263
Potrubie pex al pex
Akcia
–70 %
€2,43

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex 

PEXALPEX 323

Prečo si obľúbiť plastohliníkové potrubie

Staviate či rekonštruujete rodinný dom a uvažujete aj o obnove rozvodov? Je to síce investícia, ktorú na prvý pohľad nevidno, ak však nechcete zakrátko po nasťahovaní do nového či vynoveného domu búrať kúpeľňu alebo rozvody kúrenia, zvážte výber vhodného materiálu potrubia. Z dlhodobého hľadiska tým ušetríte nielen množstvo času a peňazí, ale aj vrásky na čele, ktoré vám prasknuté potrubie ľahko privodí katastrofu.

Výhody Pex-Al-Pex potrubí

Potrubie pre vodu, ústredné či teplovodné podlahové kúrenie sa v rodinných domoch väčšinou montuje v kombinácii kovových a plastových materiálov. Princípom podlahového vykurovania je prúdenie teplonosnej látky v rúrkach, pomocou ktorých sála teplo do interiéru. Preto je veľmi dôležitý starostlivý výber materiálu podlahových rúrok s ohľadom na ich teplotnú a tlakovú odolnosť ako aj ďalšie mechanické vlastnosti.

Plastohliníkové potrubia v sebe spájajú vlastnosti kovových a plastových rúr, akými sú tvarová stálosť a tlaková i tepelná odolnosť. Majú tenšiu stenu a menšiu tepelnú rozťažnosť, čo je dôležité najmä pri dlhších trasách teplej vody. Ich nižšia objemová hmotnosť, hygienická nezávadnosť, ale aj fakt, že počas svojej životnosti nepodliehajú korózii, z nich pri výbere typu potrubia robí voľbu číslo jeden. Navyše sa potrubia z týchto materiálov nezanášajú, sú flexibilné, odolné voči usadzovaniu vodného kameňa, ľahko manipulovateľné a bezpečne nimi pretečie aj horúca voda až do 95 °C.

Viacvrstvová rúrka

Viacvrstvovú rúrku tvoria tri základné vrstvy:

 • Vnútorná vrstva zo sieťovaného polyetylénu, ktorá prichádza do styku s prepravovaným médiom, ako aj s tesniacim krúžkom lisovacej tvarovky, je dôležitá na dosiahnutie 100-percentnej tesnosti spoja. Navyše sa vďaka tomuto materiálu neusadzuje vodný kameň.
 • Stredná hliníková vrstva z masívnej, pozdĺžne zvarenej hliníkovej fólie hrubej 0,5 - 1,2 mm, zabezpečuje tvarovú stálosť a znižuje dilatačné pohyby.
 • Vonkajšia ochranná a farebná vrstva je zložená z tzv. vysokohustotného HDPE polyetylénu, známeho ako termoplast.

Potrubie navyše obsahuje vnútornú kyslíkovú bariéru v hrúbke 0,2 mm, ktorá zabraňuje prenikaniu kyslíka do kúrenia a tým aj korodovaniu materiálu v kúrení. Jednotlivé rúrky sa spájajú mosadznými skrutkovanými alebo lisovacími spojkami pomocou použitia kliešťov.

PEX-AL-PEX a teplovodné podlahové kúrenie

Ak ste sa pri výbere spôsobu vykurovania vášho príbytku rozhodli pre teplovodné podlahové kúrenie, budete zrejme zvažovať mokrý alebo suchý systém.

 • Pri mokrom systéme, ktorý tvorí poter, vykurovacia a izolačná vrstva, si môžete vybrať medzi vysokým a nízkym profilom podlahového polystyrénu. Obe alternatívy odporúčame kombinovať práve s plastohliníkovým potrubím PEX-AL-PEX.
 • V suchých systémoch sa namiesto betónovej zálievky na plochu umiestnia dosky spojené lepidlom a skrutkami. V tomto prípade vás menšia dĺžková zmena rúrky s hliníkom nebude pri teplotných zmenách hlukovo obťažovať.

