Solárna zostava - trubice HEWALEX 2x20

Trubicové kolektory HEWALEX 2x20
Naša cena s DPH:
3 291,58 €
Naša cena bez DPH:
2 742,98 €
Cenníková cena s DPH:
3 698,40 €
Ušetríte:
406,82 €
Zľava obchodu VYKURUJEM.SK:
11%
Dostupnosť:
ukončená produkcia

    
Popis tovaru

Solárne trubicové kolektory HEWALEX 2x20 sú určené pre štvor až šesťčlennú rodinu so 400l zásobníkom a styrmi kolektormi na šikmú strechu.

 

Solárna zostava HEWALEX 2x20 obsahuje:

 

 • 2 x 20 trubicových vákuových kolektorov
 • 400 litrový bojler
 • príslušenstvo na pripojenie zásobníka
 • čerpadlová jednotka
 • expanzná nádoba
 • solárne médium
 • držiak na šikmú strechu

 

Technické parametre trubicového kolektora

 

 • Počet trubíc vo vákuovom kolektore SP 2 x 20 - 40 ks
 • Absorpčná plocha - 2,05 m²
 • Celková absorpčná plocha so zrkadlami - 3,68 m²
 • Priemerný ročný zisk - 2 944 kWh/rok
 
 
Kvalita kolektora bola ocenená certifikátmi:
 
 • SPE /Solartechnik Prüfug Forschung
 • CEN-KEYMARK
 • SWISS Testing STS 301
 • IAF Certified once, accepted everywhere
 
 
Trubica kolektora SP 2 x 20 (parametre):
 
 • výška 1 800 mm
 • priemer 58 mm
 • sklo (borosilikaté) hrúbka 3.3mm
 • Stagnačná teplota 220 ̊C
 • Hmotnosť 2,77 kg

 

Solárny systém s trubicovým kolektorom SP 22 je vhodným riešením pre zníženie nákladov na energie . Pri správnom návrhu systém dokáže ušetriť od 60 do 70 % nákladov na ohrev pitnej vody za rok.
 
 
 
Maskovací profil

Maskovací profil pre ploché slnečné kolektory slúži na vyplnenie medzeri medzi dvoma a viacerými kolektormi. Získame tak rovnú a celistvú plochu, bez medzery.

Pre dva kolektory použijeme jeden maskovací profil, pre tri kolektory použijeme dva kusy, atď, atď.

Vyhotovenie s pozinkovaného tvarovaného plechu.

 

Prepojenie zásobníka

Prepojenie medzi zasobníkom a solárnou jednotkou (solárnou stanicou).

 

Čerpadlová jednotka

Výrobok je určený na riadenie solárneho systému na prenos vykurovacieho média pri rýchlosti prúdenia 6, 16, 28L/min, v závislosti od typu regulátora, podľa návodov na použitie od výrobcu a ku zariadeniam na to určené.      Zariadenie je kompaktne zabudované v tepelnej izolácii z polypropylénu.

Výrobca deklaruje, že výrobok je v zhode s Európskou normou PN-EN 60335- 1:2004 o bezpečnosti elektrických výrobkov pre užívanie v domácnostiach a zariadeniam tomu podobným. Zároveň deklaruje, že výrobok je možné použiť v spolupráci so slnečnými kolektormi a je  v zhode s normami LWD 2006/95/WE a EMC2004/108WE.

 

Montáž a preprava:

Riadiaca jednotka s čerpadlom musí byť skladovaná na suchom a krytom mieste, chránená pred poveternostnými vplyvmi a vlhkosťou. Napojenie na potrubný systém je nutné zrealizovať podľa schémy pripojenia čerpadla. Do systému je potrebné použiť nemrznúcu zmes ERGOLID

 

Technické parametre:

 • Rozmer: 840 x 240 x 145mm
 • Váha: 8,5kg
 • Maximálny pracovný pretlak: 16bar    

 

Expanzná nádoba

Tlakové expanzné nádoby HEWALEX sú určené k vyrovnávaniu zmien tlaku a objemu kvapaliny v solárnom okruhu a v solárnych zásobníkoch pri zmenách teploty.

Tlaková solárna nádoba má dve časti oddelené gumovým vakom. V jednej časti je solárne médium, v druhej vzduch, alebo iný plyn o stanovenom pretlaku. Takto vytvorený vzduchový vankúš absorbuje zmeny tlaku a objemu vodnej časti.

Vhodná expanzná nádoba zamedzí pri nahrievaniu solárneho média, prípadnému prepúštaniu poistného ventilu a zvýšenému namáhaniu nádrže na tlak. Veľkosť expanznej nádoby je nutné vypočítať v súlade s normou ČSN 060830 v závislosti na úžitkovom objeme zásobníkového ohrievača vody.

