Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Protherm HelioSet FES2 250 BM

Kód: 0010020615
€3 575 –10 %
Screenshot 63
€3 575 –10 % €3 216 / ks
Predaj skončil

Detailné informácie

Podrobný popis

Solárna zostava Protherm HelioSet FES2 250 BM  
- s 250 l zásobníkom teplej vody
- s 2 vertikálnymi kolektormi
- s čerpadlom a snímačom teploty
- s príslušenstvom pre montáž na šikmú a plochú strechu

 

Slnečná energia - energia bez účtov

HelioSet sú kompletné solárne systémy, ktoré umožňujú prípravu teplej úžitkovej vody pomocou slnečnej energie. Tieto systémy sú navrhnuté pre spoluprácu s plynovými kotlami. Systémy HelioSet sú založené na unikátnych princípoch fungovania - s voľným stečením solárnej kvapaliny naspäť do solárneho výmenníka. Výhodou tohto riešenia je kompaktný systém, zjednodušená inštalácia a spoľahlivosť - nehrozí nebezpečenstvo prehriatia kvapaliny v lete alebo zamrznutia solárnej kvapaliny v zime.

 

Použitie:

 • Solárny systém umožňuje využitie solárnej energie na prípravu alebo predohrev teplej úžitkovej vody. To umožňuje pokryť až 60% požiadavky na potrebu teplej vody za rok (v lete - až 100%) - teplá voda sa pripravuje zadarmo.
 • HelioSet je rentabilné riešenie pre menšie zariadenia, kde výškový rozdiel medzi spodnou časťou zásobníka a hornou časťou solárneho kolektora nepresahuje 8,5 m (s použitím dodatkového čerpadla na solárnu kvapalinu - až 12 m). 
 • Systém HelioSet FES2 250 BM  je určený na uspokojenie potrieb väčšieho počtu užívateľov. Zostava je určená pre spoluprácu s kotlom s funkciou len na vykurovanie, ktorý dohrieva solárny zásobník v prípade nepriaznivého počasia alebo v zimnej prevádzke.
 • V prípade že na doohrev zásobníka sa nepoužije vykurovací kotol, je možné dodatočne zabudovať aj elektrickú výhrevnú špirálu, ktorá dohrieva solárny zásobník v prípade nepriaznivého počasia alebo v zimnej prevádzke.

 

Poznámka: 
Podľa typu strešnej krytiny a vzdialenosti medzi zásobníkom a kolektormi je potrebné si objednať držiaky solárnych kolektorov ( k dispozícii sú sady držiakov pre rôzny typy pokrytia a typy striech)  a prepojovacie rúrky solárnej kvapaliny medzi kolektormi a zásobníkom dostupné v dĺžkach 10 alebo 20 m.
 
