Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Karma PRACTIC 25 F

Kód: NC-12632
€912,60 –27 %
49757 karma practic 25 f
€912,60 –27 % €657,98 / ks
Predaj skončil

Detailné informácie

Podrobný popis

Karma PRACTIC 25 F -  plynový atmosferický kotol pre vykurovanie a ohrev TÚV

 
Nástenné plynové kotly Karma radu Practice sú určené pre vykurovanie (ÚK) rodinných domov, bytov atď. a na ohrev úžitkovej vody (TÚV) - zabezpečené cez doskový výmenník. Spaliny z kotla Practice 25 F sú odvádzané buď koaxiálnym alebo deleným potrubím cez stenu - systém turbo. Ku kotlu je možné pripojiť vonkajší snímač ekvitermická regulácia. Výkon kotla je potom riadený v závislosti na vonkajšej teplote.

 

Technické parametre:

 

 • Rozmery (v x š x h): 650 x 400 x 260 mm
 • Hmotnosť: 40 kg
 • Príkon: 10,5 - 27 kW 
 • Odťah spalín: Turbo
 • Typ 25 F má uzatvorenú spaľovaciu komoru - nasávanie vzduchu a odvod spalín mimo miestnosť
 • Primárne medený výmenník
 • Elektronická modulácia plameňa horáka
 • Praktický ovládací panel s tlačidlami a displejom, ktorý zobrazuje aktuálne hodnoty
 • Funkcia ZIMA - LETO pre ÚK a TÚV
 • Možnosť pripojenia vonkajšieho čidla ekvitermickej regulácie, kotol potom ohrieva vykurovaciu vodu v závislosti na vonkajšej teplote
 • Presná regulácia nastavenie teploty úžitkovej vody, presná regulácia teploty vykurovacej vody, teplomer a tlakomer vykurovacej vody
 • Poistný ventil - 3 bar, expanzná nádoba s objemom 7,5 l
 

Dodatočné parametre

Kategória: Karma
Záruka: 2 roky
Produkt nahradený novým: https://www.atria.sk/protherm-gepard-condens-18-25-mkv/

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
T Avatar autora 5.9.2023 14:13
Dobry den, uvažujem o zakupeni plyn. kotla KARMA PRAKTIC 25F. Chcem sa spytat je ho možne kupit? S pozdravom
Odpovedať
V Avatar autora 5.9.2023 14:13
Dobrý deň, tento tovar u nás už nie je dostupný. Pekný deň.

O spoločnosti 

Spoločnosť Karma je najväčším výrobcom konvekčných plynových kachlí v Českej republike. Pokračuje tak vo svojej tradícii založenej už v roku 1910. V júni 2006 zakúpila Karma nemeckú značku vykurovacích kachlí Gamat – značku známu ako „vafky“

História a súčasnosť

Karma je synonymom plynových spotrebičov. Meno Karla Macháčka, jedného z najúspešnejších a najznámejších výrobcov je úzko späté s počiatkom plynárenstva na území Českej republiky. Karel Macháček ako prvý začal takmer pred 100 rokmi sériovo vyrábať kvalitné plynové spotrebiče. Dal im značku zloženú z počiatočných slabík svojho krstného mena a priezviska.

Na začiatku 20. storočia nebol žiadny český výrobca plynových spotrebičov pre domácnosti. Tieto spotrebiče dodávali do Čiech zahraničné firmy – predovšetkým Siemens a Junkers. Zatiaľ čo v Budapešti a vo Viedni bolo používanie plynových spotrebičov pre varenie, prípravu teplej vody a žehlenie pomerne rozšírené a plynárenstvo bolo v náraste, v Prahe nastal v tejto oblasti útlm. Spôsobil ho predovšetkým nástup elektriny, ktorá začala vytláčať plyn z osvetlenia ulíc a bytov. Použitie plynu bolo na historickom prelome a o prebudovaní plynární sa začalo len vtedy uvažovať.

V Prahe však v tej dobre prebiehala nevídaná stavebná aktivita. Celé ulice a bloky nových domov v predmestských obciach na oboch brehoch Vltavy rástli ako huby po daždi a rodila sa moderná veľká Praha. V novodobých bytoch sa vtedy plynovody začali zariaďovať nie na svietenie, ale na varenie a pečenie, k ohrevu vody a postupne až na kúrenie. Tieto pomery správne vystihol a pochopil mladý podnikavý muž, ktorý vedel, že polmiliónová Praha nemôže bez továrne a opravovne plynových spotrebičov dlho existovať. Založil preto v roku 1910 vo Vysočanoch továreň, v ktorej začal tento sortiment vyrábať. Tým mladíkom nebol nikto iný ako práve Karel Macháček.

Český Brod Vás víta

V snahe vymaniť sa zo závislosti na cudzích subdodávateľských zlievarenských odliatkoch vybudoval Karel Macháček podľa vzoru amerických automobiliek vlastnú modernú zlievareň. Keď bola v roku 1927 zahájená výroba plynu v novej plynárni v Michli s veľkou výrobnou kapacitou, stál už v Českom Brode nový moderný Macháčkov závod. Ten dal Macháček postaviť, aby vyhovel stále sa zvyšujúcemu dopytu odberateľov plynu po nových varných doskách, žehličkách a sporákoch s nástrojárňou, lisovacími strojmi, pieskovým tryskáčom a bubnom a taktiež vlastnou smaltovňu s dvomi muflovými pecami. Továreň v Libni naďalej slúžila výhradne pre výrobu a opravy prístrojov na ohrev vody s výkonom od 2 do 30 l/min. Tu mal závod vlastnú skúšobňu, chrómovňu, niklovňu a lakovňu s moderným striekacím zariadením.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.