Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Rojek KTP 20

Kód: KTP 25 M
€1 993,68 –46 %
45281 rojek ktp 20
€1 993,68 –46 % €1 074 / ks
Predaj skončil

Detailné informácie

Podrobný popis

Splyňovací kotol Rojek KTP 20 na drevo a tuhé palivo s dochladzovacou slučkou.

 

 • životnosť až 30 rokov
 • výkon 20 kW
 • možnosť spaľovať i vlhké drevo
 • možnosť priebežne znížiť výkon až o 40 % bez prídavných nádrží
 • teplota vratnej vody môže byť len 40 °C
 • možnosť spaľovať vlhké piliny priamo od píly

 

Technický popis:

Teplovodný kotol Rojek na palivové drevo a tuhé palivá je dvojplášťová oceľová zváraná konštrukcia. Všetky steny kotlového telesa sú dvojité, zaplnené vodou, vrátane roštu, ktorý je zhotovený zo žiaruvzdorných rúrok , čo umožňuje vysoké využitie tepla vzniknutého horením. Prívody primárneho, aj sekundárneho vzduchu sa dajú jednoducho regulovať, a tým sa dá dosiahnuť dobrého spaľovania a dlhej doby vyhorievania paliva.
 
Aj keď nedochádza k zanášaniu teplovýmenných plôch, má kotol dvierka pre ich snadné čistenie. Kotlové teleso je opatrené tepelnou izoláciou a krycími plechmi s povrchovou úpravou. V hornej doske je zabudovaný ukazovateľ teploty a tlaku. Výhodou kotla je, že nepotrebuje silný ťah komína k spoľahlivej prevádzke.
 

 

Vlastnosti kotla Rojek:
 
 • Konštrukcia kotla je originálna, lebo proces spaľovania je riešený celkom odlišne oproti bežne dostupným splynovacím (pyrolytickým) kotlom. Táto konštrukcia spojuje dvojaké (dvojstupňové) spaľovanie, čo v praxi znamená cca 80 % splynovania a cca 20 % klasické vyhorievanie. Vďaka kombinácii oboch typov spaľovania dochádza k dokonalému využitiu a vyhorievaniu paliva.
 • Dvojplášťová oceľová zváracia konštrukcia (vnútorné plechy o hrúbke 5 mm, vonkajšie 4 mm) je zaplnená vodou a voda je aj v pevnom rošte, zhotovenom zo žiaruvzdorných rúrok. Toto konštrukčné riešenie zaisťuje maximálne odovzdávanie tepelnej energie a zároveň predlžuje životnosť kotla.
 • Prívod primárneho aj sekundárnych vzduchov možno snadno regulovať, čím možno dosiahnuť optimálneho spaľovania a dlhej doby vyhorievania paliva. Sekundárny vzduch je privádzaný z čelnej aj zadnej strany kotla, tým je zaistené rovnomerné horenie po celej dĺžke roštu.
 • Je možné spaľovať široký sortiment palív, ktoré možno kombinovať (miešať). Kotol Rojek je určený k spaľovaniu palivového dreva, krátkeho kusového dreva (produkt drvičov drevnej hmoty, vyrábaných firmou Rojek), drevného odpadu, drevených brikiet, paliet, čerstvých pilín, vlhkej štiepky a ostatnej vlhkej biomasy. Ďalším možným alternatívnym palivom je hnedé uhlie, čierne uhlie aj koks.
 • Výrobca nepodmieňuje záruku výrobku spaľovaním iba suchého dreva o zvyšnej vlhkosti max. 18–20 %. Je možné spaľovať aj vlhké palivo či biomasu a tým odpadá majiteľom starosť o priestor pre skladovanie paliva a sušenie. Šetrí sa im čas a energia vynaložená pri manipulácii s palivom.
 • Kotol je konštruovaný na menší komínový ťah 10–12 Pa. Vďaka tejto výhode nepotrebuje ku svojej činnosti elektrický odťahový ventilátor. Kotol možno teda snadno regulovať aj pri výpadku elektrickej energie. Zároveň šetrí finančné prostriedky, pretože nespotrebováva elektrickú energiu, ktorej cena sa neustále zvyšuje. Prínosom je aj tichá prevádzka kotla bez ventilátora (nerušený a pokojný spánok majiteľov).
 • Kotle sú vybavené chladiacou slučkou a umožňujú prevádzku ako na samotiažnu cirkuláciu vyhrievacej vody, tak aj na nútený obeh čerpadlom.
 • Kotle spĺňajú požiadavky normy EN 303 – 5.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Rojek
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 15.2.2023 07:52
Dobry vecer.Mam zaujem o kotol ROJEK KTP 20.Bude este v predaji. Mohol by byt aj slabsi cca 10KW. Dakujem.
Odpovedať
V Avatar autora 15.2.2023 07:52
Dobrý deň, mrzí ma to, ale u nás už nebude dostupný. Pekný deň.
Z Avatar autora 19.3.2022 18:32
dobry den chcela by som sa spytat na kotol Rojek KTP 25 .....ci nahodou sa neda objednat u vas , hoci citam ze sa predaj skoncil.
Odpovedať
A Avatar autora 19.3.2022 18:33
Dobrý deň, tento kotol nemáme dostupný. Pekný deň.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.