Návod pre suché podlahové kúrenie s polystyrénom UHPD

Na m2 (ukladanie potrubia 150 mm) potrebujete ks tabúľ UHPD, potrubia, ks roznášacieho plechu UHPS, - cestný rozdeľovač,ks adaptéru EK + skrinku.

Na m2 (ukladanie potrubia 300 mm) potrebujete ks tabúľ UHPD, potrubia, ks roznášacieho plechu UHPS, - cestný rozdeľovač,ks adaptéru EK + skrinku.

Prepočty sú orientačné. V prípade záujmu o konkrétny návrh nás neváhajte kontaktovať.

Zhotovenie suchého podlahového kúrenia so systémovou doskou UHPD

Polystyrén pre podlahové kúrenie výsoký 3 mm a rozostupom potrubia v násobku 12,5 cm s odrazovou vrstvou tepla zloženou s odrazových plechov.


Použitý materiál a vysvetlenie zloženia podlahového kúrenia:

 

 

 

kliknutím nižšie sa dostanete priamo na tovar na eshope

 

1. Systémová doska (polystyrén) UHPD rozmerov 1,0m x 0,5m x hrúbka 3cm

Vzdialenosť ukladania potrubia v násobku 12,5cm

  2. Roznášací (odrážací) plech pre uloženie potrubia na podlahové kúrenie
3. Polybutylénové potrubie UHP16 alebo PEXALPEX 16x2mm s kyslíkovou bariérou   4. Dilatačný samolepiaci pás po obvode stien DP50
5. Podlaha alebo nosná konštrukcia (napríklad dielce z dosiek RIGIPS E25)      

 


Pracovný postup pri zhotovení podlahového vykurovanie na pevnom podklade:

1. Do pripraveného otvoru  v stene upevnite skrinku.
2. Do skrinky vložte rozdeľovač a upevnite ho na vodiace lišty v skrinke. Telo rozdeľovača s prietokomermi je na prívod teplej vody a umiestnite ho hore. Druhé telo, len s ventilmi, dajte na spodnú časť.
3. Na čistý, pevný a rovný podklad 5 rozložte po celej ploche systémovú dosku (polystyrén) UHPD.
4. Po obvode stien nalepte samolepiaci dilatačný pás DP50 tak, aby plastová „zásterka bola položená na doske UHPD
5. Do systémovej dosky naukladajte roznášacie plechy UHPS. Ak nášľapná vrstva a bude keramická dlažba, plechy dávajte do každej druhej drážky. V prípade plávajúcej podlahy dajte plechy do každej drážky
6. Začiatok potrubia prevlečte pod vodiacu lištu v skrinke, oblúk potrubia zafixujte vodiacim oblúkom 5058 a začnite namotávať potrubie v požadovanej dĺžke okruhu . Potrubie namotávajte do tvaru „slimáka“ tak ako je znázornené na obrázku.  ( ak máte vzdialenosť naplánovanú na 15cm, ukladajte ho vo vzdialenosti 30cm a cestou nazad pôjdete v strede a tým dosiahnete 15cm vzdialenosť ukladania)
7. Po namotaní všetkých okruhov upevnite pomocou zverných šróbení RCS16 potrubie UHP16 alebo PEXALPEX16 do rozdeľovača. Vstup teplej vody upevnite tam kde sú prietokomery a vratnú vodu pod tým, vždy tak, aby okruhy, prívod a spiatočka boli v rozdeľovači nad sebou. Pre lepšiu kontrolu každý okruh označte číslom a názvom miestnosti.
8. Na vzniknutú plochu naukladajte dosky E25 o celkovej hrúbke 25mm. Dosky pospájajte lepidlom a zoskrutkujte podľa priloženého montážneho návodu.  (napríklad dielce z dosiek RIGIPS E25)
 
 
Vážený zákazník,
z technických príčin bude vybavovanie objednávok dňa 14.9.2020 pozastavené. Ospravedlňujeme sa za komplikácie.
Vážený zákazník,
z dôvodu veľkého množstva objednávok sa Vám ospravedlňujeme za mierne zdržanie.