Buderus Logamax plus GB172-24 T50

Buderus Logamax plus GB172-24 T50
Naša cena s DPH:
2 223,36 €
Naša cena bez DPH:
1 852,80 €
Cenníková cena s DPH:
2 779,20 €
Ušetríte:
555,84 €
Zľava obchodu VYKURUJEM.SK:
20%
Dostupnosť:
3 až 6 dni
Katalógové číslo:
7716701396
ks

    

 

 

 
Popis tovaru

Logamax plus GB172-24 T50
- kondenzačný plynový kotol so zabudovaným 48 litrovým zásobníkom teplej vody
- výkon: 24 kW
 

Výhody :

 • výhodou tohto kotla je jeho kompaktnosť, jednoduchá údržba, elegantný dizajn a úspora miesta
 • kotol má menovitý výkon 24 kW a dosahuje normovanú účinnosť až 109 % s moduláciou výkonu medzi 27 až 100 % - to zaručuje nízke prevádzkové náklady
 • je vhodný do rodinných domov s nízkou potrebou tepla a do bytov so samostatným vykurovaním
 • kotol má nízke hodnoty emisií: CO ≤ 15mg/kWh, NOx ≤ 35mg/kWh, CO2 < 8,6 %, hluk ≤ 36 (dBA) - spĺňa tým najprísnejšie požiadavky
 • vykurovacie čerpadlo s vysokou účinnosťou (trieda energetickej účinnosti A*)
 • membránová expanzná nádoba s objemom 12 l a tlakom 0,75 bar
 • zásobník TÚV so špirálovým výmenníkom, objem 48 l vybavený termoglazúrou DUOCLEAN MKT
 • membránová expanzná nádoba s objemom 2 l pre TÚV
 • 3-cestný prepínací ventil
 • poistný ventil (reakčný tlak 3,0 bar)
 • automatické odvzdušňovanie
 • základný regulátor Logamatic BC25 s integrovaným horákovým automatom
 • koncentrická pripojovacia príruba spalinového potrubia D 80/125 mm
 • systém regulácie EMS
 • moduly vykurovacích okruhov zasunuté priamo v kotle alebo na stene
 
Malý úsporný zázrak – veľké perspektívy
Kto rozmýšľa nad zajtrajškom, chce samozrejme šetriť energiu. Spotreba energie totiž znamená míňanie peňazí a ceny energií stále rastú. Úsporné zariadenia okrem toho znamenajú cenný prínos pre životné prostredie. Moderná kondenzačná technika je najlepšou súčasnou odpoveďou na tieto požiadavky aj v prípade vykurovania plynom. Intenzívny výskum inžinierov v spoločnosti Buderus priniesol efektívny výsledok - Logamax plus GB172.
 
Úsporný a ekologický
Ak vykurujete efektívne, máte vždy dva dôvody na radosť. Okrem vašej peňaženky totiž šetríte aj prirodzené základy našej existencie - účinne pomáhate znižovať emisie CO2 a vylepšovať ekologickú bilanciu. Pomocou systému od spoločnosti Buderus a s vyspelou kondenzačnou technikou je to jednoduchšie ako by ste si mysleli..
 
Využiť všetko čo sa dá
Logamax plus GB172 presviedča svojimi normovanými stupňami využitia až 109%. To je prakticky hranica, ktorá je teoreticky vôbec možná. Buderus však myslel ešte ďalej - na spotrebu elektrickej energie. V pohotovostnom režime, keď sa vykurovanie takmer nevyužíva, je vďaka inteligentným riešeniam spotreba elektrickej energie znížená o viac než polovicu voči porovnateľným kotlom. Vám len zostáva užívať si príjemné teplo.
 
Získavajte teplo z vodnej pary
Veľkú časť tepla, ktoré vzniká počas procesu spaľovania, obsahuje para horú- cich spalín. Princíp kondenzačnej techniky je využiť aj toto teplo a dosiahnuť tak vyššie využitie energie. Z pary sa ochladením a kondenzáciou vo výmenníku tepla odoberie teplo a následne sa znova dodá späť do vykurovacieho okruhu. Výsledkom sú vysoké normované stupne využitia až 109 %.
 
Dôsledná úspora energie
Pozrite sa na túto energetickú bilanciu: U kotla Logamax plus GB172 sa spotrebováva plyn alebo elektrický prúd iba vtedy, keď je skutočne treba. Modulačný horák sa napríklad stará o to, aby bolo možné prispôsobiť výkon vykurovania od 23 do 100 % (v prípade variantu Logamax plus GB172-14). Čo je však ešte lepšie, nové obehové čerpadlo potrebuje absolútne minimum elektrickej energie vďaka inteligentnému riadeniu a technike. Jedna výhoda sa pri úspore zrátava s druhou.
 
Teplá voda rýchlo a v dostatočnom množstve
Keď chcete mať teplú vodu, tak najradšej ihneď bez dlhého čakania. Toto želanie Vám najlepšie splní kombinovaný kotol Logamax plus GB172. Vďaka praktickej funkcii teplého štartu THERMOquick totiž premeníte vaňu na príjemný uvoľňujúci kúpeľ aj vtedy, keď prietokový ohrievač ešte nedosiahol svoj plný výkon. Teplota vytekajúcej vody sa samozrejme presne a konštantne reguluje. Zabráni sa tým rušivým výkyvom teploty napr. pri sprchovaní. Niet pochýb o tom, že komfort je u spoločnosti Buderus veľkou výhodou. vysokoúčinná kondenzačná technika s normovanými stupňami využitia až 109 % šetrí energiu a znižuje emisie zásobník TÚV so špirálovým výmenníkom, objem 48 l vybavený termoglazúrou DUOCLEAN MKT vysokoúčinné čerpadlo s reguláciou otáčok (trieda energetickej účinnosti A **) výkonný regulačný systém a vysoký komfort ovládania vďaka regulátoru Logamatic EMS v kombinácii s ovládacou jednotkou Logamatic RC35 (príslušenstvo) nízka spotreba energie v pohotovostnom režime osvedčená pripojovacia technika pre rýchlu montáž a inštaláciu miliónkrát overený robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka a kremíka s nízkou citlivosťou voči znečisteniu jednoduchá údržba vďaka dobrému prístupu ku komponentom.  
 
 
Technické parametre:
 
Menovitý vykurovací výkon: 24 kW
Účinnosť: 93 %
Hmotnosť: 84,65 kg
Rozmer (v/š/h): 880 x 600 x 482 mm

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.

 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.