Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Avansa 700 W + batéria 56Ah

Kód: AVANSA SET I.
Akcia
Značka: AVANSA
€498 / ks
Skladom ZA

Detailné informácie

Podrobný popis

Záložný zdroj pre obehové čerpadlá Avansa 700 W + OPTIMAL 12V 56Ah 480A

 

Technické údaje Avansa 700 W

 • Maximálna kapacita: 1000 VA
 • Maximálny menovitý výkon: 700W
 • Hlavné vstupné napájanie: 150 – 270 VCA
 • Vstupná frekvencia: 45 – 65 Hz
 • Výstupný výkon: 207 – 241 VCA
 • Vstupná frekvencia: 50 – 60 Hz
 • Spínací čas: <4ms
 • Nutné napätie pripojenej batérie: 12V DC 
 • Maximálna možná kapacita pripojenej batérie: 150 Ah
 • Ochrana proti preťaženiu:110%  130% (30 sekúnd)
 • Spotreba v kľudovom režime: 22W
 • Rozmer (V/Š/H): 18,5x14,5x34 cm
 • Záložný zdroj je vhodný pre spotrebiče s cca max výkonom 350 W v súčte

Výpočet doby zálohovania:

Zadajte kapacitu akumulátora Ah

Zadajte maximálny výkon čerpadla W

hod. bude záložný zdroj nepretržite zálohovať vaše čerpadlo

 

Tento výrobok patrí do skupiny profesionálnych automatických záložných zdrojov (UPS) špeciálne navrhnutých a vyrobených pre nepretržité napájanie kotlov na tuhé palivá v prípade výpadku hlavného napájania. V prípade výpadku napájania záložný zdroj (UPS) poskytne okamžitú energiu z batérie, takže obehové čerpadlá bude udržiavať v chode a kotol bezpečne ochladí.

 

Tento záložný zdroj môže byť použitý na zabezpečenie chodu ďalších elektrických spotrebičov, ktoré vyžadujú stabilitu a stabilné parametre elektrickej energie.  Tento produkt by nemal byť používaný ako prevodník.

 

Hlavným rysom tohto zariadenia je vstupný výkon krivky pri prevádzke na batériu. Krivka je čistá sínusoida, totožná s hlavným zdrojom elektrickej siete z vášho domu. Keď je hlavná energia z vášho domu zapnutá, tak záložný zdroj bude nabíjať batériu a zabezpečí dlhotrvajúcu životnosť batérie. Záložný zdroj (UPS) pracuje len s externou batériou 12V (pre model 1050 W s batériou 24V). Mal by byť použitý len olovený typ batérie, pretože záložný zdroj je určený pre nabíjanie tohto typu batérie. Použitie gélových batérií sa nedoporučuje.

 

POZOR! Buďte opatrní pri manipulácií s batériou. Pri pripájaní  záložného zdroja si zložte kovové predmety (napr. náramky, retiazky, hodinky, prstene... atď.). Z dôvodu, že môže dôjsť ku skratu elektrického prúdu a k následnému rozstaveniu kovových materiálov na tele spotrebiteľa. Pri pripojení batérie zachovajte polarizáciu: červená (+pozitívne)  kábel bude pripojený ku svorke + a čierny (-negatívne) bude drôt pripojený ku svorke -.  Pre pripojenie  kábla k pólom akumulátora slúžia kovové konektory. Pred pripojením sa odporúča čistiť kontakty batérie kefou. Konektor utiahnite pomocou kľúča, aby bol zabezpečený pevný kontakt.

 

Inštalujte záložný zdroj (UPS) na suchom mieste, bez vlhkosti, mimo dosahu vody alebo snehu. Miesto inštalácie záložného zdroja(UPS)  musí byť dostatočne veľké, aby nebránilo chladiacemu systému záložného zdroja. Ďalej by malo byť toto miesto zbavené prachu alebo uhoľného prachu, ktorý by mohol blokovať ventilátor záložného zdroja. Na mieste inštalácie by malo byť dobre vetrané, aby sa zabránilo prehriatiu systému. Aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom skontrolujte, že všetky káble sú v dobrom stave a bez častí bez izolácie. Prevádzka záložného zdroja (UPS) môže spôsobiť iskrenie. Záložný zdroj by nemal byť inštalovaný v horľavých prostrediach.