 
Parametre
 
 
Popis vertikálneho solárneho panelu SRDV 2.3
 
Solárny plochý kolektor je pokrytý štruktúrovaným bezpečnostným sklom, pod ktorým sa nachádza absorpčná rúrka v tvare špirály laserom privarená k absorpčnej ploche. Celý panel má bezrámovú konštrukciu, ktorá umožňuje uchytenie či už na šikmú alebo rovnú strechu pomocou vhodne zvolených úchytov pre daný typ strešnej krytiny. Vzhľadom na veľmi malý objem solárnej kvapaliny v kolektore docháza k efektívnemu a rýchlemu odovzdaniu tepla slnečnej energie do solárneho okruhu s následným ohrevom teplej vody v zásobníku cez solárny výmenník. Kvalitná izolácia panelu z minerálnej vlny tiež zaručuje nízke tepelné straty, čím sa predlžuje obdobie využitia ohrevu teplej vody slnečnou energiou aj mimo letné obdobie.
 • Autor:
  Milan Žák
  Dátum:
  10. 8. 2021
  Zdravím,chcem si objednať solárny set BM 2 na šikmú strechu , chcem vedieť čo presne je v dodávke setu a čo je potrebné doobjednať . Ďakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  10. 8. 2021
  Dobrý deň, potrebné je : https://www.atria.sk/protherm-priechodka-strechou-25-45-oloveny-golier/ https://www.atria.sk/protherm-vaillant-zostava-kominova--60-100-mm/ potrubie : https://prnt.sc/1m95fdd a držiaky : https://prnt.sc/1m95yg6 Pekný deň.
 • Autor:
  Tomáš
  Dátum:
  16. 10. 2020
  Dobrý deň, zvažujeme tento set do novostavby cca 200m2 z toho cca 130m2 vnutorná časť(-garáž v dome a terasa) . Domácnosť bude na plyne. V tomto momente píšem dotaz za 2 dosp. ľudí... Ďakujem vopred za odpoveď :)
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  20. 10. 2020
  Dobrý deň, áno samozrejme nie je problém buď protherm alebo hewalex s 200 l zásobníkom napríklad : https://www.atria.sk/solarna-zostava-hewalex-c-iii-sklon-strechy-od-30/ v záležitosti od sklonu strechy. Pekný deň.
 • Autor:
  Jaroslav
  Dátum:
  5. 7. 2020
  dobry den, mal by som zaujem kupit zostavu helioset fes2 250, ako je to, ked v domacnosti mame tepelne cerpadlo, dakujem za odpoved
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  5. 7. 2020
  Dobrý deň, bude fungovať aj jedno aj druhé, ale nie spoločne, regulácia sa nedá spojiť. Pekný deň.
 • Autor:
  Redai
  Dátum:
  22. 1. 2019
  Dobry den ,prosim je mozne tuto zostavu prepojit s elektrickym kotlom protherm 9k,a dostat aj dotaciu na kolektory dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  22. 1. 2019
  Dobrý deň, každý solárny systém je možné kombinovať s akýmkoľvek kotlom s možnosťou pripojenia zásobníka, takže aj s prothermom raja 9K. Žiaľ inštaláciu nezabezpečujeme a teda Vám nevieme pomôcť s dotáciou. Na Vami uvedený email Vám zasielam Viac informácií ohľadom dotácie. Pekný deň.
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  20. 10. 2017
  Sklon strechy je do 30 stupňov a krytina bramac Ďakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  20. 10. 2017
  Dobrý deň. Budete potrebovať Helioset (máme info od dodávateľa že je nový názov a aj vzhľad, na stránke sme tovar už upravili): https://www.atria.sk/protherm-helioset-fes2-250-bm/ Budete potrebovať tento Helioset potom budete potrebovať držiaky v cene 230 € s DPH sadu pre šikmú strechu (krytina bobrovka, Tendach, Bramac). Potom potrubie do kotolne: > https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/ stačí DN16 buď 15 alebo 20 metrov a posledne nemznúcu zmes https://www.atria.sk/termsol-nemrznuca-zmes-20-litrova/ Nič iné by ste nemali už potrebovať. Takto si to predstavujete? Ak áno, tak Vám pošlem rovno sumár materiálu aby ste to mali v jednom. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  28. 1. 2014
  Dobrý deň, sú súčasťou setu aj prepojovacie rúrky solárnej kvapaliny medzi kolektormi a zásobníkom? ak nie, kde ich nájdem? ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  29. 1. 2014
  Dobrý deň, prepojovacie potrubie nikdy nieje súčasťou dodávky. Potrubie je rôznej dĺžky a priemeru. Nachádzajú sa tu https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/solarne-dvojrury/
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  29. 1. 2014
  Ďakujem, teda je možné použiť aj nerezovú rúru, pretože ako čítam odporúčanie výrobcu, tak by mala byť použitá medená?
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  1. 11. 2013
  Dobrý deň,prosím vás dá sa do tohto systému pripojiť,kotol na tuhe palivo ktorý by zohrieval TUV v zimných mesiacoch alebo je to robene len čiste po elektronickej forme na základe toho sa spusti plynový alebo elektricky kotol? Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  4. 11. 2013
  Dobrý deň, pripojiť sa to dá, avšak reguláciu si musíte vyriešiť sami. Pripojenie je možné do hornej časti zásobníka, na mieste kde sa pripája plynový kotol. Pekný deň.
 • Autor:
  Marian
  Dátum:
  27. 4. 2013
  Dobry den, Je možne kombinovat tento solar s elektrickym kotlom raja 6Kwh? dakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  27. 4. 2013
  Dobrý deň, každý solárny systém je možné kombinovať s akýmkoľvek kotlom s možnosťou pripojenia zásobníka, takže aj s prothermom raja.
 • Autor:
  vladislav
  Dátum:
  17. 4. 2013
  Dobrý deň. Mám v dome predprípravu, medené trúbky s izoláciou a káblom na čidlo z pivnice až na strechu, môžem ich použiť alebo sa musí ťahať nová inštalácia?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  17. 4. 2013
  Dobrý deň, Zdá sa mi, že Helioset musí mať svoje orginál potrubie, skúste si to radšej prezistiť v Protherme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Tomas
  Dátum:
  30. 5. 2012
  Dobrý deň, tento solárny komplet sa dá použiť aj ako podpora k vykurovaniu? Ďakujem za info.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  30. 5. 2012
  No práveže nie, je len na ohrev pitnej vody TUV s 250 litrovým zásobníkom, na vykurovanie by bol nutný obrovský zásobník a viac kolektorov.
 • Autor:
  Alojzia
  Dátum:
  31. 3. 2012
  Dobry den, planujeme si objednat cez vas eshop Protherm Helioset. Prosime vas, pozrite sa, ci sme vybrali spravne komponenty k zostave. Je cena, ktora nam vysla, aktualna a spravna ? Chceme sa opytat, ci to, co sme si predbezne dali do kosika, je vsetko, co je potrebne k riadnemu fungovaniu solarneho systemu. Budeme ho napajat na kotol Protherm Lev 28KKO, ktory uz mame kupeny. mame par otazok : 1- Nie su uz potrebne ziadne prepojovacie skrutky medzi kolektormi, pripadne odvzdusnovaci ventil a pod. ? 2- Je k zostave uz aj teplotne cidlo, ktore snima teplotu na kolektoroch ? 3- Je nosic, ktory sme si dali do kosika vhody pre Protherm helioset panely, ked mame plochu strechu ? 4- Je Protherm Helioset vobec vhodny pre ploche strechy ? 5- Je v ramci dopravy UPS zabezpecene, aby nadrz bola prepravovana v zvislej polohe ?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 4. 2012
  Dobrý deň. To prislušenstvo, čo ste dali tak to isť k Heliosetu isť nemôže. V prilohe Vám pripájam cenník. Treba k tomu solárnu flexi rúru od Prothermu, potom montážny rám, nosník a zataženie kolektorov na plochú strechu. Uvedené cenny sú z DPH. Solárne zostavy sú prepravované vždy na palete vo zvislej polohe. Cena za dovoz je spoplatnená sumou 13 € s DPH. Kompletné prepojovacie príslušenstvo je v balení, či už čidlo, skrutky, atď atď. Každopádne si môžete prezrieť ostatné solárne zostavy https://www.atria.sk/solarne-sety-a-kolektory/s-plochymi-kolektormi/
 • Autor:
  Alojzia
  Dátum:
  3. 4. 2012
  Dobry den,hovorili sme s odbornikom,co nam bude montovat kolektory a povedal,ze zatazovacie nadoby nepotrebujeme. Ze ak sa upevnia kolektory priamo do strechy,tak ich nie je treba. Mohli by ste nam poslat cenovu ponuku s komplet komponentami na jednom liste prosim vas? Som dopletena,co potrebujeme a co nie,aby sme to vedeli ukazat tomu montaznikovi. Dakujem.
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  3. 4. 2012
  Dobrý deň. Žiaľ cenovú ponuku Vám poslať nemôžem, stáva sa nám často že je používaná u konkurencie. Najviac ako môžem pomôcť je týmto: Tu máte cenu na solárny set https://www.atria.sk/protherm-helioset-2-250c-vt/ Sada držiakov, typ S (tenká strešná krytina) 2x Montážny rám pre ploché strechy - vertikálny kolektor 2x Montážny nosník pre ploché strechy - vertikálny kolektor 2x Solárna flexi rúrka 2 v 1, 10 m - 1x Dovoz 13 euro. Znova pripomínam, že po vystavení objednávky Vám pošleme potvrdenie s cenou na solárny set aj s tými všetkými položkami. Pokiaľ by ste posielali objednávku, tak dopíšte do poznámky referenčné číslo emailu: 34201232 aby sme vedeli túto komunikáciu priradiť k vám.
 • Autor:
  Miroslav Urbanek
  Dátum:
  2. 11. 2011
  dobry den,do buducnosti planujem zakupenie kompletneho solarneho systemu napr.Protherm HelioSet 2.250C VT,moja otazka by bola ci teda je mozne kombinovat tento system s plynovim kotlom buderus logamax U052-24T a ci treba pocitat este z nejakymi vedlajsimi vydavkami napr.montazne doplnky atd.dakujem s pozdravom miroslav
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  2. 11. 2011
  Dobry den, je to mozne kombinovat a praveze tak sa to najviac vyuziva. Akurat ku kotlu Buderus musite dokupit čidlo zasobnika za par euro. Nastevenie teplot sa potom realizuje na tom zasobniku.

Dodatočné parametre

Kategória: s plochými kolektormi
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 100 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora 17.1.2022 08:54
Dobrý deň, mám nainštalovaný Slnečný kolektor Westech SP-S58-30 trubíc. Niektoré trubice sú poškodené. Je možné u Vás zakúpiť samostatné trubice?
Odpovedať
V Avatar autora 17.1.2022 08:54
Dobrý deň. Žiaľ, ale samostatné trubice v ponuke nemáme. Pekný deň.
M Avatar autora 17.1.2022 08:07
Chcem dokúpiť a dopojiť ešte jeden panel do systému
Odpovedať
V Avatar autora 17.1.2022 08:08
Dobrý deň. Žiaľ, ale to sa už nedá. Pekný deň.

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.