Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Buderus Logamax plus GB072 - 24K + Magnetický odkalovač Logafix 3/4"

Kód: 8730800124
€2 285,71 –27 %
30341 buderus logamax plus gb072 24k magneticky odkalovac logafix 3 4
€2 285,71 –27 % €1 660,10 / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Set Buderus Logomax plus GB072 - 24K  + Logafix 3/4"
- Logomax plus GB072 - 24K - závesný kondenzačný plynový kotol s prietokovým ohrevom TÚV, výkon: 23 kW
- Logafix 3/4" - magnetický odkalovač
 
 
Logomax plus GB072  - 24K
- kondenzačný plynový kotol s prietokovým ohrevom TÚV
- výkon: 23 kW
 
 
Zisk v každom ohľade
S kotlom Logamax plus GB072 šetríte vďaka modernej kondenzačnej technike nielen denne peniaze a energiu, ale už aj predtým – pri montáži. Plynový kondenzačný kotol je už od výroby kompletne vybavený všetkými potrebnými komponentmi. Táto kompaktnosť šetrí Vášmu kúrenárovi veľa času pri montáži – a tým Vaše náklady a okrem toho aj veľa miesta. Logamax plus GB072 sa totiž dá umiestniť na stenu a Vám zostane voľný priestor pre prácu s interiérom.
 
Úsporný a šetrí životné prostredie
Keď energeticky efektívne kúrite, máte vždy dvojnásobný dôvod pre spokojnosť. Lebo okrem Vašej peňaženky šetríte aj prirodzené predpoklady našej existencie - účinne pomáhate znižovať tvorbu CO2 a zlepšovať ekologickú bilanciu. So systémom Buderus a vyzretou kondenzačnou technikou je to jednoduchšie, ako si myslíte.
 
Flexibilná voľba miesta
Kompaktné rozmery ako aj široký sortiment systémov odvodu spalín umožňujú inštaláciu v najmenšom priestore. Montáž je možná prakticky všade.
 
Jednoducho úsporný
Okrem mimoriadne energeticky úspornej prevádzky spotrebuje Logamax plus GB072 v režime Stand-by výrazne menej energie ako porovnateľné modely.
 
Kompletne vybavený
Od výroby sú integrované čerpadlo vykurovania, poistný ventil, manometer, plniaci / vypúšťací kohút, 3-cestný prepínací ventil a 12 l expanzná nádoba.
 

Výhody:

 • šetrí energiu a znižuje emisie
 • vysokoúčinná kondenzačná technika s normovanými stupňami využitia až 109%
 • inteligentný regulačný systém
 • výkonný regulačný systém a vysoký komfort ovládania vďaka regulátora Logamatic EMS v kombinácii s ovládacou jednotkou Logamatic RC35 (príslušenstvo)
 • nízka spotreba energie v pohotovostnom režime
 • jednoduchá údržba a dobrá prístupnosť konštrukčných dielov
 • osvedčená pripojovacie technika pre rýchlu montáž a inštaláciu
 • miliónkrát overený robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka a kremíka s nízkou citlivosťou voči znečisteniu
 • presvedčivý, moderný dizajn
 
Technické parametre:
 • Menovitý vykurovací výkon: 23 kW
 • Účinnosť: 92 %
 • Hmotnosť: 47 kg
 • Rozmer (v/š/h): 840 x 440 x 350 mm
 
 
Buderus Logafix 3/4" - magnetický odkaľovač
 
Odlučovač nečistôt s externým magnetom na rýchle a nepretržité odstraňovanie feromagnetických a nemagnetických častíc nečistôt a kalov z vykurovacích alebo chladiacich okruhov.
 
 • pripojenie 3/4"
 • horizontálna, vertikálna alebo diagonálna montáž vďaka variabilnému pripojeniu
 • vyrobené z mosadze
 • separuje kaly do 5 mikrometrov bez prerušenia prevádzky
 • s odmontovateľnou spodnou časťou na čistenie a revízie