 

POZOR! Záložný zdroj (UPS) funguje len vtedy, keď je pripojený k externej batérii. Nemal by byť používaný bez pripojenia batérie. Po pripojení akumulátora, zapojte hlavný napájací kábel do zásuvky (230V, 50 Hz) s uzemnením do siete. Na zadnej strane zdroja pripojíte zariadenie, ktoré chcete, aby fungovalo pri výpadku napájania. Postupujte podľa nasledujúceho poradia: pripojte batériu, pripojte hlavné napájanie a potom pripojte spotrebiteľa (zariadenie) k záložnému zdroju (UPS). Ak chcete zdroj zapnúť, tak stlačte a podržte tlačidlo napájania (ON/OFF) pod dobu 4 sekúnd.

Prevádzka systému začína  automatickou detekciou stavu batérie sieťového napätia. V prípade, že napätie batérie klesne pod 10,8V , tak je možné, že batéria je poškodená a nemožno ju spustiť.

V prípade výpadku elektrickej energie alebo ak nie sú jej parametre v normálnom rozmedzí , tak sa záložný zdroj (UPS) automaticky prepne na batériu. Prepnutie záložného zdroja na batériu sa zobrazí na displeji záložného zdroja (UPS). Zariadenie (UPS) oznamuje prepnutie záložného zdroja (UPS) na batériu aj zvukovým signálom.

Keď napätie batérie klesne pod minimálnu hodnotu (batéria je vybitá), tak záložný zdroj (UPS) zvýši frekvenciu varovného zvuku a odpojí napájanie.

 

V prípade, že zariadenie ktoré je pripojené k záložnému zdroju (UPS) prekročí maximálny výkon o 110 %, tak záložný zdroj (UPS) začne vydávať prerušovaný akustický signál a automaticky sa vypne. Pri induktívnych zariadeniach (napr. vodné čerpadlá a elektromotory) sa odporúča použiť zariadenie až do 50% maximálneho výkonu zo záložného zdroja (UPS), pretože indukčné zariadenia môžu potrebovať dvojitú hodnotu výkonu pri štarte.

POZOR! Nebezpečenstvo! Počas prevádzky sa nesmiete dotýkať svoriek akumulátora.

Ak chcete zastaviť záložný zdroj (UPS), podržte tlačidlo ON/OFF po dobu 4 sekúnd. Následne záložný zdroj vydá zvukový signál a zastaví sa.

 

POZOR! Ide iba o bezpečnostné zariadenie, ktoré sa používa iba pri výpadku prúdu. Pri používaní tohto prístroja ho prosím nenechávajte v blízkosti paliva.

 

Hlavné funkcie:

 • Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade vybitej batérie. Ak je batéria vybitá na hodnotu 10,8V, tak záložný zdroj odpojí napájanie, aby sa zabránilo zničeniu batérie. Rýchly zvukový alarm signalizuje: - Ochrana proti preťaženiu: V prípade, že zaťaženie záložného zdroja (UPS) prekročí 110% menovitého výkonu, tak sa záložný zdroj (UPS) zastaví, aby sa zabránilo poškodeniu.
 • Ochrana proti skratu: Záložný zdroj (UPS) sa zastaví v prípade skratu. – Regulátor napätia (AVR) zaisťuje konštantné napätie pre zariadenia v danom intervale. Zapnutie batérie: systém prepne na batériu a poskytuje nepretržité napájanie pre zariadenie. –Funkcia Bypass:
 • Automatizácia: pokiaľ je v siete neštandardne napájanie, tak záložný zdroj sa automaticky prepne na batériu. – Konverzia pre spustenie úlohy: v niektorých prípadoch je potrebný vyšší štartovací výkon ako menovitý výkon záložného zdroja (UPS). V tomto prípade záložný zdroj (UPS) vyrieši tento problém, tým že dodá 110% svojej kapacity. Po dodaní kapacity sa vypne.
 • Vysoký nabíjací prúd: počiatočný nabíjací prúd je asi 10A. Nabije batériu za kratší čas ako bežné nabíjačky.
 • Zachovanie batérie v režime pohotovosti: po úplnom nabití batérie záložný zdroj (UPS) udrží batériu nabitú. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov  musí mať akumulátor kapacitu v rozmedzí hodnôt: 40 Ah -190 Ah. Nepoužívajte batériu s kapacitou menšou ako 40Ah, pretože počiatoční nabíjací prúd záložného zdroja (UPS) (až 10A) môže znížiť životnosť

 

Pre spotrebu 100W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 3,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 6,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 8 hodín.

