manuálne termostaty

Manuálne termostaty pre kotle a zásobníky na vodu

Manuálne termostaty sú najjednoduchšie regulácie kotlov a iných vykurovacích systémov. Ich základná vlastnosť je len nastavenie vykurovacej teploty a nočnej teploty. Nedajú sa na nich programovať dni, kedy chcem kúriť a kedy nie. A tak isto ani hodiny. Použitie majú napríklad aj pri zásobníkoch na vodu, dokážu udržiavať stálu teplotu vody v bojlery.
Zoradenie:


 • Autor:
  Jaroslav
  Dátum:
  31. 10. 2017

  dobry den potrebujem termostat na junkers cera smart manualny
 • Autor:
  Atria.sk
  Dátum:
  31. 10. 2017

  Dobrý deň. Odporučil by som Vám termostat CW 100: https://www.atria.sk/junkers-cw-100/ Pekný deň.
 • Autor:
  Samuel
  Dátum:
  24. 10. 2016

  Dobry den, zaujima ma aky typ regulatora z vasej ponuky by ste mi doporucili pre nasledovny pripad. Mame jednoduchy prehorievaci kotol na drevo, ktory bude vykurovat rodinny dom na konstantne nastavenu vystupnu teplotu radiatormi podla vlastneho priestoroveho termostatu (ekvitermik a nie je nutna) a tiez ohrievat teplu vodu v zasobniku podla snimaca teploty vody. Potrebujeme zabezpecit min. teplotu/ochranu kotla na drevo (staci jednoducho zapinanim/vypinanim cerpadla, pripadne s termostatickym 3-cestakom s vlozkou 55st.C) a blokovat sucasny chod paralelne pripojeneho plynoveho kondenzacneho kotla s ekvitermickou regulaciou, ktory sa zapne az po vychladnuti kotla na drevo na zaklade pokynu od vlastneho priestoroveho termostatu. Ochranu proti prekureniu zabezpeci dochladzovacia slucka s bezp. ventilom, pokial sa nedoinstaluje akumulacna nadrz s ladomatom.Zvladne to regulator Tech 427i podla doporucenej schemy? Podlahovka by ostala nezapojena, ale potrebujeme nejaky ovladaci/rozpinaci kontakt, ktory prerusi obvod priestoroveho termostatu plynoveho kond. kotla v case (pripojeny paralelne za cerpadlom UK), ked bezi kotol na tuhe palivo - vykurovacia voda ma teplotu, pri ktorej bezia cerpadla... Dakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  24. 10. 2016

  Dobrý deň. Jediný regulátor, ktorý má napáda je tento: https://www.atria.sk/regulacia-adex-comfort-12/ Tento dokáže riadiť spiatočku, spúšťať kotol, ale ten musí mať kontakt ON/OFF, potom sa dá pripojiť na regulátor izbový termostat. Tento dokaze riadit spiatocku, spustat kotol, ale ten musi mat kontakt on off, potom sa da pripojiť na regulátor izbový termostat. Žiaľ, ale neviem Vám povedať ako to vymyslieť, teoreticky cez Adex: https://www.atria.sk/elektricky-termostat-adex-ttuv/, ktorý by vedel rozpojiť kontakt pri určitej teplote. To by bolo ale na dlhšiu debatu. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Roman
  Dátum:
  12. 10. 2016

  Dobrý deň, hľadám bezdrôtový termostat, ktorý by komunikoval z kotlom viesman 200
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  12. 10. 2016

  Dobrý deň. Viessmann 200 v ponuke ani nemáme. Prajem pekný deň.
 • Autor:
  Róbert
  Dátum:
  12. 10. 2016

  Dobrý deň,bude sa dať termostat použiť ku kotlu Baxi duo tec compact 24? Ďakujem
 • Autor:
  Vykurujem.sk
  Dátum:
  12. 10. 2016

  Dobrý deň. Áno môžete ho použiť. Prajem pekný deň. 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.