Dodatočné parametre

Kategória: Buderus
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 30 kg
Určenie kotla: s prietokovým ohrevom vody
Výkon kotla na vykurovanie: vysoký výkon nad 16 kW
Výrobca: Buderus
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 19.1.2022 09:53
dobrý deň potrebujem kondenzačný kotol s moduláciou výkonu od 3-4kW - 20kW... nakoľko sa jedná o vykurovanie iba 2 izbového bytu s rozlohou 54m2.. kde je predpokladaný potrebný výkon cca 6kW. Môžete mi zaslať ponuku závesných kondenzačných kotlov, ktoré by túto podmienku splňali. potrebujem v ňom mať aj ohrev TUV buď prietokom alebo vstavaným zásobníkom. ďakujem
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 09:54
Dobrý deň. V dobrej cene s nízkym výkonom máme tento kotol: https://www.atria.sk/protherm-tiger-condens-18-25-kkz-42/ Keď je raz vstavaný zásobník (čiže s prietokom) tak nikdy nie je s nízkym výkonom (nestačilo by Vám to). Pekný deň.
K Avatar autora 19.1.2022 09:53
Dobry den. Mam kotol GB022-024K. Mam na nom nejaky technicky problem (pravdepodobne nieco s regulacnou cievkov na plynovej armature), ale rozmyslam ze kedze tento kotol uz mam 6 rokov , nahradit ho novsou (podla vyrobcuaj lepsou) verziou. Ak demontujem zo steny povodny kotol mozem ho nahradit 072 - kou bez toho aby som menil polohy pripojovacich armatur?
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 09:53
Dobrý deň. Nemyslím si, je to iný kotol iné rozloženie trubiek. Pekný deň.
P Avatar autora 19.1.2022 09:52
Dobry den, V ponuke na webe mate el. kotle Buderus Logamax E213-6 a aj Buderus Dakon Daline PTE 6 kW. Viete mi povedat v com su odlisne? Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 09:53
Dobrý deň. Žiaľ, ale na vašu otázku Vám neviem odpovedať. Toto rieši elektrikár. Záleží podľa výkonu kotla. Dostupné vieme predať len Protherm Raja alebo Attack electrik. Pekný deň.
P Avatar autora 19.1.2022 09:53
Mozem este jednu otazku, aky typ vodica sa pouziva pre pripojenie Izboveho regulatora k Buderus Logamax E213-6? A max dlzka?
V Avatar autora 19.1.2022 09:53
Dobrý deň. Dakon sa už nevyrába. Ide o iného výrobcu. Pekný deň.
J Avatar autora 19.1.2022 09:52
Dobrý deň! Prosím o radu,lebo odborný pracovník mi navrhol kotol vymeniť. Mám kotol BUDERUS ktorý som si kúpil na výstave tu v KOŠICIACH. Mám ho zabudovaný na Orave v Hornej Lehote 136. Do 23.01.2017 išiel - pracoval veľmi dobre cca 6 rokov. Jeden kráť pred 2 rokm p. Gerhat /revízny/ mi vymenil celý riadiaci panel za nový lebo toto sa vraj neopravuje. Panel Typ DBA 0063BP1354 2,5AT NEFIT. cena 300 EU. V uvedený deň po výpadku prúdu kotol som nemohol naštartovať - písalo na displeji 6C. Ale po opakovanom reštarte kotol sa spustil. tak som sa trápil dva dni Bol som dohodnutý s uvedeným pánom, že príde teraz v pondelok čo aj prišiel. Medzi časom kotol úplne vypadol. Po príchode vymenil poistku v panelovej doske. . Na displeľii písalo chybu 3L. Uvedený pán povedal, že treba vymeniť znova celý panel cena cca 300 Eur a asi aj ventilátor čo nestojí zato a navrhol, že na jar by mi doniesol nový kotol PROTHERM cca i z montážou 1400 Eur. Prosil by som v tejto veci poradiť či skutočne treba všetko meniť. Lebo nerád by som sa tohoto kotla zbavil, keď mi tak dosial vynikajúco a spoľahlivo slúžil. Ďakujem!
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 09:52
Dobrý deň. Žiaľ, ale my sme len obchod. Neviem Vám povedať, čo je kotlu a za koľko sa opraví. U nás si môžete nový kotol zakúpiť sa najlepšiu cenu. Dostupné sú už len kondenzačné kotle. Skúste vymeniť sifón a dymovod. Pekný deň.
P Avatar autora 11.1.2022 14:50
Dobrý deň, Chcem sa opýtať je možné tento kotol nápoji aj na ohrev TÚV cez zásobník s výmenníkom?
Odpovedať
V Avatar autora 11.1.2022 14:50
Dobrý deň, nie je to možné, buď prietokový na prietok, alebo so zásobníkom nedá sa to kombinovať. Pekný deň.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

O spoločnosti 

Spoločnosť Bosch Termotechnika je jedným z najväčších výrobcov techniky na vykurovanie a ohrev vody na svete s obratom 3 miliardy eur. Ako dodávateľ systémových riešení si spoločnosť Bosch Termotechnika stanovila cieľ, úsporne a s ohľadom na životné prostredie zabezpečovať príjemné a útulné podmienky na bývanie a ohrev teplej vody.

Bosch Termotechnika zahŕňa v oblasti tepelnej techniky nadnárodné značky Bosch (ktorý je nástupcom značky Junkers) a Buderus. S produktovým portfóliom zahŕňajúcim závesné i stacionárne kotly, vrátane tepelných čerpadiel a kogeneračných jednotiek, cez solárne systémy až po prietokové ohrievače teplej vody, ponúka Bosch Termotechnika perspektívne a energeticky účinné riešenia zlučiteľné so životným prostredím.

Buderus

Ako máloktorá značka na svete sa Buderus môže pochváliť históriou dlhšou ako 280 rokov. Už v roku 1731 založil Johann Wilhelm Buderus svoju zlievareň pri Laubachu v Hornom Hessensku.