 

Pre spotrebu 200W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 2 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 3 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 4 hodín.

 

Pre spotrebu 300W:

 • záložný zdroj (UPS) s batériou 65 Ah bude pracovať 1,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 120 Ah bude pracovať 2,5 hodiny.
 • záložný zdroj (UPS) s batériou 150 Ah bude pracovať 3 hodiny.

 

Vlastnosti OPTIMAL 12V 56Ah 480A:

 • Technické parametre:

  Použitie:

  • Staršie aj súčasné motorové vozidlá so štandardnou úrovňou výbavy
  • Každodenné jazdenie

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Záložné zdroje kotly, čerpadla
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 21 kg

Video Avansa 700 W + batéria 55Ah

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AG Avatar autora | 29.12.2022
Som uplne spokojni.
5
P Avatar autora | 16.11.2021
Objednal som si záložný zdroj Avansa 700 + batériu , na peletkovu pec . O dva dni mi bol zdroj doručený. Som spokojný s rýchlym prístupom . Ďakujem
DS Avatar autora Dorota Sugarova - ATRIA (Administrátor) 24.11.2021
Ďakujeme :)
5
L Avatar autora | 16.11.2021
V prípade, že niekto rozmýšľa, tak naše skúsenosti. Máme kotol Viadrus s 5 článkami, nabíja nám 800 L expanznú nádobu pomocou jedného obehového čerpadla Grundfos Alpha 2 L 25-40, potom máme napojený 120 L obojživelný TÚV, ktorý ohrieva totožné obehové čerpadlo a do radiátorov potom tlačí vodu čerpadlo wilo (neviem bližšie špecifikovať model) v centrále od HERZu. Celé nám to riadi jednotka TECH CS-408N. Túto zostavu nám kombinácia Avansa 700 W + 55 Ah batéria dokáže podržať viac ako 7 hodín, čo je dokonca dostatok času na kúrenie počas seriózneho výpadku. Ďakujeme za poradenstvo, určite ešte v prípade potreby nakúpime u vás.
DS Avatar autora Dorota Sugarova - ATRIA (Administrátor) 24.11.2021
Rado sa stalo ďakujeme aj my :)
5
R Avatar autora | 16.11.2021
Záložný zdroj Avansa 700 + batéria , objednané začiatkom Februára 2021, na druhý deň som bol informovaný, že to momentálne nemajú na sklade, či budem čakať aj keď bude dodaný neskôr. Nesúrilo mi to, tak som súhlasil. Po mesiaci mi volali, že tovar došiel na sklad, či ešte mám o to záujem. Povedal som áno, na druhý deň som to mal doma na dobierku. Komunikácia krátka, stručná a jasná, som veľmi spokojný, vrele odporúčam... Ďakujem
DS Avatar autora Dorota Sugarova - ATRIA (Administrátor) 24.11.2021
Sme radi že ste spokojný, ďakujeme. :)
Nevypĺňajte toto pole:
Š Avatar autora 9.2.2024 15:42
Dobrý deň. Keďže sa tejto problematike až tak nerozumiem tak by som vás poprosil o radu ohľadom výberu vhodného záložného zdroja s batériou pre obehové čerpadlo ku kotlu na tuhé palivo. Aký záložný zdroj by ste mi odporúčili ku obehovému čerpadlu s výkonom 50W? Zároveň by som potreboval k tomu aj batériu ktorá by vydržala v prípade výpadku energie cca 2 dni. Nič iné z toho napájané nebude. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom
Odpovedať
V Avatar autora 9.2.2024 15:43
Dobrý deň, priamo na našej stránke, môžete nájsť výpočet doby zálohovania : https://www.atria.sk/avansa-500-w/ri záložnom zdroji avansa 500W môžete použiť akumulátor s max. kapacitou 120Ah. Pri 700W maximálne 150 Ah. Vtedy by bola doba zálohovania Dlhšie nie
O Avatar autora 13.1.2022 08:52
dobry den, aky zalozny zdroj by ste mi odporucili pre obehove cerpadlo WILO typ RS25/4-3, aby zalozny zdroj vydrzal aspon 5 hodin, dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:52
