Porovnanie systémových dosiek

Porovnanie systémových dosiek(polystyrén) pre podlahovku, alebo podlahové kúrenie, vykurovanie

Vážený zákazník. Veríme že vybrať vhodnú systémovú dosku, nazývanú aj ako polystyrén pre podlahové kúrenie je veľmi zložité. Nižšie máte napísaný jednoduchý popis, ktorý Vám pomôže rozhodnúť sa, alebo zúžiť výber polystyrénu pre Váš dom, byt, chatu, či výrobne priestory.

 

Pri podlahovom vykurovaní, kde je dostatok miesta pre hrúbku podlahy 10cm, volte dosky o hrúbke 5,8cm a na nad hornú časť dosky zhotovte cca 5,0cm betónovej mazaniny, čo je optimum z hladiska vykurovania. Pri podlahovom vykurovaní, kde je problém s hrúbkou podlahy, zvolte dosky o menšej hrúbke, prípadne použite len obyčajnú systémovú dosku bez tepelnoizolačných vlastností, aby bola dodržaná vzdialenosť ukladania potrubia. Pokial staviate montovaný dom, alebo drevostavbu,ideálna konštrukcia pre podlahové vykurovanie je doska uhp 48 s roznášacím plechom tepla, bez použitia mokrých procesov, čo je v drevostavbách dôležitá vlastnosť. Podrobnejší popis, ako zhotoviť a navrhúť podlahové vykurovanie nájdete v odseku "urob si sám podlahové kúrenie"

 

Ostatné technické parametre, rozmer,  balenie, detailne fotografie, či pevnosti v tlaku, sú k dispozícií v detailnom popise jednotlivých polystyrénov.

 

Pes ATRIA.SK

Ale ak všetkého máte dost! Tak nám zavolajte: 0917 133 664, 0917 133 662, info@atria.sk

 

Poradíme Vám...

 

 

 

Popis systémových dosiek (polystyrénu):

 
Polystyrén pre podlahové kurenie, vykurovanie,

NAJPREDÁVANEJŠIA SYSTÉMOVÁ DOSKA pre podlahové kúrenie

Polystyrénová doska o celkovej hrúbke 5,8cm je určená pre podlahové vykurovanie pre priestory s vysokým zaťažením na 1m², ako sklady, garáže obchodné priestory a podobne. Nosnosť a tepelnoizolačné vlastnosti však plne vyhovujú aj pre rodinné domy a iné obytné alebo administratívne priestory.  Vzdialenosť kladenia potrubia Ø16-20 je vždy v násobku 7,5cm.

 

Polystyrénová doska o celkovej hr.5,8cm  so svojími tepelnoizolačnými vlastnosťami a nosnosťou je určená na bežné použitie pre podlahové vykurovanie pre priestory s nižším zaťažením na 1m², ako rodinné domy, obytné a administratívne priestory a podobne. Vzdialenosť kladenia potrubia Ø16-20 je vždy v násobku 7,5cm.
Polystyrén na podlahovku, podlahové vykurovanie Polystyrénová doska o celkovej hr.3,6cm pre podlahové vykurovanie  je určená pre všetky druhy zaťaženie či už v rodinných domoch, obytných   alebo v priemyselných stavbách. Vzdialenosť kladenia potrubia Ø14-17 je vždy v násobku 5,0cm. Jej prednosťou je možnosť použitia všade tam, kde je malá hrúbka podlahy.
Systemova doska na podlahové kúrenie, montáž vykurovania Komfortná systémová doska z vlastnosťami tak tepelnoizolačnou schopnosťou ako aj protihlukovou barierou. Vhodná pre veľmi vysoké zaťaženia na 1m², priemyselné a výrobne haly a pod. s vysokými nárokmi na tepelnú izoláciu a tvrdosť, tichú prevádzku a nízku kročajovú hlučnosť. Hrúbka dosky je 5,3cm, kladenie potrubia Ø14-17 je v násobku 5,0cm
Systémová doska podlahove kurenie Tenká systémová doska o hr. 3,2cm určená pre všetky druhy zaťaženia v bytovej a priemyselnej oblasti. Poslúži všade tam, kde je veľmi vysoký nárok na tepelnú izoláciua tvrdosť,  zaťaženie a hrúbka podlahy je malá. Ukladanie potrubia je vždy po 5,0cm o priemere Ø14-17
Polystyrenová fólia na podlahové kúrenie, vykurovanie, podlahovka a potrubie Systémová doska určená len na fixáciu potrubia, bez tepelnoizolačných vlastností. Vzdialenosť ukladania potrubia je 5,0cm o priemere potrubia Ø14-17. Poslúži všade tam, kde je potrebné ochrániť tepelnú izoláciu pred prenikaním tekutých častí do tepelnoizolačného  podkladu a tým ku jeho znehodnoteniu.
Systemová doska na podlahové kúrenie, vykurovanie, podlahovku Izolačná doska pre extrémne namáhané podlahy. Vhodná do priemyselných hál a všade tam kde sú kladené veľmi vysoké nároky na zaťaženie a tepelnú izoláciu. Povrchová fólia zabraňuje znehodnoteniu tepelnej izolácie tekutými zložkami pri zálievke. Na dosku je možné položiť hocijakú konštrukciu podlahy vrátene výstuže a potrubia
Polystyrén na suchú podlahu, podlahové kúrenie, suchú podlahovku Tepelnoizolačná doska hr. 3,0cm určené pre montáž podlahového vykurovania bez mokrých procesov. Voľne sa položí na podklad a pre kvalitný roznos tepla do strán, sa do rýh v doska zatlačia "roznášacie plechy" pod označením UHP S. Potrubie sa zatlačí do plechov a tam kde plech nie je , priamo do dosky. Vzdialenosť ukladania je 12,5cm o priemere potrubia Ø16. Na dosku s potrubím sa kladú ďalšie suché vrstvy podlahovej konštrukcie.

 

 

Otázky a odpovede... 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.