Do Československej republiky sa kotly Buderus dovážali v minulosti cez podniky zahraničného obchodu, a tak v mnohých významných budovách, ako napríklad Kongresové centrum Praha alebo Ministerstvo zahraničných vecí SR Bratislava, zabezpečujú tieto kotly spoľahlivé vykurovanie i ohrev vody. Výnimkou nie sú ani kotly menších výkonov v rodinných domoch, ktoré pracujú viac ako 25 rokov.

Ďalší rozvoj firmy, ktorý v konečnom dôsledku prináša vyššiu spokojnosť zákazníkov, je podporený faktom, že firma Buderus sa v roku 2004 stala súčasťou koncernu Bosch.

Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

Logamatic 023 QF

História 

1731Na začiatku bola vysoká pec na drevené uhlie - v nej vyrábal od roku 1731 Johann Wilhelm Buderus I. liatinu, okrem iného platne do pece.

1835 - Podnik J.W.Buderusa mal už päť železiarní a vyrábal kachle, ktoré už vtedy znamenali komfortné teplo. Odvtedy určuje Buderus trendy vo vykurovaní.

1881 - Už v 19 storočí získal Buderus vynikajúcu povesť so stáložiarnymi kachľami. Tieto kachle boli pokladané za najspoľahlivejšie a najúspornejšie kachle na trhu.

1898 - Prvé článkové liatinové kotly boli patentované a výroba prvých liatinových vykurovacích telies (radiátorov) mohla byť zahájená.

1915 - Buderus vzbudil pozornosť a obdiv prvými veľkými olejovými kotlami a v roku 1930 sa mu ako prvému podarilo vyrobiť špeciálny olejový kotol.

1950 - Od začiatku 50-tych rokov vyrába Buderus aj oceľové kotly.

1958 - Kvôli potrebe komfortu zákazníkov priniesol Buderus na trh nový typ kotla Loganatherm. Išlo o kombináciu liatinového kotla s integrovaným zásobníkom teplej vody.

1962 - Buderus predstavil prvé nástenné vykurovacie teleso - Buderus Juno Heizblock, ktoré vtedy znamenalo revolúciu v kúrenárstve.

1977 - Buderus odpovedal na rok prvej olejovej krízy nízkotepelným vykurovacím systémom Ecomatic, ktorý potreboval až o 15 % menej energie.

1981 - S prevzatím holandskej skupiny Nefit sa stal Buderus európskym lídrom trhu s ešte efektívnejšou kondenzačnou technológiou.

1998 - 100 rokov po tom, čo železiarne Hirzenheim a Lollar obdržali prvý patent na novovytvorený článkový kotol, bol vyrobený v Lollari päťmiliónty liatinový kotol.

2002 - Od začiatku solárnej technológie sa značka Buderus stala špecialistom na integráciu regeneratívnych energií vo vykurovaní.

2003 - Tento rok znamenal prechod od vykurovania olejom ku kompaktným extrémne bezhlučným závesným konštrukciám v nízkotepelných a kondenzačných vyhotoveniach.

2004 - Na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti Buderus dňa 13. mája sa rozhodlo o zlúčení aktivít v oblasti vykurovacej techniky spoločností Robert Bosch GmbH a Buderus. Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH je zapísaná v obchodnom registri 2. augusta.

2005 - Buderus predstavil plynový kondenzačný kotol Logamax plus GB162s výkonom až 100 kW a mimoriadne kompaktným dizajnom. Pomocou ponúkaného príslušenstva je s ním možné realizovať kaskádu kotlov 400 kW s malými nárokmi na priestor.

2008 - Spoločnosť BBT Thermotechnik GmbH bola s účinnosťou od 1. januára premenovaná na Bosch Thermotechnik GmbH. Značka Buderus si naďalej zachováva samostatnú identitu v porfóliu značiek.

2011 - Aplikácia Buderus MyDevice ponúka úplne novú dimenziu tepelného komfortu: pomocou systému MyDevice je možné vykurovací systém pohodlne ovládať aj na cestách - jednoduchým potiahnutím prsta po displeji smartfónu.

2014 - Revolučná invertorová technológia tepelých čerpadiel vzduch-voda umožňuje čerpanie energie zo vzduchu a jej premenu na teplo. Ponúka tak možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie pre vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody.

2015 - Buderus zavádza novú radu Titanium, ktorá spája najvyššiu úroveň energetickej účinnosti a systémovo prepojenú technológiu, v novom nadčasovom dizajne.

2021 - Buderus oslavuje 290 rokov od jej založenia J. W. Buderusom.

Ocenenia

Inovácie firmy Buderus urýchľujú technický vývoj. Nadchýnajú nielen zákazníkov, ale aj medzinárodné odborné poroty. Potvrdzuje to množstvo ocenení za vývoj nových technológií Buderus.

 • Red Dot Award
 • iF Design Award
 • German Design Award
 • Design Plus powered by ISH

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie