Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

Protherm FE 200 BM - stacionárny

Kód: 0010015965
€920 –15 %
707 protherm fe 200 bm stacionarny
€920 –15 % €780 / ks
4 až 7 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

Protherm FE 200 BM
- stacionárny zásobník TV
- objem: 184 l 

Zásobníky teplej vody Protherm ponúkajú dostatok teplej vody aj pre náročných spotrebiteľov. Optimálne zvolená veľkosť zásobníka znižuje tepelné straty a zaistí dostatočne rýchle opätovné nahriatie vody. Kvalitne smaltovaný vnútorný povrch zásobníkov a protikorózna ochrana magnéziovou anódou zaručuje dlhú životnosť. Ako zdroj tepla pre ohrev vody slúžia stacionárne alebo závesné kotly Protherm. Spojením zásobníka s niektorým z týchto kotlov získate veľmi pekný dizajnový prvok vo vašom interiéri.
 
Výbava a vlastnosti
  • Nepriamo vyhrievaný zásobník špirálovým rúrkovým výmenníkom
  • Čistý objem zásobníka 184 litrov
  • Oceľová nádoba zásobníka s vysoko kvalitným smaltom
  • Stacionárna verzia s nastaviteľnými nožičkami v prípade nerovného povrchu
  • Ochrana proti korózii horčíkovou anódou
  • Jednoduché pripojenie recirkulačného okruhu
  • Jednoduché vypustenie vody zo zásobníka cez zabudovaný vypúšťací ventil
  • Zlepšené rozvrstvenie studenej vody na dne zásobníka vďaka novej konštrukcii rozptylovača vstupu studenej vody do zásobníka
  • Minimálne tepelné straty vďaka novému typu izolácie z PUR tuhej peny (energetická trieda „B“)

Parametre

FE 200 BM
Energetická trieda pre prípravu teplej vody B
Objem úžitkovej vody 184 l
Max. prevádzkový tlak 10 bar
Max. teplota vody 85 °C
Max. teplota vstupu vykurovacej vody 110 °C
Pripojenie VV R 1"
Pripojenie úžitkovej vody R 3/4"
Pripojenie recirkulácie R 3/4"
Vypúšťací ventil a zátka G 1"
Tepelný výkon  43,2 kW
Hodinový prietok 829 l
Množstvo za 10 min.  279 l
Straty energie v pohotovostnom režime 1,4 kWh/d
Výhrevná plocha výmenníka tepla 1 m2
Obsah vykurovacej vody vo výmenníku  6,8 l
Straty tlaku vo výmenníku pri max. spotrebe vykurovacej vody 22 mbar
Prietok teplonosnej vody 1 400 l/h
Trvalý výkon teplej vody pri teplote vykurovacej vody 85/65°C 43 kW
Rozmery
Výška / Priemer 1174 / 590 mm
Hmotnosť s prevádzkovou náplňou 281 kg
Hmotnosť bez vody 97 kg

 

Dodatočné parametre

Kategória: Protherm
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 79.2 kg
EAN: 8586016481030
Rozmer balenia (mm): 670 x 750 x 1370

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora 17.1.2022 11:50
Dobrý den, potřebuji se ujistit, s výběrem bojleru na chatu do kuchyně - 5 l bojler ( asi beztlakový) i koupelny stačí 30 litrů. Zdroj vody je z hloubky 20 m, ponorným čerpadlem Malyš. Zatím mám vodu zavedenou do kuchyně přes tlakovou nádobu, t.j. tlak v systému je nevyrovnaný. můžete mi prosím poradit ?
Odpovedať
V Avatar autora 17.1.2022 11:50
Dobrý deň, vhodný bojler do kuchyne môžete nájsť tu : https://www.navio.cz/eliz-euro-5/ a pre sprchu : https://www.navio.cz/eliz-euro-30-sik/ Pekný deň.

O spoločnosti

Spoločnosť Protherm Production patrí do koncernu Vaillant Group a je výrobcom vykurovacej techniky pre mnohé krajiny Európy, Ázie i Afriky. Pre slovenský trh produkuje kotly značiek Vaillant a Protherm. Protherm Production nie je len výrobným závodom. Jeho súčasťou je aj najmodernejšie vývojové centrum, testovacie centrum a distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu.

Začiatky spoločnosti siahajú do roku 1991, kedy pôsobila ako predajca vykurovacej techniky v Prahe. Výroba v Skalici bola spustená najprv v spoločnosti Didaktik, odkiaľ bola v roku 1999 presťahovaná do priestorov súčasného závodu. Od roku 2001 sa stala súčasťou nemeckého koncernu Vaillant Group.

