vykurovacie rohože

Vykurovacia rohože sú určené k lepeniu na základový betón, alebo na tepelnú izoláciu HAKL. Rastrová sieťka vykurovacích rohoží umožní dokonalé prilepenie k podlahe. Samotné vykurovacie káble sú chránené ochranný opletom, ktorý zvyšuje ich odolnosť a umožňuje montáž do vlhkých priestorov (kúpeľňa, WC...)

Zoradenie:
 • Autor:
  Jozef
  Dátum:
  20. 10. 2016

  Dobry den, Mali by sme zaujem o elektrické podlahove kurenie do RD v N.Z. Dom je 9x9,35 m,kocka,poschodovy,podpivničený z r.1974 v pôvodnom stave. Obvod. mury su 30 cm podľa projektu. Ideme kompletne rekonštruovať, menit okna na plastové 2-sklo,súčiniteľ prechodu tepla bude asi Uf= 1,1 W/(m2.K), planujeme aj dom zatepliť v blízkej budúcnosti asi nobasilom 12. V sucasnosti su povodne radiatory. Poradili nam uplne zrusit plyn, kedye chceme indukčnú rúru, tak by sme aj ohrev vody mali na elektrinu.Vraj je výhodnejšia sadzba. Vyska izieb je 270 cm. Podorys poschodi vam posielam v prilohe, podla mojich výpoctov mame 135 m2 "obytných", kde sa bude davať EPK. Neviem vsak, ci sa dava napr. pod vaňu, sprch.kút, kuch. linku, vstavanú skriňu.??? Statik nam odporučil, aby sme si žiadali projekt ku kúreniu, že je potrrebné všetko prepočítať, aký typ,kolko potrebujeme aby bolo dostatocne vyhriatie a aby nebolo predimenzovane. Na prízemi do obyvacky planujeme krb, kt. by mal obyvacku a kuchynu vraj vyhriat. Podlahu planujeme na prizemi liatu epoxidovu a na poschodi laminat. Dočítala som sa tiez ze podlahove kurenie sa ma davat az po vymene okien, aby sa dalo lepsie nastavit? Co sa tyka.poctu termostatov, nechame si poradit, podla vasich skusebosti, kolko odporucite. Neviem ake dalsie info potrebujete z nasej strany, ale rada odpoviem. Poprosila by som Vas o cenovu ponuku, aka.je cena za 1m2, prialusenstvo...pripadne ak je mozna/potrebna ohliadka v Nových Zamkoch z vasej strany dom je k dispozicii. Vopred dakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  20. 10. 2016

  Dobrý deň. Takže elektrické kúrenie bude drahšie. Podlahové kúrenie sa dimenzuje podľa rozmeru vykurovacej plochy, to niesu radiátory, keď sa prepočítava výkon a tepelné straty. Podlahové kúrenie sa väčšinou dáva do celej miestnosti, ale ak naozaj viete kde bude kuchynská linka, tak tam by som ho nedal (je to zbytočné). Nič takého až po výmene okien sa tam nič nenastavuje. Len na rozdeľovači sa vyreguluje prietok ak máte (budete mať) teplovodné čerpadlo. Ak máte elek. kúrenie, tak na každú rohož jeden termostat, tak cca do každej izby jeden termostat, cena cca 30 €. Tu nájdete všetky rohože na pre elektrické podlahové kúrenie: https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/polystyren-podlahove-kurenie/elektricke-podlahove-kurenie/vykurovacie-rohoze/. Aj keď to bude znížená sadzba, bude to stále o dosť drahšie ako klasické s plynovým kotlom. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Miroslav
  Dátum:
  5. 10. 2016

  Da sa rohoz HAKL TP 140 pouzit pod koberec ako vykurovanie doplnkove na chatu
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  5. 10. 2016

  Dobrý deň. Tak pod koberec by som to nedával, rohož má ísť do podlahovky. Pekný deň. 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.