Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Protherm Ray 6KE

Kód: 0010023670
€990 –19 %
mall
€990 –19 % €795,90 / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Protherm Ray 6KE
- závesný elektrický elektrokotol so zabudovanou zbernicou eBUS na vykurovanie
- s možnosťou prípravy TUV v externom zásobníku
- výkon: 1,0 - 6 kW
 
Poznáte ako PROTHERM RAJA 6K.
 
Nové elektrické kotly RAY so zabudovanou eBUS zbernicou predstavujú jednoduchý spôsob vykurovania s inteligentnou reguláciou v spolupráci so širokým sortimentom eBUS riadiacich systémov Protherm. 
 
Rekonštrukcia či novostavba
Ak potrebujete nové elektrické vykurovanie, nový závesný kotol Ray je skvelá voľba. Rozumná cena, nenáročná montáž a vďaka svojim rozmerom sa zmestí aj do kuchynskej skrinky.
 
Ray sa prispôsobí potrebám
K elektrokotlu Ray môžete jednoducho pripojiť zásobník na teplú vodu a bez problémov zabezpečíte potreby teplej vody pre 6 člennú rodinu.
 
Inteligentné elektrické vykurovanie
Pomocou integrovaného eBUS rozhrania dokáže Ray komunikovať na diaľku so smart regulátorom MiGo prostredníctvom aplikácie vo vašom smartfóne.
 
Technológia, čo šetrí náklady
Nové a zdokonalené zabudované čerpadlo sa vyznačuje vysokou účinnosťou a zohreje vaše radiátory naozaj veľmi rýchlo. Okrem vysokej účinnosti je naviac aj úplne tiché.
 

• pre zateplené domy s rozlohou 80m² - 150m² odporúčame kotly s vykurovacím výkonom 6kW – 9kW – 12kW – 14kW – 18kW

• pre domy s rozlohou 150m² - 180m² odporúčame: 21kW – 24kW – 28kW 

Parametre

Ray 6KE
Výkon 6 kW
Počet a výkon vykurovacích telies 2 x 3 kW
Minimálny výkonový stupeň 1 kW
Účinnosť 99 %
Nastaviteľný rozsah teploty VV 25 - 85 °C
Nastaviteľný rozsah teploty TV 35 - 70 °C *
Expanzná nádoba 8 l
Min/max. prácovný tlak 80 / 300 kPa
Trieda ErP D
Elektrické parametre
Napätie/frekvencia 3 x 230 V/400 V, 50 Hz
Možnosť zapojenia na 1 fázu áno
Elektrické krytie IP40
Menovitý prúd ističa 10 A
Rozmery
Rozmery (šírka/výška/hĺbka) 410/740/310 mm
Hmotnosť bez vody 24 kg
*platí pre ohrev vody v prídavnom zásobníku

 

Dodatočné parametre

Kategória: Protherm Raja/Ray
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 26.7 kg
EAN: 8586018273411
Rozmer balenia (mm): 458 x 798 x 356

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora 19.1.2022 07:50
dobry den ,chcem sa opytat ,aky el. kotol Ray je potrbny na vukurovanie dvoch miestnosti o velkost 4,7 x 3,7 vyška 2,2m .....druha tie iste rozmery, mam predstavu 2ks radiatory v jednej a 2ks radiatory v druhej- Dakujem, prijemny den.
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 07:50
Dobrý deň, bude Vám postačovať kotol : https://www.atria.sk/protherm-ray-6ke/ Pekný deň.
J Avatar autora 19.1.2022 07:49
Dobry den el. kotle RAY od 6 DO 28KW ,ktore z tychto je možne napajat jednou fazov 220v. Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 07:50
Dobrý deň, na jednu fázu je možné napojiť Protherm Ray 6 KE a 9 KE. Pekný deň.
P Avatar autora 19.1.2022 07:49
Dobry deň, potreboval by som poradiť ako zapojiť nasledujúcu situáciu. Mam kotol na tuhé palivo a plynovy kotol. Potreboval by som to v podstate spraviť tak ze ak kurim s tuhým palivom začne po nahrati voda cirkulovat do podlahovky a radiátorov s tým ze ak sa kotol začne prehrievat alebo už bude nahriaty priestor na daný stupeň tak automaticky by sa nahrievala akumulacna nádoba po vyhoreni kotla by sa automaticky začala z akumulacnej nádoby ta tepla voda vracať. No po vychladnutí aj akumulacnej nádoby by sa v prípade poklesu teploty zapol automaticky plynový kotol..
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 07:49
Dobrý deň, jedine si skúste pozrieť pdf v priložených súboroch, toto je regulátor na to : https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-r/ Pekný deň.
M Avatar autora 19.1.2022 07:41
Dobrý deň potreboval by som poradit s výberom vhodného elektrického kotla mam RD dve poschodia + podkrovie každé okolo 115m2 spolu cca 350m2 dom este neni zatepleny okna plastove. Dakujem
Odpovedať
V Avatar autora 19.1.2022 07:41
Dobrý deň, vhodný u nás dostupný elektrický kotol môžete nájsť tu : https://www.atria.sk/protherm-ray-28ke/ Prajem pekný deň.

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.