Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Protherm Lev 25 KKZ 90 s pripojovacou sadou

Kód: 0010018361
€3 090 –6 %
743 protherm lev 25 kkz 90 s pripojovacou sadou
€3 090 –6 % €2 889,15 / ks
Predaj skončil

Detailné informácie

Podrobný popis

Protherm Lev 25 KKZ 90
- kondenzačný plynový stacionárny kotol
- s pripojovacou sadou
- výkon: 5,2 - 25 kW

Nové stacionárne kondenzačné kotly Lev predstavujú kombináciu spĺňajúcu väčšinu požiadaviek na výkon a komfort pri súčasne zachovanej čo najmenšej záťaži životného prostredia.
 
Kotol Lev 25 KKZ 90 pracuje pri príprave teplej vody s maximálnym výkonom 30 kW do zásobníka s objemom 90 litrov pričom do vykurovania môže pracovať s maximálnym trvalým výkonom 25 kW.
 
Kotol môže byť nainštalovaný aj v stiesnených priestoroch, keďže spĺňa požiadavku na dostupnosť hydraulických a elektrických pripojení zhora alebo spredu ako aj počas opráv (jednotlivé komponenty sú prístupné spredu).
 
 
Solárny systém s drainback technológiou
 • Väčší solárny zisk
 • Vhodný aj do prostredia s vysokou vonkajšou teplotou - bezproblémový nábeh
 • Dlhšia životnosť vďaka menšiemu teplotnému namáhaniu
Jednoduchá inštalácia a servis
 • Prístup ku všetkým komponentom a pripojovacím miestam z prednej strany kotla
 • Jednoduchý prístup k elektrickým pripojeniam
 • Ľahké pripojenie kotla k vykurovaciemu systému
 • Možnosť rozdelenia kotla na dve časti kvôli ľahšej manipulácii
 
Účinná technológia
 • Najnovšia kondenzačná technológia
 • Úspora energie (menšia spotreba plynu vďaka použitému ovládaniu spaľovania a nižšia spotreba elektrickej energie vďaka použitiu vysokoúčinného čerpadla HEP)
 • Zvýšená účinnosť pri spaľovaní (stupeň využitia pri teplotnom spáde 40/30°C je až 109%)
 • Zvýšený výkon pri príprave teplej vody (hodnoty dosahujúce až 230 litrov vody zohriatej o 35°C v priebehu 11 minút)
 • Veľmi malá spotreba elektrickej energie v pohotovostnom režime
 • Solárna technológia typu drainback
 • Spĺňa požiadavky ErP (Európskej smernice o energetickej účinnosti)
Spoľahlivosť a komfort
 • Technológia vrstveného zásobníka umožňuje okamžitý odber teplej vody
 • Šetrí priestor v dome
 • Zásobník odolný voči tvorbe vodného kameňa
 • Extrémne dlhá životnosť
 • Atraktívny a praktický dizajn

Princíp fungovania vrstveného (shift-load) zásobníka

Parametre

Lev 25 KKZ 90 
Vykurovanie
Energetická trieda pre vykurovanie A
Výkon pri tepl. spáde 80/60°C  5,2 - 25 kW
Výkon pri tepl. spáde 50°C/30°C  5,9 - 27 kW
Príkon min./max. 5,5 / 25,5 kW
Výrobné nastavenie výkonu do kúrenia 15 kW
Účinnosť pri tepl. spáde 80/60 °C 98 %
Normovaný stupeň využitia pri 40/30 °C 109 %
Rozsah nastavenia teploty VV  30 - 80 °C
Výrobné nastavenia max. teploty VV 70 °C
Množstvo kondenzátu v režime 50/30 °C 2,87 l/h
Maximálny tlak v okruhu VV 300 kPA
Expanzná nádoba VV 12 l
Max. spotreba plynu G 20 (zemný plyn) pri vykurovaní 2,7 m3/h
Max. spotreba plynu G 31 (propán) pri vykurovaní 1,98 kg/h
Ohrev teplej vody
Príkon max. pri príprave TV 30,6 kW
Výkon max. pri príprave TV 30 kW
Rozsah nastavenia teploty TV 38 - 65 °C
Max. tlak v okruhu TV 1 MPa
Menovitý prietok TV (pri ΔT 30) 27,1 l/min
Trvalý prietok TV (pri ΔT30) 14,4 l/min
Objem zásobníka 89 l
Tepelné straty zásobníka počas 24 hodín 1,38 kWh/24 h
Expanzná nádoba – voliteľná 4 l
Trieda ErP A
Elektrické parametre
Napätie/frekvencia 230 V/50 Hz
Spotreba elektriny v pohotovostnom režime 2,1 W
Elektrické krytie [IP] IPX4D
Rozmery
Rozmery (šírka/výška/hĺbka)  1 320/600/693 mm
Hmotnosť (prázdny/plný zásobník) 105/199 kg

Dodatočné parametre

Kategória: Protherm
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 105 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
A Avatar autora 30.4.2023 15:50
Dobry den, pokazil sa mi kotol Protherm medved 25klz, viete mi poradi rozumnu nahradu s minimom investicii na prerabku, existujuceho pripojenia atd.. Mam expanzku, pravdepodobne komin bude treba novy. Dakujem s pozdravom, Andrej
Odpovedať

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.