Buderus Logamax plus GB 072 - 14

Buderus Logamax plus GB 072 - 14
Naša cena s DPH:
1 251,60 €
Naša cena bez DPH:
1 043,00 €
Cenníková cena s DPH:
1 627,20 €
Ušetríte:
375,60 €
Zľava obchodu VYKURUJEM.SK:
23%
Dostupnosť:
3 až 6 dni
Katalógové číslo:
7 736 900 559
starý kód : 7 716010460
ks

 

 
Popis tovaru

Kondenzačný plynový kotol Buderus Logamax plus GB 072 - 14 s možnosťou pripojenia zásobníka.

 

poznáte ho aj pod názvom: BUDERUS EKONOMIK 14

 

Výhody : 

 • Vysokoúčinná kondenzačná technika s normovanými stupňami využitia až 109 %
 • Šetrí energiu a znižuje emisie
 • Výkonný regulačný systém a vysoký komfort ovládania vďaka regulátoru Logamatic EMS v kombinácii s ovládacou jednotkou Logamatic RC35 (príslušenstvo)
 • Nízka spotreba energie v pohotovostnom režime
 • Osvedčená pripojovacia technika pre rýchlu montáž a inštaláciu
 • Miliónkrát overený robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka a kremíka s nízkou citlivosťou voči znečisteniu.

 

Technické parametre :

Menovitý modulačný výkonový rozsah [kW] : 2,9 – 14 
Normovaný stupeň účinnosti Hi* [%] : do 109 
Výkon TÚV [kW] : 15,1 
Priemer spalinovej rúry [mm] : 80/125 
Teplota TÚV [°C] : 40 – 60 
Elektrický príkon [W] max. : 65 max. 
Výška x Šírka x Hĺbka [mm] : 840 x 440 x 350
Hmotnosť [kg] : 43
 
 

Zisk v každom ohľade

S kotlom Logamax plus GB072 šetríte vďaka modernej kondenzačnej technike nielen denne peniaze a energiu, ale už aj predtým – pri montáži. Plynový kondenzačný kotol je už od výroby kompletne vybavený všetkými potrebnými komponentmi. Táto kompaktnosť šetrí Vášmu kúrenárovi veľa času pri montáži – a tým Vaše náklady a okrem toho aj veľa miesta. Logamax plus GB072 sa totiž dá umiestniť na stenu a Vám zostane voľný priestor pre prácu s interiérom.

Úsporný a šetrí životné prostredie

Keď energeticky efektívne kúrite, máte vždy dvojnásobný dôvod pre spokojnosť. Lebo okrem Vašej peňaženky šetríte aj prirodzené predpoklady našej existencie - účinne pomáhate znižovať tvorbu CO2 a zlepšovať ekologickú bilanciu. So systé- mom Buderus a vyzretou kondenzačnou technikou je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Buderus – výhody so systémom

Buderus Vám ponúka celý program okolo témy kúrenie – od tepelného čerpadla po vykurovacie telesá. Našou špecialitou je, že sa dôsledne staráme, aby boli produkty navzájom prispôsobené. Preto môžete rôzne technológie navzájom podľa potreby kombinovať. Napríklad kondenzačné kotly so solárnymi zariadeniami, tepelnými čerpadlami a kotlami na tuhé palivá ako aj so zásobníkmi teplej vody. Aj naše inteligentné regulačné systémy navrhnuté pre budúce technológie podporujú Váš systém, s ktorým pripravujete teplo. To všetko nielen uľahčuje inštaláciu, ale predovšetkým pomáha ešte hospodárnejšie a ekologickejšie zaobchádzať s energiou.

Naše skúsenosti Vám dávajú istotu

S Buderusom využívate naše skúsenosti od začiatku. Buderus už viac ako 25 rokov posúva stále ďalej vývoj kondenzačnej techniky šetriacej energiu. Našim cieľom je maximálne množstvo tepla s minimálnou spotrebou energie. Pre naše zariadenia používame iba najlepšie materiály, ktoré spracovávame najmodernejšími výrobnými metódami. Výsledkom je kondenzačná technika Buderus, ktorá Vám deň za dňom prináša radosť.

