Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Buderus

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
mall
–19 %
€1 769,10

Logomax plus GB072  - 24K - kondenzačný plynový kotol s prietokovým ohrevom TÚV...

7736900560
30341 buderus logamax plus gb072 24k magneticky odkalovac logafix 3 4
–27 %
€1 712,10

Set Buderus Logomax plus GB072 - 24K  + Logafix 3/4" - Logomax plus GB072 - 24K -...

8730800124
30353 buderus logamax plus gb172 24k magneticky odkalovac logafix 3 4
–27 %
€2 161,80

Set Buderus Logamax plus GB172-24K + Logafix 3/4" - Logamax plus GB172-24  -...

8730800134
30332 buderus logamax plus gb122 24i k magneticky odkalovac logafix 3 4
–23 %
€1 362,90

Set Buderus Logamax plus GB 122 - 24i K + Logafix 3/4" - Logamax plus GB 122 - 24i...

8730800121

Kondenzačné plynové kotly Buderus Logamax plus GB 022, GB 072 a GB 172.

Ponuka značky Buderus zahŕňa široký sortiment výrobkov pre vykurovanie. Zásadnou skupinou produktov sú kotly, od plynových nástenných s výkonom už od 2,7 kW až po stacionárne plynové / olejové kotly s výkonom až 19,2 MW. Ku všetkým typom kotlov je v ponuke digitálna regulácia vlastnej výroby s množstvom funkcií a veľmi jednoduchým užívateľským rozhraním. Samozrejmosťou je rozsiahly sortiment príslušenstva, ako sú zásobníkové ohrievače TV, nabíjacie systémy a pod. Nástenný plynový kondenzačný kotol je vhodný ako pre novostavby, tak pre modernizáciu vykurovania rodinných, bytových domov i rovných systémov vykurovania.

Kotly Buderus majú dlhoročnú tradíciu, už viac ako 275 rokov pomáha pri vývoji stále nových a vylepšujúcich postupov v oblasti vykurovacej techniky.Na Slovensku Buderus Vykurovacia technika spol. s r.o. bola založená 19.10.1995 ako dcérska spoločnosť popredného výrobcu vykurovacej techniky Buderus Heiztechnik GmbH, Nemecko.Skúsenosti dávajú istotu a Buderus posúva hranice v oblasti vykurovania viac a viac dopredu, čomu nasvedčuje aj cieľ, ponúknuť maximálne množstvo tepla s minimálnou spotrebou energie.Využívajú teplo zo spalín a to tak, že spalinové teplo odovzdajú vratnej vode prichádzajúcej zo systému a prihrejú ju. Na jej dohriatie preto stačí menšie množstvo plynu, skôr ako sa vráti späť do systému vykurovania. Spotrebuje sa tak o 15 % menej energie ako klasické kotly a až o 30 % menej ako zastarané plynové kotly.
 
Kondenzácia prebieha v špeciálnom kotlovom výmenníku. Spoločnosť Buderus si výmenník vyrába sám a je zhotovený zo zliatiny hliníka s krémikom. Táto zliatina zabezpečuje odolnosť proti koróziam a výbornú tepelnú vodivosť výmenníka. Je tiež dôležité spomenúť, aj inovatívnu povrchovú úpravu rúr vo výmenníku tepla, ktorá sa dosahuje procesom plazmovej polymerizácie. Je to tenká vrstva, ktorá dokáže odolávať agresívnej korózii a trvalo ochráni rebrované rúry vo výmenníku.V kondenzačných kotloch ochladením spalín skondenzuje vodná para a preto je potrebné vzniknutý kondenzát odviesť do kanalizácie. Ak nie je možný odvod do kanalizácie, je možnosť zakúpenia čerpadla na odvod kondenzátu, ktorý vodu prečerpá.Kondenzačný kotol je vždy "Turbo" (má ventilátor), pretože vo výmenníku kotla kondenzát steká nadol a preto je plynový horák umiestnený vo vrchnej časti výmenníka a z tohto dôvodu musí byť ventilátorom zabezpečený nútený odťah spalín.Z hľadiska účinnosti sú všetky časti výmenníka Buderus dimenzované na maximálny možný prenos tepla, ktorý je možné technicky dosiahnuť.
 
Buderus, ako systémový odborník, ponúka na slovenskom trhu komplexné riešenia vykurovacích systémov pre byty, rodinné domy ale aj stredné a veľké objekty. Ponuka zahŕňa vykurovacie zariadenia na zemný plyn, propán, ale taktiež aj zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Buderus ako dodávateľ kompletných vykurovacích systémov ponúka zásobníkové ohrievače teplej vody, vykurovacie telesá a regulácie pre každý typ systému. Pre zákazníka to znamená, že dostane kompletný systém od jedného dodávateľa.

V súčasnej dobe sa značka Buderus zameriava na nové pokrokové riešenia, ktoré viac uplatňujú technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energie. Úspornosť, ekonomickosť a ekologické dôsledky používania tepelných čerpadiel alebo kombinácia solárnych panelov a kondenzačného plynového kotla sú v dnešnej dobe veľmi zaujímavým variantom v novostavbách a tiež pri rekonštrukcii starších objektov.

Všetky ponúkané produkty spĺňajú najmodernejšie ekologické nároky a sú koncipované s ohľadom na čo najekonomickejšiu prevádzku. Zodpovedné plánovanie a realizácia vykurovania vyžaduje rovnako zodpovedného dodávateľa: firma Robert Bosch, spol. s r.o., Divízia Termotechnika – Buderus je tým pravým.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.