Poraďte sa s našimi odborníkmi

Bývanie a s ním spojená voľba vykurovania a jeho komponentov je rozhodnutím ovplyvňujúcim kvalitu a komfort obydlia. Nechajte si poradiť od tímu skúsených profesionálov špecializujúcich sa na vykurovaciu techniku a neustále sledujúceho aktuálne trendy v tejto oblasti. Naším cieľom je poskytnúť zákazníkom Atria SK dostatočné množstvo informácií a alternatív pre správny výber jednotlivých komponentov a dopriať im tak možnosť, aby mali svoju  nehnuteľnosť vždy v požadovanom teple. Vaša spokojnosť je naším prvoradým cieľom. Pripomíname, že nami ponúkaná podpora zákazníkov momentom predaja nekončí.

Neváhajte sa s nami poradiť a vybrať najvhodnejšie riešenie pre váš byt či dom. Napíšte nám na info@atria.sk.  

 • Autor:
  Juraj Balušík
  Dátum:
  26. 8. 2021
  Dobrý deň. Potrebujem informácie o možnosti použitia vykurovacieho média s nízkym bodom zamrzania aby temperovanie objektu, ktorý je v zime málo využívaný bolo efektívne.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  24. 9. 2021
  Dobrý deň, je potrebné napustiť nemrznúcou zmesou : https://www.atria.sk/termsol-nemrznuca-zmes-do-25-c-20-litrova/ Pekný deň.
 • Autor:
  Vladmír
  Dátum:
  2. 12. 2019
  Dobrý deň.Ak dlžka rozvodu od rozdelovača k liatinovému radiatoru je cca 20m aký priemer potrubia zvoliť?Môže sa na takúto dlhú vetvu pripojiť aj viac radiatorov?Dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  2. 12. 2019
  Dobrý deň, bežne sa používa táto 16tková rúrka: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/kondenzacne-kotly/ Pripojiť možno aj viac radiátorov. Pekný deň.
 • Autor:
  Miroslav
  Dátum:
  9. 9. 2019
  Iba pre informáciu, môže byť vzdialenost trubiek 125 mm - je to vraj podla polystyrenu
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  9. 9. 2019
  Dobrý deň, vzdialenosť môže byť 150 mm, alebo potom 300 mm. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  19. 8. 2019
  Dobrý deň, Prosím o CP: - Vykurovanie bude bez radiátorov s použitím 2-3 kúpeľňových rebríkov - Výmera „vrchného poschodia“ : 90 m2 - Výmera „prízemia“ ( bez podesty ) : 120 m2 + vykurovaná podesta 8 m2 - Suterén – zádverie : 10 m2 - Prvý okruh : vrchné poschodie, druhý okruh : prízemie. Problém je, ako vykurovať ( regulovať ) schodisko ( t.j. zádverie 10 m2 v suteréne a podesta na prízemí ). Určite chceme mať možnosť automaticky ( nie manuálne ) regulovať teplotu na schodisku – termostatom. T.j. , chcelo by to asi samostatný okruh. Budeme potrebovať aj nový plynový kondenzačný kotol ( straty sú vypočítané 16 kW ) Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  19. 8. 2019
  Dobrý deň, na mail zasielam Vám želanú CP na 90 m2 a 128 m2. Vhodný kotol môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/junkers-cerapurcompact-zsb-14-1-de/ Schodisko môžete spraviť cez ďalší okruh buď z horného alebo z dolného rozdeľovača a budete ho vedieť ovládať samostatne. Ak budete dávať rebríky do kúpeľne, je potrebné pridať na každý rebrík jednu vetvu rozdeľovača. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Milan
  Dátum:
  16. 8. 2019