Dobrý deň. Odporúčili by sme Vám záložný zdroj Lumar 600 L, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/lumar-nz-600-l-2/ a k tomu batériu : https://www.atria.sk/akuma-komfort-12v-60ah-600a/ . Záložný zdroj (s touto batériou) vydrží cca 6.5 h. Pekný deň.
E Avatar autora 13.1.2022 08:52
dobrý deň,chcem sa opýtať,aký náhradný zdroj by mi stačil k peci Wiadrus trojčlánková+obeh.čerpadlo,vopred dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:52
Dobrý deň. Náhradný zdroj Vám môžeme ponúknu tento: https://www.atria.sk/lumar-nz-600-l-2/ a budete potrebovať plus batériu: https://www.atria.sk/akuma-komfort-12v-65ah-570a/ Pekný deň
Z Avatar autora 13.1.2022 08:52
Predavate k záložným zdrjom aj batérie
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:52
Dobrý deň Áno predávame aj batérie ku záložným zdrojom: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/ Pekný deň.
D Avatar autora 13.1.2022 08:51
Dobrý deň.Chcel by som vedieť,či záložný zdroj má vydávať zvuk(ventilátor) stále,alebo len ked sa dobýja baterka,je potom nehlučný?A koľko trvá dobytie novej baterie? Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:52
Dobrý deň. To koľko trvá dobitie Vám žiaľ, neviem povedať ale pár hodín. Zvuk bude stále vydávať, ventilátor tiež pôjde stále. Pekný deň.
V Avatar autora 13.1.2022 08:51
obry den potrebovali by sme zalozny zdroj na obehove cerpadlo grundfos aby vidrzal cca 8 a viac hodin dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:51
Dobrý deň. Je potrebná väčšia batéria. Posielam internetový link kde nájdete batérie pre záložné zdroje: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/ A záložný zdroj: https://www.atria.sk/lumar-nz-600-l-2/ alebo https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
G Avatar autora 13.1.2022 08:51
Dobrý den, viete mi prosím Vas nacenit záložný zdroj Lumar NZ 600L spolu s káblami na pripojenie batérie a batériou s kapacitou 80Ah?Dakujem za skoru odpoved.
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:51
Dobrý deň. Áno, pripojovacie káble na batériu sú súčasťou záložného zdroja. Je potrebné si už len zakúpiť svorky na batériu (toto v ponuke, žiaľ nemáme). Prajem pekný deň.
G Avatar autora 13.1.2022 08:51
Dobrý den, dakujem za mail.Su pripojovacie kable na bateriu sucastou zalozneho zdroja? Dakujem za skoru odpoved.
V Avatar autora 13.1.2022 08:51
Dobrý deň. V emaily Vám zasielam cenovú ponuku na záložný zdroj a batériu. Prajem pekný deň.
P Avatar autora 13.1.2022 08:50
Chcem sa spýtať či záložný zdroj pg500 ked sa zapojí hned sa v nom spustí ventilátor? A ide stále počas prevádzky záložného zdroja?
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:50
Dobrý deň. Áno, po zapnutí záložného zdroja ide ventilátor stále. Pekný deň.
L Avatar autora 13.1.2022 08:50
Dobrý den, zhánam Výkonnejši založný zdroj sinus, tak 600W, za rozumnu cenu, dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:50
Dobrý deň. V ponuke máme záložný zdroj Avansa 500W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ na ktorý zatiaľ neboli žiadne reklamácie. Momentálne sú všetky vypredané. Ďalšie prídu približne o 2 týždne. Pekný deň.
J Avatar autora 13.1.2022 08:50
Dobrý deň prajem, chcel by som si u Vás kúpiť záložný zdroj pre kotol ÚK na pevné palivo s čerpadlom Grudfos UPBASIC 25 - 4 180. Ktorý z Vami ponúkaných záložných zdrojov by ste mi odporučili čo sa týka spoľahlivosti a výdrže? Vopred ďakujem za odpoveď,
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:50
Dobrý deň. Z našej ponuky by som Vám doporučil záložný zdroj Avansa 500 W, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
