Internetový veľkoobchod VYKURUJEM.SK

návod na montáž

Návod na montáž

1.Pripojenie vykurovacej rohože musí byť vykonané iba osobou s príslušnou kvalifikáciou a osvedčením.

2. Vykurovacia rohož musí byť pri montáži chránená pred nadmerným napätím a ťahom.

3. Podklad pod vykurovacou rohožou musí byť čistý, bez ostrých hrán a predmetov.

4. Pripojenie vykurovacej rohože musí byť urobené podľa platných noriem.

5. Vykurovaciu rohož používajte iba s termostatom, s podlahovým teplotným senzorom alebo podlahovým a priestorový senzorom.

6. Vykurovacia rohož sa nesmie skracovať, predlžovať a byť namáhaná v oblasti studenej spojky (spojenie vykurovacieho a prívodného kábla). Vykurovacie káble sa nesmú dotýkať, krížiť a porušovať.

7. Neodporúča sa vykurovaciu rohož inštalovať pri teplote nižšej ako + 5 °C.

8. Neinštalujte vykurovaciu rohož pod pevne zastavané plochy s nedostatočným odvodom tepla (pod vane, sprchové kúty) môže dôjsť k prehriatiu.

 

Obecný návod na inštaláciu elektrických rohoží

1. Zmerajte miestnosť a zakreslite plán položenia pásov vykurovacej rohože na plochu. Nezabudnite vynechať zastavané plochy (vaňa, WC ...).

2. Vytvorte drážku pre umiestnenie inštalačných trubíc na teplotný senzor. Koniec inštalačnej trubice by mal byť starostlivo utesnený a zavedený do vykurovacej plochy,  min. však 50 cm od steny.

3. Pred pokládkou vykurovacej rohože zmerajte ohmický odpor, ten by mal zodpovedať hodnote uvedenej na štítku vykurovacej rohože s odchýlkou ​​-5 až + 10%. Nameraný izolačný odpor by mal vykazovať nekonečno.

4. Prívodný vodič vykurovacej rohože pretiahnete inštalačnou trubicou do termostatu (alebo pripojovacej krabice).

5. Začnite s pokládkou vykurovacích rohoží na plochu podľa plánu kladenia. Dodržiavajte pritom nasledujúce pokyny: Vykurovacie rohože sa nesmú prekrývať ani dotýkať. Vzdialenosti medzi vykurovacími pásmi by nemali byť väčšie (nebezpečenstvo studených miest) ani menšie (nebezpečenstvo prehriatia) ako je rozostup vykurovacích káblov na vykurovacej rohoži. Plochu vykrývajte pásmi vykurovacích rohoží tak, že vždy nastriháte  sklenenú tkaninu, na ktorej je upevnený vykurovací kábel a ostatný pás otočíme súbežne s prvým a tak pokračujeme až do konca. 

6. Vykurovacie rohože pokladajte pokiaľ možno tak, aby vykurovací kábel bol smerom nahor a lepiaca strana smerom k podlahe, tak bude zabezpečená čo nelepšia fixácia k podkladu. Pri nedostatočnej prídružnosti môžeme vykurovacie rohože fixovať cez sklenenú tkaninu sponkami, stavebným lepidlom a lepidlom s tavnou pištoľou. Nesmie sa fixovať JEDEN KÁBEL!!! Ak bude plocha zaliata samonivelačnou hmotou, mala by byť vykurovacia rohož prichytená po hmoty 20-25 centimetroch flexibilným stavebným lepidlom, inak môže dôjsť k vyplávaniu vykurovacej rohože na povrch.

7. Po položení vykurovacej rohože zmerajte znovu ohmický odpor, aby ste sa uistili, že nedošlo k mechanickému porušeniu káblov.

8. Dlažbu lepíme flexibilným stavebným lepidlom. 

9. Regulačné zapájajte podľa schémy k danému typu termostatu. Podlahový teplotný senzor zasuňte až na koniec inštalačnej  trubice.

10. Uvedenie do prevádzky môže byť vykonané až po úplnom vyzretí stavebných hmôt (betón, anhydrit, stavebné lepidlo).

 

 • Autor:
  Marek Štepanovský
  Dátum:
  30. 11. 2020
  Dobry den, mam zaujem o elektricke vykurovanie. Staviam rodinny dom. 100m2. Prosim o cenovu ponuku aj s nejakym ovladanim. Je lepsie dat elektricku podlahovku na izolaciu do betonu alebo len do poteru (pod podlahu). Dakujem.
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  2. 12. 2020
  Dobrý deň, poprosím Vás o zaslanie pôdorysu s legendou na e-mail : info@atria.sk Elektrická podlahovka sa dáva priamo pod podlahu. Pekný deň.
 • Autor:
  Juraj
  Dátum:
  26. 5. 2017
  Dobry den, mal by som zaujem zakupit 85m2 elektrrickeho podlahoveho kurenia. Bolo by to do kupelnovych priestorov pod dlazbu. 1) Ako by som mal postupovat. 2) Co vsetko by som k tomu potreboval? 3) kolko by ma to vyslo nakomplet? Dakujem
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  26. 5. 2017
  Dobrý deň. V emaily Vám posielam užitočné informácie týkajúce sa elek. kúrenia, ktoré nájdete na našej internetovej stránke: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/polystyren-podlahove-kurenie/elektricke-podlahove-kurenie/navod-na-montaz/ https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/polystyren-podlahove-kurenie/elektricke-podlahove-kurenie/dalsie-informacie/ Zároveň Vám posielam cenovú ponuku na 85 m2 elektrických rohoží. Pekný deň.
 • Autor:
  Roman
  Dátum:
  29. 6. 2014
  dobrý den, Chcem sa opýtat ,že ak položim el. rohož alebo kábel čím sa to zalieva ak chcem na vrch dať dlažbu. Možem použit nivelačnú hmotu na vyrovnanie podlahy a potom flexibilné lepidlo? Ďakujem
 • Autor:
  michal
  Dátum:
  19. 9. 2013
  dobry den, chcel by som instalovat podlahove kurenie do existujucej bytovej jednotky, ale nemozem menit vysku podlahy. chcel by som vediet o kolko musim znizit min. sucasnu podlahu, aby som mohol pouzit elektricke podlahove kurenie rohoz alebo kabel? dakujem za odpoved.
 • Autor:
  Miro
  Dátum:
  21. 8. 2012
  resp. chcel by som pouzit skladbu OSB doska, dlazba a medzi tym vykurovacia elektricka rohoz. Kolko priestoru mi zaberie rohoz a pripadne izolacie medzi osb doskou a dlazbou?
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  21. 8. 2012
  Rohož zaberie veľmi málo miesta, maximálne do jedného centimetra.
 • Autor:
  Miloš
  Dátum:
  1. 5. 2012
  Dobrý deň,chcem sa spýtať či na el.podlahové kúrenie sa môže dať klasická plávajúca podlaha,alebo je potrebné dať nejakú odolnejšiu alebo vodivejšiu...apod. Ďakujem
 • Autor:
  ATRIA.SK
  Dátum:
  1. 5. 2012
  Dobrý deň. Pri podlahovom elektrickom kúrení môžete použiť akúkoľvek podlahu. Či laminát, kachličky. Samozrejme, že každá podlaha ma inú tepelnú vodivosť, ale ešte som sa s tým nestretol, že by to niekto riešil.
 • Autor:
  birdo
  Dátum:
  13. 8. 2012
  nie nie nie odpoveď mala znieť. výrobca napríklad kronopol http://platinium.kronopol.pl/Kolekcje/Helio aj u drahých podláh cca nad 14€/m2 neodporúča dávať elektrickú rohož priamo pod podlahu
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.