  Dobry den, chcel by som sa opytat potrubie pex-al-pex je mozne ohybat ? drzi tvar po ohnuti ?ci je to klasicke plastove potrubie ? Je urcene pre teplotu 95 stupnov dlhodobo. cize ked by sa stalo ze sa voda prehreje nad 95 stupnov by sa potrubie poskodilo pripadne roztopilo ? Dakujem za odpoved
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  16. 8. 2019
  Dobrý deň, pexalpex môžete ohnúť drží tvar. Áno je klasické len jedno je pexalpex. Vydrží aj 110 krátkodobo, bežne do tých 100 dlhodobo. Ešte som sa osobne nestretol s tým že by sa nejaká pexalpex roztopila. Pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  5. 8. 2019
  Dobrý deň, včera poobede som bol u Vás na firme, bavili sme sa o návrhu riešenia kúrenia do RD, v prílohe posielam čo mám ku kúreniu, ak by ste potrebovali ešte niečo iné – skúsim pohľadať. Základné info: chcem funkčné, čo najlepšie navrhnuté kúrenie ale za zaplatiteľnú cenu, najlepší pomer cena / kvalita J ako každý. Dom - jedná sa o dvojpodlažný RD s plochou strechou – pôdorysy a pohľady pripájam tiež, celková podlahová plocha je 177 m2, podlahové kúrenie ide do celého domu, projekt uvažuje s plynovým kondenzačným kotlom, 3 rozdeľovačmi (8 cestný, 7-cestný a 3-cestný), t.j. 18 okruhov (tak aby bol každý max. do tých 100m. V dome chceme zónovú reguláciu – do každej obytnej miestnosti samostatný programovateľný termostat + 1 do kúpeľne a 1 hlavný. Termostaty budú s hlavicami spojené káblom – to už máme naťahané. Ovládanie cez wifi, radio, telefón a neviem čo zatiaľ neuvažujem, príde mi to zbytočné.. Priznám sa, že sa v tomto veľmi nevyznám a kúrenári urobia, čo im poviem a ako im poviem, mám si sám vybrať čo chcem... Kotol som si vybral tento: https://www.atria.sk/buderus-logamax-plus-gb-172-14t-120-rc-310/ páči sa mi aj vizuálne, aj parametricky (čo som študoval, tak výkonovo by mal byť OK, aj spodný výkon má nízky – vysoký rozsah, vraj to je k dobru veci J), aj značku mi viacerí odporúčali. Ak máte iný návrh – privítam radu. Viem, že tento je drahší kvôli dizajnu, ale oproti tým „oddeleným“ kotol – nádrž to nie je veľký rozdiel. Ku kotlu aj komín na odvod a nasávanie – navrhnite prosím. Pri kotli je v cene aj regulácia RC310, čo by malo byť tiež OK na podlahové kúrenie a recirkuláciu teplej vody – to už mám tiež naťahané, budem potrebovať aj to obehové čerpadlo. Rozdeľovače neviem, či nerezové, alebo mosadzné (myslel som, že nerez je lepší, ale mosadzné sú výrazne drahšie – aj lepšie?), termostatické hlavice – neviem, poraďte, odporučte, pozeral som napr. Salus (https://www.pvmsystem.sk/salus-t30nc-termoelektricky-pohon-230-v). Hadica pôjde tá klasika, plastohliník - kotúče, neviem koľko toho je presne, ale počítam tak 1500 metrov, niečo takéto: https://www.atria.sk/potrubie-ivar-alpex-therm-xs-16-x-2/ . Systémovku nechcú dávať, bežne to do tej parofólie kotvia takými plastovými kotvami. Termostaty budem mať tieto https://www.dotykovyvypinac.sk/termostat-1 – čisto vec dizajnu, dajú sa dať do rámikov spolu s dotykovými vypínačmi, majú aj sondu aj podlahovú, programovateľné, mali by byť OK a aj bez problémov komunikovať.. čo všetko ďalšie mi k tomu treba – po pravde neviem J, skúste mi prosím navrhnúť čo najlepší celý systém, všetko čo bude potrebné, prosím aj cenovú ponuku J ja to prejdem s kúrenármi, doladíme detaily. Ďakujem veľmi pekne.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 8. 2019