L Avatar autora 13.1.2022 08:49
Dobrý deň potreboval by som záložny zdroj pre obehové čerpadlo, Typ:DAB VA 35/130. výdrž založneho zdroja na 8 hodín. Ale všetko bý som kúpil od vás aj bateriu. Koľko by to stalo uvás. Ďakujem pekne
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:49
Dobrý deň. Môžeme Vám ponúknuť záložný zdroj Avansa, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ a batériu s vyšším výkonom: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/ . Pekný deň.
J Avatar autora 13.1.2022 08:49
Dobry den chcel by som sa informovat aky zalozny zdroj by bol vhodny pre cerpadlo ku kotlu znacky Grunfos ALPHA 2 L 25-40-180 230 V 50 Hz, PROD NO:98597386. Rada by som objednala len neviem aky typ je vhodny. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:49
Dobrý deň. Môžeme Vám ponúknuť záložný zdroj Avansa 500 W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ a k nemu batériu s vyšším výkonom, ktoré nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/ Pekný deň.
R Avatar autora 13.1.2022 08:49
dobrý deň chcem sa opýtať aký zalohovací zdroj mi doporučujete na peletovaciu pec koper bear it 20+5kw dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:49
Dobrý deň. Odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
P Avatar autora 13.1.2022 08:48
poradte mi aky záložny zdroj mam zvolť k obehovemu čerpadlu willo top s 30/7 a kotlu na tuhe palivo viadrus U26
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:49
Dobrý deň. Doporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
J Avatar autora 13.1.2022 08:48
Dobry deň, chcem odvas kúpiť záložný zdroj pre obehove čerpadlo. Mal som jeden záložný zdroj, ktorý evidentne nemal sinus teda čerpadlo klepkalo, v podstate nešlo. Aký je prosím rozdiel medzi lumar nz 600l a upsl 600. V čom je vhodnejší ten starší? Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:48
Dobrý deň. Odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/hladanie/?query=Avansa+500+W , ktoré už predávame skoro 2 roky a zatiaľ na záložný zdroj nebola žiadna reklamácia. Pekný deň.
T Avatar autora 13.1.2022 08:48
Dobrý deň, ku 5člankovému kotlu na drevo Viadrus a čerpadlu Grundfos UPS 25-60 180 max 70W aký záložný zdroj by bol vhodný?
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:48
Dobrý deň. Áno, ale odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
R Avatar autora 13.1.2022 08:48
dobry den, potrebujem zalozny zdroj pre studnovy darling. prikon je 0,9 kW , aby potiahol vodu zo studne pri vypadkoch elektriny
Odpovedať
L Avatar autora 13.1.2022 08:48
Neviem ci vam na odber 0,9kw (900w)darlingu postaci 500w avansa ktory ako pozeram kazdemu odporucaju
V Avatar autora 13.1.2022 08:48
Dobrý deň. Odporučil by som Vám záložný zdroj Avansa 500 W, ktorý nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/avansa-500-w/ Pekný deň.
M Avatar autora 13.1.2022 08:47
Dobrý deň chcem sa opýtať mám záložný zdroj avansa 300w a mám ku tomu batériu 17.8ah vydržala my ta bateria 1.5hodiny môže to tak trvať alebo by to malo vydržať viacej chcem sa opýtať či môžem dať silnejšiu batériu
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:47
Dobrý deň. To je slabá batéria. Je potrebné dať väčšiu batériu. Môžete dať aj 100 Ah: https://www.atria.sk/akuma-komfort-12v-100ah-800a/ Pekný deň.
E Avatar autora 13.1.2022 08:32
Produkt zatiaľ funguje,za 10 dní prevádzky sa to nedá posúdiť.
Odpovedať
V Avatar autora 13.1.2022 08:32
Ďakujeme.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.