 

Pumpa na plnenie média

Ručné čerpadlo je určené pre naplnenie nemrznúcej kvapalido do solárneho okruhu. Jedná sa o piestové vzduchové čerpadlo s kontajnerom o objeme 3 hm3

 

Zásobník vody 

Zásobníky série VF sú určené na ohrev TÚV. Vybavené sú dvoma ohrievacími špirálami. Spodná špirála slúži na ohrev TÚV zo slnečnej energie a horná na ohrev vody z iných zdrojov. Zásobník obsahuje otvor pre elektrickú špirálu.

 

 

Technické informácie:

     

TYP  ZÁSOBNÍKA

     

VF-200-2

VF-300-2S

VF-400-2

VF-500-2

Kompakt 300  Kompakt 300B

     

Objem v L

192

2095

380

470

295

Vonkajší priemer  v mm

540

600

700

700

600

Výška celkom v mm

1473

1834

1631

1961

1834

Max. tlak vo vnútri zásobníkan bar

6

6

6

6

6

Povrch horného výmeníka, m²

0,7

0,8

1,05

1,3

0,8

Povrch dolného výmeníka, m²

0,95

1,55

1,8

1,9

1,55

 

Transport a skladovanie:

 1. Zásobníka série VF  musia byť prepravované a skladované vo zvislej polohe na drevenej palete zabezpečené proti pohybu
 2. Zásobníky série VF musia byť skladované na sucho a krytom mieste na drevenej palete  zabezpečené voči posunu troma pevnými bodmi.
 3. Pred zdemontovaní z drevenej palety uvoľnite zabezpečovacie prvky na drevenej palete a preložte ho na pevný vodorovný základ v kotolni.
 4. Pripojovacie tlakové potrubia pripojte ku zásobníku podľa schém na obrázkoch č.1 a č.2.  Dodržte zabezpečovacie prvky znázornené na obr.č.1 a 2. Nedodržanie požadovaných schém a zabezpečovacích  prvkov môže viesť ku znehodnoteniu výrobku, hrozí nebezpečie úrazu a zároveň zákazník stráca nárok na záruku. Zabezpečovacie prvky je nutné kontrolovať 1x mesačne.
 5. Ochrannú anódu je potrebné kontrolovať 1x ročne. V prípade, že anóda je z 2/3 použitá, je potrebné ju vymeniť.

 

Nosič na šikmú strechu

Hliníkový nosič na šikmú strechu je každou súčasťou trubicového kolektora. Je teda v cene.

 

Montážna sada pre  kolektory

Montážna sada pre ploché slnečné kolektory, obsahuje automatický odvzdušnovací solárny ventil, pre hladký chod systému. Matice na prepojenie kolektora.

 

Ergolid EKO

Solárna nemrznúca kvapalina, zmes do solárneho okruhu.

 

ERGOLID EKO zložený z vody a netoxického polypropylénového glykolu. Týmto sa dosiahli dokonalé antikorózne vlastnosti. Bod mrznutia pri ERGOLID EKO je -25°C.

 

Záručné listy a podmienky záruky sú uvedené v priloženom súbore v pdf dokumente

Diskusia


Tovar ešte nebol recenzovaný, buďte prvý.Diskusia • Autor:
  Juraj
  Dátum:
  22. 11. 2016

  Dobrý deň Prosím Vás o zaslanie cenovej ponuky na solárnu zostavu pre ohrev TUV pre domácnosť so 4 – 5 osobami Teda: - prosím navrhnúť najvýkonnejší typ a počet ks kolektorov - Bivalentný zásobník TUV 300 l (bez el. špirály na dohrev vody) – s možnosťou napojiť aj na okruh dohrevu vody od pece na tuhé palivo - solárna čerpadlová skupina nízkoenergetická - teplonosná kvapalina - koncové pripojenie kolektora - elektromechanický solárny ventil - expanzná nádoba - Konštrukcia na sedlovú - šikmú strechu s krytinou Bramac - montážne a inštalačné komponenty - montáž celého solárneho systému až do finálneho zapojenia na SV, TUV, vstup a výstup okruhu kurenárskej vody na dorev TUV (Existujúce pripojenie bojlera – ten sa pri inštalácii zásobníka TUV 300 l demontuje) - nastavenie systému a odskúšanie s potvrdeným montážnym protokolom PS: mám záujem o štátnu dotáciu
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  22. 11. 2016

  Dobrý deň. V emaily Vám zasielam internetové linky, kde nájdete dopytovaný tovar: https://www.atria.sk/solarne-zostavy-hewalex-3s/ kvapalinu nájdete tu https://www.atria.sk/termsol-nemrznuca-zmes-20-litrova/ a držiaky: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/solarne-sety-a-kolektory/prislusenstvo-a-kusovy-predaj/ Pekný deň.


chat 0917 133 662 info@netvega.sk Máte otázku?
Napíšte nám správuclear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ
 
 
Kontakty