Tri slovenské subjekty: Koncern Vaillant Group na Slovensku zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Okrem závodu v Skalici mu patrí aj spoločnosť Vaillant Industrial Slovakia v Trenčianskych Stankovciach, vyrábajúca hydromoduly a rúrky. Predajnou organizáciou pre slovenský trh je spoločnosť Vaillant Group Slovakia, ktorá zabezpečuje i ďalšiu starostlivosť o zákazníka a servis ponúkaných výrobkov.

Koncern Vaillant Group má vyše 140-ročnú históriu a na konte viac ako 2 000 patentov. Je lídrom a priekopníkom v oblasti vykurovacích technológií v Európe. Vo svete má 10 výrobných závodov (osem v Európe, po jednom v Turecku i v Číne) a viac než 12 000 zamestnancov. Vyrába zariadenia značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, AWB, DemirDöküm, Glow-Worm a Hermann.

Míľniky v Protherm Production2017 – Rekord: vyrobených pol milióna produktov za rok 2017

2016 – Otvorenie nového návštevníckeho centra

2015 – Otvorenie nového testovacieho centra

2013 – Vznik centrálneho logistického skladu East Hub

2011 – Odštartovala výroba závesných nekondenzačných kotlov

2005 – Špecializácia na všetky stacionárne kotly

2001 – Začlenenie do nemeckého koncernu Vaillant Group

2000 – Začiatok výroby s tromi montážnymi linkami

Výroba

Spoločnosť Protherm Production vyrába široký sortiment kotlov a zariadení na ohrev teplej vody. Ide o závesné a stacionárne, kondenzačné aj nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody i vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. V závode v Skalici vznikajú produkty značiek:

Začiatok výroby v zrekonštruovaných priestoroch súčasného sídla spoločnosti sa datuje od roku 2000, kedy sa na troch výrobných linkách vyrábalo 51 000 kusov finálnych výrobkov ročne. Postupom času sa výroba kontinuálne rozrastala až do súčasnej podoby. Pribúdali nové projekty a budovali sa nové výrobné linky. V súčasnosti v závode v Skalici vzniká viac ako 710 000 produktov za rok. Široký sortiment zariadení je vyrábaný pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najviac sa exportuje do Nemecka, Ruska, Belgicka, Turecka, a Talianska.

V Protherm Production sú používané najmodernejšie elektronické pracovné postupy, vďaka ktorým sa vykurovacie zariadenia na linkách montujú pomerne ľahko. Pracovný postup na LCD obrazovkách sprevádza zamestnancov celým procesom montáže, v textovej aj obrazovej forme. Tento inteligentný elektronický systém uľahčuje výrobu a pomáha vyhnúť sa chybám. Pri nesprávnom použití súčiastky nás upozorní a zastaví montáž produktu na linke.

Výrobné haly závodu v Skalici sú svetlé, čisté a nehlučné priestory. Cieľom Protherm Production je stať sa zelenou výrobou, preto investuje nemalé finančné prostriedky do ekologických riešení, inovácií a sústreďuje sa na šetrenie energie.

Vývojové centrum

Súčasťou Protherm Production je jedno z najmodernejších vývojových centier v Európe. Firma sa môže pochváliť špičkovým vývojovým centrom s výkonnými pracovnými stanicami, moderným laboratóriom a kvalitnou technikou. Členovia vývojového tímu sa primárne podieľajú na inováciách súčasných kotlov a zavádzaní nových výkonnejších modulov. Rodia sa tu nápady pre nové účinnejšie produkty, optimalizuje sa dizajn k zvýšeniu kvality pri zachovaní alebo znížení ceny s prihliadnutím na nové technológie a ich implementáciu. Navyše sa tu zdokonaľujú už existujúce kotly v rámci celej skupiny Vaillant.

Hlavnými úlohami vývojového centra fabriky Protherm Production je vývoj hydraulických modulov do kotlov, plynových kondenzačných i nekondenzačných kotlov a elektro kotlov. Nájdeme tu aj tím udržateľného inžinierstva (Sustaining Engineering) a tím projektového a produktového manažmentu. Konečná podoba výrobku vzniká vďaka úzkej spolupráci vývojových pracovníkov firmy Protherm Production s vývojármi z ostatných spoločností koncernu.

V rámci vývojového centra vznikli nedávno aj nové oddelenia. Jedným z nich je Oddelenie intelektuálneho vlastníctva, ktorého úlohou je registrovanie nových patentov. Rozšírili sme aj skupinu simulačných inžinierov, ktorú tvoria odborníci na CAE simulácie.

Vývojové centrum má v súčasnosti 63 zamestnancov. Jeho súčasťou je aj rozšírená prototypová dielňa a moderné testovacie centrum. To, čo naši vývojári navrhnú, skompletizujú v prototypovej dielni, otestujú v laboratóriu a nakoniec zavedú do sériovej výroby.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.