  Dobrý deň, želanú CP Vám zasielam na email. Drobné príslušenstvo Vám do ponuky nevieme dať nakoľko nevieme ako sa pôjde do rozdeľovača, to sa väčšinou rozhodne na mieste. Ovládanie v každej miestnosti som Vám dal do ponuky Avansa 2003, ku každému rozdeľovaču som Vám tam dal rozvodnicu. Koľko vetiev ide do izby kde chcete ovládať teplotu toľko servomotorov je potrebné osadiť na rozdeľovač https://www.atria.sk/elektrotermicka-hlavica-230-v/ V ponuke sa nachádza 6ks. V prípade ak budete chcieť ovládať cez web potom napríklad : https://www.atria.sk/salus-it500/ Kotol som Vám dal do ponuky napríklad Junkers, ide o rovnaký ekvivalent s ekvitermickým regulátorom a čidlom. Obehové čerpadlo pravdepodobne potrebovať už nebudete je súčasťou kotla. V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 8. 2019
  Dobrý deň prajem, Ďakujem, prešiel som si to, drobné veci ani netreba riešiť, to už si kúrenári dajú.. mám pár otázok – systémovku nechcú dávať, id e16 cm izolácia, potom idú dávať fóliu a do nej kotviť takými plastovými kotvami – je to dobré riešenie? Vraj výrazne lacnejšie – Váš názor? Tá trubka na podlahové kúrenie – je aj niečo lepšie čo sa týka materiálu a zloženia? Lebo spomínali cenu za 1 m asi 3 krát vyššiu, tak neviem, v čom je rozdiel.. a hovorili, že cca 1400 - 1500 m, Vy píšete 1065. Idú štandardne 15 cm od seba, okolo veľkých okien hustejšie, do kúpeľní po 10 cm. Keď to len tak hrubo počítam, cca 7 m na 1 m2, na 177 m2 mi vychádza 1300 m a to nerátam tie hustejšie.. Tie rozdeľovače som sa pýtal, prosím zmeňte ich na mosadzné. Kotol prosím ten Buderus, ja viem, že je drahší ale nejako ma to k tomu ťahá a myslím si, že je aj lepší.. alebo inak – v čom sú rozdiely – výhody/nevýhody.. čo sa týka hlavíc, napočítal som ich 12 ks (obývačka 4 okruhy, ateliér 3 okruhy, spálňa 2 okruhy, obe detské a kúpeľňa po 1, spolu 12). tie termostaty mám, to som písal. Obehové čerpadlo – myslel som ku recirkulačke na teplú vodu do batérií – ťahali mi po dve trubky na teplú vodu a spomínali, že čerpadlo k tomu, či aj to je v kotli? Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 8. 2019
  Dobrý deň, áno, je to trošku lacnejšie, fóliu môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/separacna-folia-601001h/ , príchytky : https://www.atria.sk/prichytky-na-potrubie-75-mm-ppb/ , potrubie na podlahové kúrenie máme toto štandardné a predávame ho už asi 10 rokov. Cena sa môže zdať preto nižšia, že sme internetový predaj. Dĺžka potrubia bola rátaná na 6 metrov potrubia / 1m2 tak sa to robí, neviem prečo Vám chceli dať až 1500. Každopádne ak dáte viac nebude to kúriť viac alebo lepšie, lebo termostat vždy nastavíte na nejakú teplotu a na tej ho potom vypne. Ak ste presvedčený o Buderuse tak samozrejme. Je to na Vás hlavne aby ste boli vy spokojný. Cirkulačné čerpadlo bohužiaľ nemáme. Pekný deň.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.