Skrutkové spoje

Skrutkované spojky pre potrubia na vykurovanie, PEX, PERT a dalšie druhy

Skrutkované (skrutkovacie) spojky pre trubky a potrubia na vykurovanie, vodu a podlahovku. Pre PEX, PERT a dalšie

Mosadzné skrutkované spojky pre potrubia na vykurovanie, radiatorové kúrenie, podlahové kúrenie a pytnú vodu TUV. Najvačšou výhodou je ich montáž bez špeciálneho náradia, stačí len vidlicový kľuč.

 

Skrutkované spojky môžu byť použité ako prechodové kusy plynového kotla, rozdeľovača, alebo bojlera na plastohlinikové potrubie. 

 

 

 

Priame spojky a prechody

na plastohliníkové potrubie

 

Kolená a prechodové kolená

na plastohliníkové potrubie

 

T kusy a prechodové T kusy

na plastohlinikové potrubie

 

Nástenky na vodovodné batérie

na plastohliníkové potrubie

 

 nižšie sú zobrazené všetky skrutkované spoje, pre detailejší výber použite vyžšie menu.

Zoradenie:
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  9. 8. 2016

  Dobry den, riesim rozvod vody/krurenia vo 3 podlaznom dome kde budem potrebovat znacne mnozstvo fitingov na pex potrubie. Nie som rozhodnuty ci pouzit lisovacie alebo srobovacie. Viete o nejakej vyhode lisovacich tvaroviek oproti srobovacim co sa tyka spolahlivosti/zivotnosti? Vela fitingov bude zamurovanych v stenach a v podlahe. Kolko tesniacich kruzkov mate vo vasich srobovacich a lisovacich tvarovkach? Aky je to presne vyrobca? Vedeli by ste mi poslat fotku-detail na rozobraty srobovaci fiting? Od akeho mnozstrva by ste mi vedeli poskytnut zlavu na nakup? Potrebujem technicky poradit este s kurenim. Budem jednu vetvu napajat cez rozdelovac na ktory bude pripojenych 7 radiatorov. Rozdelovac odporucate pripojit cez aky priemer rury? 26 alebo 20? Dlzka pripojenia rozdelovaca ku kotlu je 4-5m. Tiez nemam jasno ako rozdelit vystup z kotla na 3 hlavne vetvy ktore budu napajat jednotlive poschodia. 1. podlazie 7 radiatorov (cez odbocky z vetvy rura PEX 20) 2. podlazie 7 radiatorov (cez rozdelovac ktory spominam vyssie) 3. podlazie 4 radiatory (cez odpocky z vetvy rura PEX 20) Bezny rozdelovac na radiatory by nebol asi postacujuci co sa tyka prietokov kedze maju vacsinou pripojenie vstup 1" (cize rura moze byt max 20) a vystup 3/4" (rura 16) Robi sa to pouzitim cez niekolko T-cok za sebou s hrubsim priemerom, napr. 26., ci co by ste mi poradili? DAKUJEM
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  9. 8. 2016

  Dobrý deň. Rozdiel medzi lisovacími a skrutkovacími je len v spôsobe montáže, lisovacie používajú kurenári, ktorí majú na to kliešte a spoj zalisujú za 2 sekundy, práca so skrutkovacími je časovo dlhšia. Čo sa týka tesnosti, nie je medzi nimi rozdiel. Myslím si že skrutkovacie sú lepšie, lebo keď sa pomýlite, spoj opravíte. V prípade lisovacieho by ste ho museli vyhodiť. Nachádzajú sa tam 2 tesniace kružky. Žiaľ výrobcu Vám neviem povedať nakoľko ich neobjednávam. A Čo sa týka zliav to musím konzultovať s konateľom, ale na to je potrebné poslať komplet výpis materiálu. Odporúčam Vám rozdeľovač pripojiť minimálne trubkou 20 mm (od kotla k rozdeľovaču): https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-20-x-2/ a jednotlivé vetvy k radiátorom stačí 16 mm https://www.atria.sk/potrubie-pex-al-pex-16-x-2/. Tu nájdete schému, ako sa dajú napojiť dva, tri rozdeľovače na hlavnú vetvu z 20 mm potrubia: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/suvisiaci-tovar-pre-kurenie/ . V prípade aj sa ide takýmto spôsobom (vedením pod radiátormi cez Tčka, určite dať 20 mm rúrú, ak cez rozdelovac, tak 16 mm rúra): https://www.atria.sk/clanky/co-treba-ku-radiatoru-so-spodnym-pripojenim/ Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Peter
  Dátum:
  10. 8. 2016

  Ďakujem pekne za odpoved. Ked napojim rozdelovač a 2 ďaľšie vetvy PEX rurami priemeru 20, tak prve rozdelenie za kotlom cez Tcka by som mal z kotla (vystup z kotla) tiez 20 alebo 26? Ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  10. 8. 2016

  Dobrý deň. V bežnom dome sa používa pre hlavný rozvod potrubie o veľkosti 20 mm. Pekný deň. 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.