Skonštruovaný pre efektívnosť

V porovnaní so staršími zariadeniami šetrí Logamax plus GB072 až 30 % energie. Aby sme dosiahli takú vysokú úsporu, použili sme najmodernejšiu vykurovaciu techniku. Napríklad efektívnejšie vykurovacie čerpadlo, alebo mimoriadne robustný výmenník tepla zo zliatiny hliníka s kremíkom, ktorý už u viac ako milión kotlov preukázal svoju výkonnosť. 

Dokonale premyslený

Logamax plus GB072 presvedčí vysokými stupňami využitia až do 109 % vďaka inteligentnej kondenzačnej technike, ktorá získava prídavné teplo z pary horúcich spalín. Buderus ale myslel ešte ďalej – na spotrebu elektrického prúdu. Napríklad v režime Stand-by, keď nie je potrebné kúrenie. Aj tu je spotreba energie nižšia ako u porovnateľných prístrojov.

Dobre nastavený

Logamax plus GB072 je od ovládacej jednotky po základný regulátor nastavený na komfort. My totiž kladieme najväčší dôraz nielen pri obsluhe, ale aj pri základnom nastavení a uvedení do prevádzky na príjemnú obsluhu. Preto má základný regulátor BC20 intuitívny pohyb v menu, veľké tlačidlá a veľký dobre osvetlený displej s ľahko zrozumiteľnými symbolmi.

Flexibilný

Kúrenie, ktoré môžete umiestniť prakticky hocikde – Logamax plus GB072 nie je iba mimoriadne kompaktný, ale je aj schválený pre rôzne systémy prívodu vzduchu / odvodu spalín. Pre Vás to znamená, že môžete nezávisle od komína kotol inštalovať skoro všade. Rozhodnutie je úplne vo Vašej kompetencii.

Diskusia


 • Autor:
  Dušan
  Dátum:
  4. 9. 2017

  Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o doporučenie na plynový kondenzačný kotol pre 2- izbový byt, 50 m2, obývaný jednou osobou. Je výhodnejší kotol s prietokovým ohrevom vody alebo so zásobníkom? V súčasnej dobe je tam závesný kotol Protherm so 40 – litrovým zásobníkom. Keďže už má 17 rokov, je nutná jeho výmena. Zároveň by som Vás poprosil aj o cenovú ponuku. Ďakujem a ostávam s pozdravom

Diskusia • Autor:
  Miroslav
  Dátum:
  11. 4. 2021

  Dobrý deň Chcem sa opýtať na kvalitu, výkon a info kotla Logamax plus GB072 Lebo čítam že najpredávanejši produkt
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  11. 4. 2021

  Dobrý deň, kotle Buderus sú vysokej kvality, viac informácií o kotly môžete nájsť priamo na stránke : https://www.buderus.com/sk/sk/ocs/rodinne-a-bytove-domy/logamax-plus-gb072-757451-p/ Pekný deň.
 • Autor:
  Miroslav
  Dátum:
  22. 8. 2016

  Dobry den da sa objednat kotol buderus logamax U052 14t
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  22. 8. 2016

  Dobrý deň. Skladom máme ešte tento kotol značky Buderus : https://www.atria.sk/buderus-logamax-u052-24-turbo-2/ Výkon kotla je 24 kW, čiže je silnejší. Pekný deň.
 • Autor:
  Radovan
  Dátum:
  17. 8. 2016

  Dobry den, chcem sa spytat ci je tento termostat vhodny aj na kotol Buderus Logamax plus GB 072 - 14, s modulom EM10?
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  17. 8. 2016

  Dobrý deň. Termostat Salus EUROTEMP 2026TX nenapojíte ku kotlu Buderus Logamax plus GB 072 - 14, s modulom EM10. Pre tento kotol je vhodný termostat Logamatic RC 300. Pekný deň.
 • Autor:
  Radovan
  Dátum:
  17. 8. 2016

  Dobry den, dakujem za odpoved. Chcem sa este spytat ci je vobec mozne pripojit k tomuto kotlu bezdrotovy termostat? Dakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  17. 8. 2016

  Dobrý deň. Žiaľ, ale ku kotlu bezdrôtový termostat nepripojíte. Len RC 300. Pekný deň.


 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.