Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Udržte svoje vykurovanie v dobrej kondícii vďaka magnetickému filtru Aras

Najpredávanejšie

34679 aras magneticky filter 3 4
–51 %
Aras magnetický filter 3/4"
Skladom (14 ks)
AVANSA-ARAS
 (–51 %)
€41,75
1 položiek celkom
34679 aras magneticky filter 3 4
–51 %
€41,75

Aras magnetický filter 3/4"Odlučovač nečistôt s magnetom pre odstránenie...

AVANSA-ARAS

Dôležitosť filtrácie vody je veľakrát podceňovaná a zanedbávaná. Netýka sa len pitnej vody, ale aj vody vo vykurovacích či solárnych systémoch. Jej význam si zväčša uvedomíme až v situácii, kedy sa zariadenie využívajúce vodu pokazí, a my tak začneme pátrať po príčinách jeho poruchy. Voda totiž obsahuje množstvo nežiaducich látok, akými sú čiastočky hrdze či železa. Tie upchávajú potrubia a vedú k nefunkčnosti vykurovacích zariadení. Jednou z možností predchádzania takéhoto stavu je inštalácia magnetického odlučovača nečistôt.

 

Odlučovač nečistôt verzus bežné filtre

Odlučovač nečistôt separuje nečistoty, ktoré obvykle obiehajú v systémoch s uzavretými okruhmi. Jeho výhodou je malá frekvencia čistenia, malé tlakové straty a trvalo udržateľný výkon. Ten je, na rozdiel od bežných filtrov, ktoré sa upchajú zachytenými nečistotami, v priebehu času konštantný.

Význam magnetického filtra

Odlučovač nečistôt s magnetom značky Aras slúži na odstránenie nečistoty v radiátoroch, v potrubí podlahového vykurovania, ale aj v kotloch. Magnet umiestnený v odlučovači zachytáva nečistoty vo vykurovacej vode, pretekajúcej cez filter. Pomáha tak predchádzať zadretiu čerpadiel a ventilov, ako aj poruche plynového a elektrického kotla či jeho výmenníka.

 

 

Veľkorysé využitie magnetického odlučovača nečistôt

Telo magnetického filtra Aras je vyrobené z kvalitného polyamidu. Odolnosť tohto kompozitného materiálu a vlastnosti filtra predurčujú umiestniť odlučovač nečistôt kamkoľvek v danom systéme. Vďaka dizajnu i funkciám filtra, ako aj jeho kompaktnej veľkosti, je možné použiť ho aj pre solárne systémy.

Využitie magnetického filtra Aras je dostatočne veľkorysé. Prispieva k nemu aj maximálna teplota pretekajúcej vody na úrovni deväťdesiat stupňov Celzia. Maximálny výstup filtra je 20 až 24 kW a jeho maximálny prevádzkový tlak sa pohybuje na úrovni troch barov.

V balení okrem filtra nájdete aj trištvrte-colový guľový ventil, slúžiaci na uzatvorenie obehu vody, otočné pripojenie, umožňujúce jednoduché pripojenie filtra ku kotlu G3/4", ako aj kľúč na otvorenie vrchnej časti filtra.

Fungovanie magnetického filtra Aras 3/4"

Princíp trištvrte-colového magnetického filtra Aras je založený na magnete, ktorý vo valci priťahuje všetky železité nečistoty. Silný neodýmový magnet, umiestnený v strede filtra, je ľahko vyberateľný a umožňuje tak jeho rýchle a efektívne čistenie. Zároveň priťahuje čiastočky železa a iné kovové nečistoty, a týmto spôsobom v systéme zachytáva aj znečistené mikročastice.

V záujme správneho fungovania odporúčame magnetický filter Aras čistiť aspoň raz za rok. Stačí uzatvoriť ventily na vstupe a výstupe, teda pred a za magnetom, otvoriť vypúšťaciu zátku, odskrutkovať vrchnú časť filtra a takto uvoľnený magnet z neho vybrať a dôkladne vyčistiť.

Magnetický filter Aras dokáže zachytiť aj nemagnetické častice prítomné vo vode. Tie fixuje na filtračnú sieťku z nehrdzavejúcej ocele a zabezpečuje tak dokonalé prečistenie systému.

Tak, ako má konzumácia znečistenej či závadnej vody na svedomí množstvo zdravotných problémov svojich užívateľov, má aj voda vo vykurovacích systémoch neblahý vplyv na ich správne fungovanie a životnosť. Zabezpečiť si optimálnu, dlhodobú prevádzku vykurovacích a solárnych zariadení vďaka čistote obehovej vody si však vyžaduje menej námahy, než by sa mohlo zdať. Nezabudnite si preto obstarať magnetický filter Aras 3/4“, ktorý do svojho valca pritiahne všetky železité nečistoty a vás tak odbremení od množstva zbytočných starostí. Využite ponuku sortimentu pre vykurovanie a doplnky v prémiovej kvalite pre váš dom aj záhradu a svoje otázky týkajúce sa realizácie jednotlivých riešení adresujte na info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.